Вие сте тук

"Б" РФГ / Group "B" 1954

 

Подобно на предишната година, първенството в "Б" група се провежда на регионален принцип в 5 групи от 12 отбора. Победителите се срещат във финален турнир в Пловдив, играейки по един мач всеки срещу всеки.  Трите  най-добри отбора от този турнир, (ДНА Пловдив, ВВС  София и "Червено знаме" Павликени)  добиват право на участие в "А" група през следващият сезон на мястото на отпадащите "Червено знаме" Кюстендил, "Торпедо" Плевен и "Ударник" Стара Загора . Just as in the year before, the competition in Group "B" was held in 5 regional groups. The winners in each of them met in a final tournament in Plovdiv. The three higher placed teams in the tournament (DNA Plovdiv, VVS Sofia and Red Flag Pavlikeni) won a promotion to Group "A" for the next season replacing the relegated teams of Red Flag Kyustendil, Torpedo Pleven and Udarnik Stara Zagora. 

 

Североизточна "Б " Група / "B" Group North-East

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Спартак Русе   3/07 1-0 23/05 5-2 18/07 3-0c 17/09 0-0 2/05 0-1 18/04 0-0 26/08 2-1 19/06 2-0 21/05 3-1 4/04 5-0 20/03 5-0 47-14 35
2. Ударник Коларовград 11/04 0-2   11/07 2-0 13/06 2-0 25/04 1-1 28/03 2-1 30/05 2-0 26/06 4-0 14/05 3-0 10/09 3-2 2/09 3-2 15/08 3-1 40-22 29
3. ДНА Коларовград 10/04 3-0 18/04 1-0   2/05 1-1 21/03 1-0 26/08 5-0 18/07 0-1 21/05 1-1 4/04 1-0 30/05 2-0 28/09  2-0 19/06 1-0 29-22 26
4. Академик Сталин 25/04 2-2 20/03 2-4 15/08 0-0   14/05 2-1 11/04 1-0 19/06 0-0 10/07 0-1 23/05 2-2 4/04 1-1 17/09 3-1 2/09 4-2 31-25 25
5. Динамо Сталин 30/05 0-2 17/07 0-2 12/06 2-1 26/08 0-2   21/05 2-2 15/08 1-1 10/09 4-0 4/07 1-0 19/06 2-0 18/04 1-1 4/04 4-1 28-24 23
6. Септември Толбухин 15/08 2-1 19/06 2-1 14/05 1-0 4/07 1-2 2/09 3-2   4/04 1-0 25/04 2-2 17/09 2-1 18/04 0-1 21/03 4-0 28/05 5-0 31-31 22
7. Локомотив Русе 11/07 1-2 17/09 2-2 25/04 0-1 28/03 1-1 02/05 1-1 0-3с 25/06 1-0   11/04 3-1 2/09 1-2 21/03 3-1 23/05 1-1 14/05 1-0 21-23 22
8. Ч. знаме Силистра 14/05 1-2 4/04 1-0 2/09 2-2 18/04 0-0 23/05 3-0 18/07 1-1 4/07 3-1   21/03 2-1 2/05 0-1 19/06 2-0 17/09 3-0 28-33 21
9. Динамо Русе 28/03 0-2 26/08 2-0 26/06 0-0 10/09 3-0 11/04 1-1 30/05 2-1 21/05 0-0 13/06 2-0   18/07 0-2 2/05 1-2 10/07 0-0 22-28 18
10. Локомотив Сталин 2/09 0-4 23/05 1-2 17/09 3-0 25/06 0-4 28/03 0-1 11/07 1-1 11/06 1-2 15/08 2-2 25/04 2-0   14/05 1-1 11/04 1-0 22-33 17
11. Ч. знаме Попово 26/06 0-1 21/05 1-1 11/04 2-3 30/05 0-0 11/07 0-1 13/06 3-0 10/09 0-1 28/03 2-2 15/08 0-1 26/08 1-1   25/04 1-0 20-34 15
12. Ч. знаме Нови пазар 13/06 0-3 2/05 0-3 28/03 2-2 21/05 0-4 26/06 1-1 10/09 3-1 25/08 1-1 30/05 3-0 18/04 4-4 2/07 1-0 18/07 0-2   19-49 11

