Вие сте тук

"Б" РФГ / Group "B" 1955

 

- От следващият сезон броят на "Б" групите се увеличава от 5 на 6 - From the next season the number of groups "B" is raised to 6.

 

Североизточна "Б " Група / "B" Group North-East

- Преди началото на първенството ДСО "Ударник" Коларовград мести седалището си в гр. Сталин и участва като "Ударник" Сталин

- Before the start of the competition VSO Udarnik Kolarovgrad moved its HQ in the town of Stalin ant took part under the name Udarnik Stalin

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Септември Толбухин   11/09 2-0 10/04 3-1 10/07 1-0 28/05 2-1 24/04 3-0 28/08 6-0 23/07 7-1 10/05 4-1 25/06 3-1 25/09 0-0 12/06 6-1 50-18 33
2. Спартак Русе 5/06 2-1   18/09 0-0 19/06 3-2 23/07 0-2 2/10 3-2 24/04 1-1 9/04 2-0 10/07 1-0 10/05 1-1 4/09 4-0 21/05 2-1 30-21 28
3. Ударник Сталин 3/07 1-1 12/06 1-1   24/04 0-0 13/10 3-0c 23/07 2-0 28/05 1-2 10/05 2-1 28/08 4-0 10/07 5-0 25/06 6-1 25/09 4-2 36-25 26
4. ДНА Русе 17/04 1-1 25/09 0-1 17/07 1-0   12/06 1-0 10/05 0-0 9/10  2-1 28/08 3-1 28/05 4-1 23/07 2-1 3/07 2-0 25/06 1-0 27-20 26
5. Локомотив Русе 12/10 0-1 2/05 0-1 5/06 0-1 18/09 1-0   19/06 3-1 10/07 2-1 2/10 2-0 10/04 6-11-1п 23/04 2-2 21/05 2-2 30/07 2-0 29-22 24
6. Динамо Русе 17/07 0-1 25/06 2-1 3/05 4-1 30/07 1-2  25/09 0-2   12/06 0-3 28/05 3-2 xx/10 3-0c 28/08 5-2 16/04 4-1 3/07 1-1 31-35 19
7. Академик Сталин 23/05 1-1 17/07 1-3 4/09 1-2 5/06 1-0 18/04 2-1 16/10 0-1   19/06 3-3 2/10 0-0 10/04 0-2 30/07 6-0 3/05 1-0 28-37 19
8. Спартак Коларовград 3/05 2-1 3/07 1-0 30/07 0-1 21/05 1-1 25/06 0-2 9/10 0-0 25/09 4-0   12/06 2-1 16/10 0-0 17/07 3-0 17/04 0-3 26-35 19
9. Динамо Сталин  30/07 0-1 16/04 1-0 21/05 3-0 4/09 0-1 3/07 0-1 5/06 1-0 25/06 0-0 18/09 3-3   25/09 2-1,3-0c 1/05 1-1 xx/xy 0-0 18-27 18
10. Ч. знаме Силистра 2/10 1-0 30/07 0-1 17/04 4-0 3/05 2-2 17/07 1-1 21/05 3-0 3/07 4-2 5/06 0-0 19/06 1-1   18/09 3-0,0-3 4/09 0-0 26-39 18
11. Сборен отбор Попово 19/06 2-2 28/05 2-2 9/10 1-0 10/04 1-1 28/08 2-1 10/07 1-1 10/05 1-2 24/04 1-1 23/07 0-1 12/06 5-0   11/09 1-1 27-42 18
12. ДНА Коларовград 18/09 2-3 28/08 1-1 19/06 0-1 2/10 3-1 10/05 1-3 10/04 3-3 23/07 3-0 10/07 0-1 24/04 0-0 28/05 3-1 5/06 2-2   27-34 16

 

 

Северозападна "Б " Група / "B" Group North-West

- Отборът на Академик Свищов изиграва първият си мач във Враца и от 2рият кръг е изваден от групата  

