Вие сте тук

"Б" Група / Group "B" 1953

 

Първенството от тази година е организирано в 5 групи на регионален принцип. Първенците от тези групи се класират за участие в "А" група през следващият сезон. The competition in the second level was organised in 5 groups from 5 different regions. The champions of these groups won promotion for Group "A" in the next season.

 

Софийска "Б" Група / "B" Group Sofia

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Завод 12   19/06 4-2 19/04 1-0 30/08 2-0 14/11 1-0 18/10 3-0 13/05 3-2 16/05 3-0 04/11 2-0 5/05 5-0 14/04 4-3  8/05  2-1,3-0c 47-13 38
2. Академик 23/10 1-1   3/11 4-1 9/04 1-0 06/05 6-1 28/05 3-2 15/05 1-0 18/05 4-1 1/04 3-2 10/05 1-1 22/04 2-0 15/04 4-0 46-19 35
3. ВУФ 14/10   0-0 28/04  1-1   20/10 1-3 16/11 1-0 10/05 2-0 31/03 3-0 4/04 2-0 07/11 2-1 xx/xx 0-0 10/11 5-1 16/10 1-0,3-0c 33-21 26
4. Червено знаме 26/03 2-2 24/11 1-2 6/05 2-1   13/05 6-1 8/10 1-1 15/11 6-0 17/10 1-2 14/04 5-0 1/10 5-2 2/09 5-0 22/08 2-0,3-0c 53-31 24
5. поделение 1605 4/10 1-1 6/11 0-2 30/06 1-2 18/11  3-0c   31/08 2-0 25/08 1-1 24/10 5-1 3/06 2-1 2/04 0-0 15/05 1-0 9/10 2-1,3-0c 33-28 24
6. Завод "К. Ворошилов 6/06 0-2 10/11 0-0 3/10 1-2 9/06 1-0 21/04 0-2   2/05 2-2 11/10 1-0 15/11 1-1 28/04 2-0 3/04 2-1 05/11 3-0c 25-26 20
7. Строй обединение 18/11  0-1 8/10 1-1 xx/xx 0-0 12/05 2-4 5/04 3-1 27/08 0-3   25/04 1-1 14/10 0-0 13/04 4-1 9/06 2-2 4/09 0-2,3-0c 27-32 20
8. Чекист 5/09 0-1 20/11 0-1 29/10 2-2 3/06 2-1 14/04 1-2 13/05 1-0 1/10  0-1   27/08 2-1 21/04 3-1 25/03 3-2 21/10 0-0,3-0c 29-37 20
9. Локомотив-ваг. завод 3/06 1-2 2/10 1-3 8/10 1-1 25/10 3-1 6/09 0-0 13/05 1-0 29/08 1-0 30/06 2-1   7/04 0-2 13/05 1-1 1/09 2-0,3-0c 27-31 19
10. Завод "6 ти септември" 27/08 0-3 17/11 2-0 12/06 1-0 12/05 2-3 xx/xx 2-0 3/09 1-1 22/10 1-1 21/08 1-3 19/08  1-3   14/10 0-0 15/05 2-1 24-36 19
11. Септември 16/08 1-0 10/10 0-2 17/05 2-1 29/04 0-4 28/10 0-6 18/08 1-4 6/09 0-1 08/11 5-0 1/10 2-1 29/05   1-1   28/08 3-1,3-0c 26-46 15
12. Торпедо 8/04 0-1,0-3c 01/11 0-2 20/06 2-0,0-3c 24/04 3-0 15/05 0-1 27/03 1-1 30/05 3-0,0-3c 9/06 2-0,0-3c 29/04 0-3 10/11 1-1,0-3c 6/05 2-1   7-56 5

 

- Поради използване на нередовни играчи, в 14 срещи на ДСО "Торпедо" са отсъдени служебни загуби за отбора

- В края на юни отборът на "Чекист" променя името си на "Чавдар", "поделение 1605" става "H-ско поделение" и ВУФ става ВИФ 

- For using illegitimate players on the field, DSO Torpedo was sanctioned with forfait scores in 14 matches.