 

Северозападна "Б " Група / "B" Group North-West

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ч. знаме Павликени   16/05 1-1 26/06 1-0 30/05 2-1 2/05 3-2 22/08 2-0 2/07 1-0 5/09 3-0 13/06 2-0 18/04 0-0 28/03 5-1 18/07 2-0 37-18 32
2. Ударник В. Търново 29/08 0-0   9/05 2-1 11/07 1-0 21/03 1-0 20/06 1-0 4/04 2-1 11/04 2-0 25/04 4-0 23/05 3-2 15/08 2-1 12/09 3-0c 26-14 30
3. Локомотив Г. Оряховица 4/04 3-2 21/08 2-0   5/09 4-2 18/07 6-3 2/05 1-1 20/06 1-0 16/05 1-1 30/05 1-1 2/07 3-1 28/09 3-0 18/04 3-1 46-29 26
4. Академик Свищов 12/09 1-0 18/04 0-0 23/05 3-2   4/04 1-1 2/07 1-0 2/05 1-0 18/07 4-0 9/05 2-1 21/03 2-2 29/08 5-1 20/06 3-2 33-25 26
5. Динамо Габрово 15/08 1-1 13/06 1-0 25/04 3-2 26/06 2-0   30/05 0-0 5/09 0-0 28/03 4-0 11/04 1-1 9/05 5-3 11/07 2-1 29/08 0-0 3-0c 37-29 26
6. Спартак Враца 9/05 0-2 28/03 1-0 15/08 2-1 11/04 0-0 12/09 1-2   21/03 1-0 26/06 0-2 11/07 2-0 29/08 1-1 25/04 1-0 23/05 2-0 22-19 23
7. Ч. знаме Видин 11/04 1-0 26/06 3-1 28/03 1-0 15/08 2-1 23/05 4-0 13/06 1-1   11/07 2-1 29/08 1-1 25/04 1-2 12/09 4-1 9/05 1-1 25-21 22
8. Септември Михайловград 23/05 5-2 2/07 0-0 29/08 1-2 25/04 1-0 20/06 2-2 4/04 1-0 18/04 0-0   15/08 6-0 12/09 2-0 7/06 0-3 21/03 3-0 29-32 19
9. Урожай Пордим 21/03 0-2 18/07 0-0 12/09 2-0 22/08 3-0 2/07 0-3 18/04 1-5 16/05 2-2 2/05 1-0   20/06 3-0 23/05 2-0 4/04 1-0 20-36 18
10. Урожай Ново село 11/07 0-2 5/09 1-1 11/04 0-0 13/06 0-2 22/08 1-0 16/05 0-1 18/07 1-0 30/05 1-1 28/03 1-1   26/06 3-2 2/05 1-0 23-36 17
11. Ч. знаме Г. Оряховица 20/06 1-2 2/05 0-1 21/03 1-8 16/05 0-2 18/04 1-1 18/07 3-0 30/05 3-0 22/08 3-2 5/09 3-0c 4/04 4-2   2/07 2-1 31-48 15
12. Септември Плевен 25/04 1-2 30/05 0-1 11/07 1-2 28/03 1-2 16/05 1-1 5/09 0-3c 22/08 0-1 12/06 2-1 25/06 1-0 15/08 2-1 11/04 2-0   16-38 10

 