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ч. знаме Видин   25/06 1-0 16/10 1-0 5/06 0-0 21/05 2-0 30/07 3-0 25/09 0-0 28/08 5-1 11/09 4-0 17/07 0-0 10/04 1-1 8/05 2-1 29-13 31
2. Динамо Горна Оряховица 9/10 1-1   10/04 4-2 25/09 4-0 11/09 5-1 8/05 1-1 19/06 4-1 21/05 3-1 5/06 1-1 24/04 2-0 17/07 3-0 28/08 3-0 40-23 29
3. Ударник Плевен 3/07 3-0 10/07 6-1   19/06 0-1 5/06 2-2 28/08 2-0 9/10 2-1 11/09 5-1 25/09 1-1 30/07 3-0 24/04 5-0 21/05 5-1 46-27 26
4. Спартак Враца 1/11 1-1 12/06 0-0 2/10 0-0   xx/xx 2-0 17/07 0-0 28/05 4-1 5/11 1-0 28/08 0-0 16/10 1-0 25/06 3-2 24/04 1-0 21-20 25
5. Торпедо Плевен 4/09 1-1 28/05 0-0 18/09 3-0 7/08 2-0   16/10 0-0 15/05 2-0 17/07 1-1 3/05 3-0 2/10 2-0 12/06 2-1 10/04 1-0 25-23 24
6. Динамо Габрово 1/05 1-1 10/08 1-1 15/05 0-3 17/04 2-1 3/07 2-1   23/07 1-0 9/10 0-3 10/07 3-0 28/05 1-3 4/09 3-0 19/06 2-1 23-27 22
7. Локомотив Дряново 12/06 1-1 2/10 1-0 25/06 4-1 11/09 2-0 28/08 1-1 24/04 1-2   8/05 1-0 21/05 3-2 10/04 1-2 xx/xx 3-0c 30/07 7-0 33-30 21
8. Локомотив Г. Оряховица 15/05 1-1 4/09 1-1 28/05 1-0 3/05 2-1 17/04 0-1 25/06 1-1 10/08 1-1   23/07 0-0 xx/xx 3-0c 28/10 3-0c xx/xx 3-0 30-30 21
9. Урожай Пордим 28/05 0-1 18/09 0-1 12/06 4-1 15/05 0-1 30/07 2-1 10/04 1-0 4/09 2-1 24/04 1-2   24/08 2-1 2/10 2-0 17/07 2-1 21-28 19
10. Локомотив Лом 17/04 0-1 14/09 1-3 1/05 1-3 3/07 3-2 19/06 0-0 11/09 1-1 10/07 3-0 25/09 2-1 9/10 1-0   7/08 0-0 5/06 1-0 20-31 18
11. Урожай Ново село 10/07 0-0 17/04 0-1 23/07 1-1 9/10 0-0 5/11 3-0c 21/05 1-0 3/07 1-2 5/06 3-3 19/06 2-1 8/05 2-0   11/09 2-1 20-40 16
12. Септември Михайловград 10/08 1-2 15/05 4-1 4/09 0-1 23/07 1-2 10/07 1-1 2/10 2-2 2/05 1-1 3/07 2-1 17/04 0-0 18/09 3-1 28/05 6-1   26-42 12
  Академик Свищов       15/04 0-2г.                    

 

 

Югоизточна "Б" Група / "B" Group South-East 

 

- В средата на сезона ДНА (Сливен) приема името Нско поделение

- Отборът на ВВС Пловдив е закрит и изваден от първенството, поради оттегляне на футбола от системата на ВВС, а резултатите и класирането на Миньор Кърджали са анулирани в края на първенството 

- In the course of the competition the Army club  DNA from Sliven changed its name to Division N

- The air force team VVS Plovdiv was taken out of the competition and disbanded.

- Minior Kardzhali was suspended at the end of the competition and all  results of the team were annulled

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Динамо Пловдив   25/07 1-2 2/10 3-1 21/05 0-1 19/09 2-1 17/07 1-1 10/04 5-1 4/09 2-0 17/04 3-1 2/10 3-0 19/06 1-1 3/05 0-0 30-14 25
2. ДНА Сливен 10/05 0-1   23/07 3-1 19/06 2-3 10/07 1-0 28/05 0-0 12/06   2-0 xx/xx 5-1 28/08 3-1пр 10/04 4-1 24/04 3-0   32-17 24
3. Локомотив Ст. Загора 26/06 0-1 3/05 2-1   30/07 0-1 5/06 4-0 17/04 0-2 25/09 1-1 21/05 5-1 3/07 2-0 4/09 3-1 18/09 3-0 17/07 5-2 34-23 20
4. Ударник Пловдив 28/08 1-3 25/09 1-0 10/05 4-2   24/04 1-2 11/09 0-1 2/10 1-1 9/04 0-0 xx/xy 2-1 10/07 2-1 23/07 1-0  12/06 3-0  23-20 21
5. Торпедо Чирпан 12/06 1-1 17/04 0-0 11/09 2-1 17/07 2-2   26/06 0-0 28/08 3-1 2/05 1-2 25/09 3-1 30/07 1-1 28/05 2-1 3/07 1-0 21-24 18
6. Ударник Ст. Загора 24/04 1-1 4/09 2-3пр 10/07 0-2 5/06 0-0 2/10 0-1   10/05 3-1 19/09 2-2 23/07 2-1 19/06 1-1 10/04 2-1 21/05 2-0 16-19 16
7. Ч. знаме Поморие 3/07 2-1 18/09 0-1 19/06 1-2 26/06 1-03-0c 21/05 2-0 30/07 1-1   17/04 1-2 17/07 1-0 1/05 1-0 5/06 1-1   19-30 15
8. Спартак Бургас 28/05 0-1 26/06 0-4 28/08 0-4 3/07 2-2 23/07 3-1 7/08 2-0 10/07 0-1   11/09 0-1 24/04 1-0 10/05 2-1   17-30 16
9. Ударник Бургас 10/07 1-1 21/05 0-1 10/04 0-0 4/09 1-0 19/06 1-1 3/05 1-0 23/04 3-1 5/06 0-0   18/09 0-1 2/10 1-1 30/07 1-1 14-21 14
10. Спартак Ст. Загора 11/09 0-0 3/07 3-0 28/05 2-4 17/04 1-2 10/05 1-2 25/09 2-0 23/07 5-0 17/07 0-1 12/06 1-1   28/08 4-1 26/06 3-1 21-26 12
11. Миньор Кърджали 25/09 3-1 17/07 2-3 12/06 2-0 3/05  2-2 4/09 3-1 3/07 0-2 11/09 1-3 30/07 2-0 26/06 3-1 21/05 1-1   17/04 0-2    
12. BBC Пловдив 23/07 1-0 5/06 2-3 24/04 2-1   10/04 2-2 28/08 1-2 28/05 1-1 19/06 1-0 10/05  3-1   10/07 4-3      