 

Североизточна "Б " Група / "B" Group North-East

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Спартак Сталин   6/06 1-1 5/04 2-1 10/05 3-1 2/08 4-1 24/05 2-0 20/09 5-0 19/04 3-0 23/08  3-0 6/09 7-2 18/07 7-1 16/08 7-0 76-11 40
2. Локомотив Сталин 26/09 1-5   30/08 1-1 29/03 0-1 17/05 3-2 11/04 1-0 9/08 5-0 13/09 2-0 26/04 4-1 26/07 3-0 3/05 1-0 14/06 3-0 36-22 30
3. Ударник Коларовград 26/07 0-1 10/05 3-1   12/04 1-0 31/05 4-1 26/04 4-0 23/08 3-1 27/09 2-1 24/05 4-0 9/08 3-0 6/09 1-1 29/03 4-0 44-19 29
4. Септември Толбухин 30/08 1-3 19/07 0-1 2/08 2-0   19/04 3-0 20/09 3-1 7/06 4-0 16/08 3-0 6/09 5-2 13/06 5-1 5/04 3-0 3/05 3-1 47-23 29
5. Ч. знаме Попово 12/04 1-1 6/09 1-0 20/09 2-1 9/08 2-0   23/08 0-1 21/06 1-0 29/03 0-0 7/06 1-0 26/04 1-1 14/06 2-1 26/07 4-0 27-27 23
6. Локомотив Русе 13/09 1-0 2/08 3-0 16/08 2-1 31/05 0-2 3/05 1-0   5/04 0-1 30/08   0-1 29/03 3-0 27/09 0-0 19/04 1-1 17/05 2-0 22-24 22
7. Ч. знаме Силистра 14/06 0-3 19/04 2-3 3/05 1-1 27/09 2-1 30/08 2-1 26/07 2-2   17/05 2-3 12/04 1-1 29/03 4-1 16/08 3-2 7/06 1-1 26-42 19
8. Динамо Русе 9/08 0-3 24/05 0-0 7/06 0-1 26/04 2-4 19/07  2-4 10/05 1-1 6/09 2-0   26/07 1-1 23/08 0-1 20/09 2-2 12/04 1-0 21-33 18
9.    Ч. знаме      Нови пазар 3/05 0-3 16/08 1-2 13/09 0-0 17/05 2-0 27/09 1-0 19/07 2-2 2/08 1-2 5/04 0-1   31/05 1-0 30/08 3-0 19/04 3-1 21-36 17
10. Спартак Коларовград 17/05 0-6 5/04 1-1 19/04 1-4 13/09 0-2 16/08 1-2 7/06 2-0 18/10 1-0 3/05 1-3 20/09 0-0   2/08 3-1 25/10 3-0c 20-43 17
11. Ч. знаме Толбухин 29/03 0-2 23/08 0-2 17/05 1-1 26/07 0-0 13/09 1-1 9/08 1-1 26/04 1-1 31/05 1-1 10/05 2-0 12/04 0-0   27/09 2-0 18-35 15
12. ДНА Силистра 26/04 0-5 20/09 0-1 26/06 1-4 23/08 2-4 5/04  0-0 6/09 0-1 13/09 0-1 2/08 2-0 9/08 1-2 10/05 0-1 7/06 0-0   9-52 5

 

Северозападна "Б " Група / "B" Group North-West

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Торпедо Плевен   19/04 1-0 2/08 2-1 3/05 2-0 16/08 2-0 27/09 1-0 30/05 2-0 5/04 1-0 29/03 1-0 13/09 3-0 29/08 3-0 16/05 0-0 28-10 31
2. Ч. знаме Павликени 9/08 3-3   23/08 4-3 13/09 1-1 17/05 1-1 16/04 1-0 26/07 2-1 26/04 3-0 10/05 3-1 29/03 3-0 31/05 6-0 27/09 4-2 43-23 30
3. Спартак Враца 16/04 1-1 3/05 0-0   17/05 0-1  30/08 2-0 26/07 1-0 29/03 3-0 9/08 2-1 26/04 5-1 27/09 3-0 13/09 0-2 31/05 3-0 36-26 25
4.    Ударник      Търново 23/08 1-0 24/05 1-1 6/09 2-1   4/10 1-2 26/04 1-0 9/08  1-1 10/05 1-1 7/06 0-1 16/04 2-1 29/03 3-0 26/07 4-0 24-19 23
5. Динамо Габрово 26/04 0-0 6/09 1-0 10/05 2-1 31/05 0-0   9/08 0-0 16/04 2-1 4/10 1-0 14/06 0-0 26/07 0-0 27/09 1-1 29/03 3-0 16-19 22
6. Ч. знаме Видин 7/06 1-1 2/08 1-2 5/04 1-1 16/08 3-2 19/04 2-1   13/09 1-1 19/07 5-3 20/09 4-2 17/05 2-0 3/05 5-0 30/08 2-1 32-30 21
7.    Локомотив     Г. Оряховица 20/09 1-0 14/06 1-1 19/07 5-1 19/04 0-2 2/08 1-0 24/05 1-1   18/10 1-0 6/09 0-0 30/08 2-1 16/08 1-2 3/05 3-1 22-26 21
8. Академик Свищов 26/07 0-2 16/08 1-3 19/04 3-0 30/08 1-0 3/05 0-0 29/03 2-0 27/09 2-0   16/04 1-0 31/05 0-1 17/05 1-1 13/09 2-1 21-23 20
9. Септември Михайловград 19/07 2-0 30/08 3-0 16/08 1-3 27/09 3-1 13/09 2-0 31/05 2-2 17/05 0-0 2/08 0-1   3/05 0-1 5/04 2-1 19/04 2-0 24-28 20
10. Динамо  Враца 24/05 0-0 19/07 2-1 7/06 0-2 2/08  0-0 5/04 1-2 6/09 3-0 10/05 3-0 20/09 0-2 21/10 1-0   19/04 0-0 16/08 6-0 22-27 20
11. Ударник Плевен 10/05 0-3 20/09 0-1 24/05 0-2 19/07 0-0 7/06 3-0 23/08 2-2 26/04 0-0 6/09 1-0 26/07 2-0 9/08 5-0   11/04 0-0 22-32 20
12. Строител Свищов  4/10   0-0 7/06 0-3 20/09 0-1 5/04 1-0 19/07 1-0 10/05 2-0 23/08 1-2 24/05 0-0 9/08 1-2 26/04 0-1 xx/xx 2-2   13-40 11