Югоизточна "Б" Група / "B" Group South-East

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. ДНА Пловдив   25/06 1-0 5/09 4-0 25/04 0-0 11/07 3-1 28/03 0-0 15/08 4-1 29/08 1-1 12/06 1-1 28/05 1-0 9/05 2-1 11/04 4-0 47-9 36
2. Динамо Пловдив 4/04 1-1   15/08 5-0 22/05 0-0 29/08 1-1 17/07 2-1 12/09 5-2 18/06 7-0 17/04 3-0 3/07 5-1 21/03 2-0 8/05 3-0 49-14 32
3. Локомотив Ст. Загора 23/05 0-1 2/05 0-0   28/03 1-1 12/09 1-0 10/07 2-0 11/04 1-1 8/05 1-1 26/06 2-0 13/06 1-1 25/04 3-1 29/08 3-0c 26-25 24
4. Ударник Пловдив 18/07 0-2 8/09 2-2 19/06 0-0   11/06 1-0 15/05 0-1 4/04 0-0 18/04 1-0 22/08 0-1 1/05 1-0 3/07 2-0 29/05 3-1 18-17 23
5. ДНА Сливен 18/04 0-5 16/05 0-1 30/05 3-1 21/03 3-0c   22/08 1-0 20/06 2-0 3/07 0-1 2/05 2-0 18/07 0-0 4/04 1-1 5/09 3-0c 24-20 22
6. Спартак Бургас 20/06 0-2 25/04 2-1 18/04 1-2 29/08 0-2 9/05 1-0   23/05 2-2 21/03 1-0 28/09 0-1 4/04 1-0 12/09 2-0 15/08 6-0 23-20 22
7. Ч. знаме Поморие 2/05 0-0 30/05 0-0 3/07 0-0 26/06 1-0 28/03 1-0 5/09 0-0   18/07 3-1 16/05 2-2 22/08 0-0 18/04 3-0 13/06 3-2 26-32 21
8. Торпедо Чирпан 16/05 1-1 28/03 0-1 22/08 3-1 11/07 1-1 11/04 0-0 13/06 0-1 25/04 3-1   30/05 1-1 5/09 2-1 15/08 3-0 26/06 2-1 26-35 20
9. Ч. знаме Пазарджик 21/03 1-1 11/07 1-1 4/04 0-1 9/05 0-1 15/08 1-3 11/04 1-1 29/08 1-1 12/09 5-2   20/06 1-0 23/05 7-2 25/04 3-1 31-34 19
10. Локомотив Бургас 12/09 0-2 11/04 1-1 21/03 0-5 15/08 1-0 25/04 0-0 26/06 0-2 8/05 4-0 22/05 2-0 28/03 3-1   29/08 0-0 11/07 5-2 22-30 17
11. Ч. знаме Асеновград 22/08 1-4 13/06 0-1 18/07 2-0 11/04 1-1 26/06 0-0 30/05 3-1 11/07 3-2 2/05 3-1 5/09 4-2 16/05 2-2   28/03 4-3 28-43 17
12. Ч. знаме Хасково  3/07 0-7 22/08 1-7 16/05 1-1 12/09 2-2 23/05 2-4 2/05 1-0 21/03 3-3 4/04 2-3 18/07 2-1 18/04 3-1 20/06 1-0   28-68 11

 

Югозападна "Б " Група / "B" Group South-West

 

През май 1954 г., в средата на шампионата, "Строител" Благоевград и "Строител" Петрич променят имената си на "Торпедо", а ДНА Гоце Делчев става "Червено знаме". In May 1954 some of the teams changed their names. Stroitel Blagoevgrad to Torpedo, Stroitel from Petrich became also Torpedo and DNA Gotze Delchev to Cherveno Zname (Red Flag).