 

 

Югозападна "Б " Група / "B" Group South-West

- Мачът от 2 рия кръг в Димитрово е прeкъснат при резултат 0-1 за гостите от Радомир, поради бурни протести на домакините срещу съдийски решения. Oтборът на "Торпедо" Димитрово е наказан с изваждане от групата. Решението се преразглежда след краят на шампионата и "Торпедо" отново е допуснат до участие в Северо-западната "Б" РФГ .  

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Динамо Ст. Димитров   10/04 0-1 18/09 0-0 15/05 2-2 17/07 3-0 2/05 2-1 10/08 4-2 7/08 3-0 26/06 1-0 28/05 3-0c 5/11 3-3 4/09 3-0c 39-18 30
2. Стрела Доброславци 10/07 1-1   4/09 4-3 2/05 5-2 26/06 5-1 17/04 1-2 28/05 1-1 23/07 3-1 xx/xy 1-1 15/05 0-0 5/11 0-3c 18/09 6-0 46-36 26
3. Ч. знаме Ст. Димитров 5/06 0-3 22/05 1-2   4/10 0-0 11/09 2-1 25/09 2-0 24/04 1-1 19/06 1-1 8/05 3-2 10/07 2-1 30/07 5-2 3/07 2-0 37-29 25
4. Торпедо Благоевград 28/08 1-1 30/07 3-0c 26/06 1-1   8/05 0-2 22/05 0-0 16/10 5-1 11/09 3-0 17/07 1-0 2/10  1-1 10/04 2-1 12/06 4-1 37-30 24
5. Торпедо Петрич 17/04 1-2 16/10 2-0 28/05 4-3 7/08 2-1   23/07 2-1пр 18/09 1-1 2/05 4-0 2/10 2-3 4/09 0-0 12/06 3-0 8/05 6-1 35-33 24
6. Ч. знаме Кюстендил 30/07 1-0 17/07 1-2 10/08 1-3 4/09 0-3 24/04 2-0   2/10 4-1 15/05 1-1 16/10 3-0 18/09 2-1 26/06 2-1 28/05 6-0 34-30 22
7. Урожай Сливница 25/09 2-1 11/09 0-1 23/07 1-3 3/07 4-2 5/06 3-0 19/06 3-0   4/10 0-0 28/08 1-2 17/04 2-0 8/05 3-0 10/07 2-0 35-33 22
8. Ч. знаме Радомир 8/05 2-1 24/04 4-3 2/10  1-0 28/05 2-1 30/07 2-0 28/08 0-1 26/06 2-1   10/04 1-1 12/06 1-2 16/10 3-0 27/10 3-0c 30-33 22
9. Ч. знаме Самоков 4/10 0-0 25/09 4-3 7/08 1-0 17/04 0-1 19/06 0-1 3/07 2-1 15/05 1-0 10/07 1-0   3/05 1-2 2/10 2-1 23/07 1-1 25-28 21
10. Спартак Петрич 11/09 0-1 28/08 4-4 10/04 0-2 19/06 1-2 22/05 0-1 5/06 2-2 17/07 3-0 5/11 3-1 30/07 1-1   24/04 3-0 2/10 3-23-0c 28-29 19
11. Сборен отбор Елин Пелин 19/06 1-2 5/06 1-2 2/05 1-2 26/06 5-2 xx/11 3-0с 28/10 3-2 5/11 0-3c 3/07 4-2 22/05 2-1 17/07 2-0   17/04 6-0 39-44 17
12. Ч. знаме Гоце Делчев 22/05 0-3 8/05 1-1 16/10 2-1 5/11 1-0 28/08 1-2 11/09 1-1 10/04 2-3 5/06 0-3 24/04 2-1 26/06 1-1 17/07 2-0   16-58 12
  Торпедо Димитрово           10/04 0-0г   17/04 0-1дп            