 

Югоизточна "Б" Група / "B" Group South-East 

Отборът на ДНА Хасково напуска състезанието в средата на първенството и резултатите му са анулирани. (д - домакин, г - гост, гс - служебен резултат като гост) The team of DNA Haskovo left the competition halfway in the season and its match results were annulled. ( д - home , г - away ,  гс - lost by forfait away)

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ударник Ст.Загора   3/05 1-0 19/07 0-0 4/10 3-2 24/05 4-1 20/09 4-0 30/08 0-0 5/04 2-0 16/08 0-1 7/06 2-0 21/06 4-1 19/04 1-0 33-7 34
2.     ДНА      Сливен 25/10 0-1   4/10 2-1 20/09 0-0 10/05 0-0 6/09 2-0 26/04 4-1 21/06 0-1 28/10 2-0 24/05 3-1 7/06 3-0 5/04  6-1 34-12 32
3. Ударник Пловдив 29/03 0-0 14/06 0-2   26/04 1-0 18/10   2-0 10/04 1-0 22/10 2-1 15/5 4-1 27/09 4-1 9/08 2-0 21/08 4-1 30/05 0-0 35-14 32
4. Спартак Бургас 14/06 0-0 31/05 0-1 16/08 0-0   11/10 1-1 29/03 0-0 27/09 2-0 3/05 1-0 13/09 3-2 26/07 0-5 19/04 3-1 17/05 1-0 21-21 25
5. Торпедо Чирпан 13/09 0-0 30/08 0-0 5/04 0-2 21/06 1-1   7/06 1-0 17/05 1-0 2/08 3-1 3/05  1-0 4/10 2-0 29/03 3-0 16/08 2-1 26-28 25
6. Ч. знаме Пазарджик 28/06 0-2 17/05 1-2 2/08 1-1 19/07 1-0 27/09 4-1   13/09 1-0 19/04 4-0 30/08 2-0 21/06 3-1 5/04 2-0 3/05 3-0 27-24 22
7. Динамо Пловдив 10/05 1-0 16/08 2-0 21/06 1-1 5/06 1-2 6/09 0-0 24/05 2-2   19/07 3-1 18/04 3-0 20/09 2-1 4/10 5-2 2/08 5-0 33-26 21
8. Ч. знаме Поморие 26/07 0-0 11/10 0-2 6/09 1-1 23/08 1-1 28/06 5-1 9/08 0-1 29/03 3-1   14/06 1-0 26/04 3-1 10/05 3-0 27/09 1-0 25-31 19
9. Строител Бургас 26/04  0-1 12/04 0-0 7/06 0-1 24/05 3-0 23/08 1-1 10/05 1-0 9/08 0-0 4/10 1-0   6/09 4-1 20/09 1-0 19/07 1-1 20-25 18
10. Миньор Кърджали 15/11  0-3c 1/11 0-1 19/04 1-2 5/04 0-1 14/06 1-2 28/10  3-0c 28/06 3-2 16/08 1-0 17/05 1-0   2/08 5-0 30/08 3-2 30-36 16
11. Динамо Сливен 11/10 1-2 27/09 1-2 3/05 2-2 9/08 0-1 19/07 4-2 26/07 1-0 14/06 1-0 30/08 4-1 31/05 2-0 12/04 2-1   13/09 3-0 27-45 16
12. Ч. знаме Харманли 9/08 0-3 26/07 1-2 20/09 0-4 6/09 0-2 26/04 1-3 23/08 2-2 5/07 0-3 7/06 0-2 29/03 1-4 10/05 0-1 28/06 1-1   11-53 4
  ДНА Хасково 5/07  0-3д 29/03 1-3д 24/05 1-3д 10/05 0-0д 19/04 1-1г 26/04 3-3д 5/04 1-2г 30/05 0-3гс 21/06 2-4г 3/05 0-1г 17/05 1-2г 14/06 2-0д    