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ч. знаме Радомир   20/06 2-0 9/05 1-0 29/08 4-0 21/03 2-1 4/04 1-3 23/05 4-0 4/07 1-0 18/04 5-1 2/05 4-1 18/07 3-0 12/09 3-1 44-21 33
2. Строител  Благоевград 4/12 1-0   26/06 0-0 11/04 2-1 15/08 3-0c 16/05 1-1 11/07 3-0 xx/12 0-3c 30/05 5-1 22/08 5-2 13/06 4-0 25/04 3-0 47-31 27
3. Динамо Ст. Димитров 22/08 0-1 4/04 0-5   23/05 4-2 20/06 3-2 4/07 2-0 12/09 3-0c 18/04 3-0 18/07 3-2 16/05 3-0c 2/05 0-1 21/03 2-0 33-25 24
4. град. отбор  Сливница 16/05 5-0 4/07 2-1 5/09 1-1   4/04 2-0 18/04 2-1 13/06 3-0 xx/xx 0-3c 2/05 0-2 30/05 3-0c 22/08 1-2 20/06 2-1 34-33 24
5. Ч. знаме      Елин Пелин 13/06 0-3 2/05 5-3 28/03 2-1 26/06 1-2   22/08 0-2 11/04 2-0 16/05 3-2 5/09 4-0 18/07 3-0c 30/05 1-1 19/09 2-2 33-31 22
6. Ч. знаме Самоков 26/06 1-0 29/08 4-1 11/04 0-0 11/07 1-0 9/05 0-3   25/04 1-1 30/05 1-2 13/06 1-0 5/09 0-3 28/03 4-1 15/08 3-2 29-32 22
7. Строител  Петрич 5/09 1-0 18/04 1-1 30/05 0-3c 21/03 1-1 4/07 0-1 18/07 1-2   2/05 3-0c 28/09 4-0 28/06 2-0 16/05 2-1 4/04 0-3c 30-30 21
8. ДНА Гоце Делчев 11/04 1-2 19/12 3-0c 11/07 1-4 25/04 0-1 28/08 0-0 12/09 2-0 15/08 0-3   28/03 2-1 21/03 0-2 26/06 1-0 9/05 1-0 28-30 21
9. градски отбор  Своге 11/07 1-2 12/09 2-1 25/04 2-0 15/08 4-2 23/05 2-2 21/03 4-0 9/05 2-1 20/06 2-0   4/04 0-0 11/04 2-1 xx/xx 3-4 32-43 19
10. Ч. знаме  Петрич 15/08 1-2 9/05 2-3 29/08 1-0 12/09 3-0c 25/04 2-0 23/05 2-2 20/08 0-4 13/06 0-1 26/06 0-0   11/07 2-0 11/04 2-1 26-38 17
11. Спартак Кюстендил 25/04 2-2 21/03 1-3 28/09 3-0 9/05 2-3 12/09 0-1 20/06 2-1 19/09 0-3 4/04 0-3c 4/07 4-1 18/04 5-0   23/05 2-2 31-39 17
12. Динамо Костинброд 30/05 1-2 18/07 1-2 13/06 1-1 28/03 0-1 18/04 1-0 2/05 2-1 26/06 0-3 22/08 4-3 16/05 2-0 19/09 0-3c 5/09 0-3   28-42 15

 

 

Софийска "Б" Група / "B" Group Sofia

- Още преди да започне първенството, от групата е изваден отборът на ВИФ, заради липса на юношески отбор.

- "Стройобединение" напуска групата по собствено искане.

- The team of the National Sports Academy (VIF), was not allowed to compete because it could not field a youth team for the Youth competition.

- Stroj-obedinenie left the competition voluntarily and joined the Sofia Regional Group, one level lower

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. ВВС   15/07 3-2 16/04 1-1 14/05 4-1 11/08 10-0 4/06 1-0 24/11 3-0 29/05 3-0 25/06 4-1 3/04 6-1 24/04 3-0 12/06 9-1 74-14 40
2. Спартак 1/05 0-0   2/04 3-1 16/04 2-0 24/04 4-2 29/05 3-1 14/05 1-1 8/05 1-0 12/06 7-0 4/06 1-1 25/06 4-1 2/06 1-1 45-17 33
3. Септември 4/07 2-4 15/07 2-0   25/09 4-2 11/04 2-2 13/08 1-0 18/07 9-1 11/07 3-3 2/06 3-1 29/05 3-0 12/06 2-0 15/05 3-2 45-27 29
4. Торпедо xx/xx 0-0 4/07 0-0 4/06 1-1   18/07 3-0 9/04 2-2 12/06 3-1 xx/xx 3-1 29/05 0-0 7/05 2-1 16/06 3-1 11/07 2-1 28-29 21
5. Н ско поделение 8/05 0-2 11/07 0-2 25/06 0-1 1/05 1-1   xx/xx 8-0 27/08 1-0 20/08 2-1 2/04 2-1 xx/xx 2-0 16/04 1-0 23/09 3-0 28-34 21
6. Червено знаме 25/09 0-3c xx/xx 0-3c 7/05 2-0 25/06 2-0 2/06 0-1   3/04 2-1 12/06 0-0 2/05 3-1 23/04 4-2 15/05 1-1 17/04 1-0 25-33 21
7. Академик 2/06 1-3 20/08 0-2 3/05 1-1 25/09 2-0 29/05 1-0 3/04 1-2   4/06 1-0 23/04 1-0 4/07 1-1 8/05 2-1 25/06 3-0 25-35 20
8. Локо-вагонен завод xx/xx 0-0 3/10 0-2 24/04 1-0 2/06 1-1 14/05 1-1 25/09 1-0 25/09 2-3   16/04 3-0 25/06 0-1 1/05 1-0 3/04 0-1 22-25 18
9. Завод "6ти септември" 11/04 0-4 xx/xx 1-2 3/10 1-2 xx/xx 1-0 17/06 0-0 18/07 2-1 11/07 2-1 4/07 2-1   18/08 2-0 4/06 1-1 8/05 3-2 22-41 18
10. ЗСИ "В. Червенков" 5/04 1-6 25/09 1-1 xx/xx 1-2 14/08 2-1 12/06 1-1 11/07 2-1 17/04 1-0 9/04 1-1 15/05 2-2   2/06 1-2 2/05 1-0 23-40 16
11. Завод "Kл. Ворошилов" 11/07 1-4 11/04 0-2 xx/xx 2-1 2/04 2-1 20/08 0-1 12/08 0-2 xx/xx 0-2 15/07 0-3 25/05 2-0 xx/xx 3-1   27/08 1-0 19-37 14
12 Завод "9ти септември" xx/xx 2-4 xx/xx 2-2 19/08 1-0 23/04 1-1,0-3c xx/xx 2-1 4/07 0-2 11/04 1-1 xx/xx 1-2 13/08 0-1 18/07 2-1 15/07 2-1   21-45 13

 

 

КРАЕН ТУРНИР / FINAL TOURNAMENT (all matches were played in Plovdiv)

 

9/10 ДНА Пловдив Червено знаме Радомир 2-1
9/10 Спартак Русе Червено знаме Павликени 0-2
12/10 ДНА Пловдив Червено знаме Павликени 3-0
12/10 ВВС София Спартак Русе 2-0
16/10 ДНА Пловдив ВВС София 2-0
16/10 Червено знаме Павликени Червено знаме Радомир 3-0
19/10 ВВС София Червено знаме Радомир 4-0
19/10 ДНА Пловдив Спартак Русе 2-1
22/10 ВВС София Червено знаме Павликени 3-1
22/10 Червено знаме Радомир Спартак Русе 3-3

 

  класиране: г.р. точки
1. ДНА Пловдив 9-2 8
2. BBC София 9-3 6
3. Ч. знаме Павликени 6-6 4
4. Спартак Русе 4-9 1
5. Ч. знаме Радомир 4-12 1

 

 

  1950 1951 1952 1953 1954 1955
1956 1957 1957/58 1958/59 1959/60 1960/61 1961/62 1962/63
1963/64 1964/65 1965/66 1966/67 1967/68 1968/69 1969/70 1970/71
1971/72 1972/73 1973/74 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1978/79
1979/80 1980/81 1981/82 1982/83 1983/84 1984/85 1985/86 1986/87
1987/88 1988/89 1989/90 1990/91 1991/92 1992/93 1993/94 1994/95
1995/96 1996/97 1997/98 1998/99 1999/00 2000/01 2001/02 2002/03
2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11
2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16