 

Югозападна "Б " Група / "B" Group South-West

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ч. знаме Кюстендил   2/08 2-1 19/04 3-0 29/03 4-0 17/05 2-0 5/04 2-0 27/09 5-0 5/11 3-0c 2/05  1-0 30/08 0-0 31/05 2-0 служ 3-0 45-16 35
2. Строител Петрич 12/04 2-0   служ 3-0 26/04 3-0 xx/xx 4-1 9/08 2-0 xx/xx 4-1 27/09 1-1 14/06 4-0 13/09 5-1 служ 3-0 служ 3-0 48-27 30
3. Строител Благоевград 9/08 4-0 23/08 1-0   10/05 6-2 27/09 4-1 26/04 2-1 12/04 5-0 29/03 4-1 13/09 8-2 xx/xx 2-3 26/07 10-2 17/05 0-0 58-31 28
4.  Ч. знаме Радомир 19/07 1-2 16/08 2-3 30/08 5-3   19/04 3-0 12/04 1-1 xx/xx 1-0 2/05 0-0 25/10 5-1 5/04 3-0 21/06 1-0 служ 3-0 35-36 24
5. Торпедо Костинброд 25/10 1-2 20/09 3-1 7/06 1-0 9/08 0-0   14/06 2-2 10/05 1-0 служ 3-0 5/04 1-0 2/08 3-1 служ 3-0 19/07 4-0 32-30 23
6.    Динамo Ст. Димитров 26/07 0-1 19/04 7-0 16/08 1-2 2/08 0-1 13/09   2-1   29/03 5-2 31/05 2-1 30/08 4-1 16/05 4-1 27/09 3-1 2/05 2-0 46-30 22
7.    Миньор    Своге 7/06 1-3 5/04 0-2 2/08 2-0 20/09 5-1 30/08 2-1 19/07 4-3   14/06 0-1 16/08 8-1 2/05 2-0 13/09 1-1 19/04 2-1 40-43 21
8. Ч. знаме Петрич 21/06 1-3 7/06 2-2 19/07 0-1 23/08 3-0 16/08 2-0 20/09 2-0 6/09 1-4   27/10  3-0c служ 3-0 10/05 6-0 5/04 2-1 35-33 20
9.  Ч. знаме    Елин Пелин 23/08 3-2 6/09 3-1 28/06 0-1 7/06 2-2 26/07 1-1 10/05 2-1 26/04 3-2 5/04 2-1   29/03 1-0 9/08 5-2 20/09 0-1 33-54 20
10. Спартак Кюстендил 10/05 1-4 21/06 2-2 20/09 2-2 26/07 1-2 5/04 1-1 6/09 2-0 25/10  3-0c 9/08 2-1 19/07 6-1   26/04 0-1 7/06 1-0 31-38 19
11. Урожай Бобошево 20/09 1-0 19/07 0-0 5/04 1-0 6/09 1-0 2/05 1-2 7/06 0-6 28/06 1-2 30/08 2-1 19/04 0-2 16/08 0-3   12/04 0-1 16-53 13
12. Строител   Гоце Делчев 26/04 0-1 10/05 1-2 6/09 1-3 14/06 1-2 29/03 2-2 23/08 0-2 9/08 0-2 26/07 3-3 служ 0-3 27/09 1-1 2/08 2-2   15-43 9

 

 

    1950 1951 1952 1953 1954 1955
1956 1957 1957/58 1958/59 1959/60 1960/61 1961/62 1962/63
1963/64 1964/65 1965/66 1966/67 1967/68 1968/69 1969/70 1970/71
1971/72 1972/73 1973/74 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1978/79
1979/80 1980/81 1981/82 1982/83 1983/84 1984/85 1985/86 1986/87
1987/88 1988/89 1989/90 1990/91 1991/92 1992/93 1993/94 1994/95
1995/96 1996/97 1997/98 1998/99 1999/00 2000/01 2001/02 2002/03
2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11
2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16