 

Софийска "Б" Група / "B" Group Sofia

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. г.р. точки
1. Спартак   13/06 0-0 13/05 2-0 xx/xx 2-2 xx/xx 2-1 25/03 2-1 21/04 4-0 13/10 4-0 13/07 1-0 18/05 6-0 13/04 4-0 xx/xx 4-1 5/07 4-1 29/04 5-1 70-11 42
2. Септември 5/11 3-3   13/10 1-1 25/03 1-0 19/06 1-3 8/04 2-0 5/05 5-0 27/10 1-1 24/04 1-0 xx/xx 4-0 29/04 1-0 xx/xx 3-0 8/06 3-0c xx/xx 3-0 50-15 38
3. Завод "Кл. Ворошилов" 15/09 1-1 29/05 1-0   6/10 1-0 xx/xx 2-2 19/10 1-0 1/04 1-1 28/09 2-0 29/04 1-1 xx/xx 0-0 23/03 1-1 10/06 1-0 20/07 1-0 7/04 2-1 32-20 33
4. Н-ско поделение 28/10 0-2 23/06 1-1 18/05 0-1   13/06 1-1 10/07 2-0 18/09 0-1 xx/xx 0-0 13/04 4-0 9/10 0-1 22/04 1-1 8/04 2-1 15/09 2-0 5/05 3-0 29-20 25
5. Академик 15/10 0-5 1/04 1-1 20/04 3-2 2/10 1-3   13/04 1-2 25/10 1-0 4/10 0-1 15/09 2-0 29/09 4-2 25/05 0-0 18/09 1-1 22/04 4-1 23/03 12-1 50-38 24
6. ЛВ Завод 23/06 0-0 14/07 0-1 xx/xx 2-2 30/03 2-0 1/07 0-3   15/09 0-2 xx/xx 1-1 27/04 2-1 27/10 3-3 5/05 1-0 22/04 1-0 9/10 3-0 20/05 4-0 24-28 22
7. Червено знаме xx/xx 0-2 27/09 0-3 10/07 1-4 29/04 1-1 8/06 1-6 xx/xx 0-0   20/07 1-1 25/05 1-1 13/07 1-0 21/10 3-0 6/10 4-1 25/03 0-0 5/11 7-0 31-41 21
8. Завод  Хр. Смирненски 29/05 0-6 10/06 2-3 4/05 1-2 18/10 1-0 18/05 2-1 2/11  1-1 xx/xx 4-2   5/07 3-1 xx/xx 2-0 13/07 2-2 1/07 0-3   21/04 0-0 25-37 21
9. Завод "9-ти септември" 8/04 0-5 xx/xx 1-3 xx/xx 1-0 20/07 0-2 13/05 2-0 18/09 1-1 9/10 1-1 31/03 1-0   24/03 3-1 20/05 0-0 5/05 1-0 29/04 1-0 5/06 1-1 23-34 20
10. Родни криле 2/10 0-1 19/10 0-2 18/09 1-2 29/05 1-3 4/05 3-1 2/07 3-1 7/04 1-0 13/05 3-2 23/06 1-1   5/07 1-2 5/11 1-0 21/04 1-0 17/04 2-0 28-42 20
11. Завод "6-ти септември" 20/07 1-1 18/09 0-4 23/06 0-2 xx/xx 0-2 9/10 3-4 27/09 1-1 5/06 1-1 7/04 2-0 2/10 2-1 1/04 2-2   11/05 1-1   25/10 1-0 23-35 20
12. ЗCИ "Вълко Червенков" 23/04 0-2 20/07 0-3 26/10 1-1 14/07 0-0 27/04 3-2 xx/xx 1-0 20/05 3-0 24/03 1-1 27/09 2-2 16/06 1-1 15/09 2-1   5/06 0-1 9/10 4-0 26-33 19
13. Торпедо 5/05 0-4 18/05 1-0   13/05 2-1 26/06 2-3 25/05 2-1 5/07 1-0 18/09 2-2 26/10 1-1     20/10 1-2   1/04 4-1    
14. Чавдар 2/10 0-6 15/09 1-3 13/07 0-1 27/09 1-2 23/06 0-0 6/10 0-1 13/06 1-3 xx/xx 0-0 18/10 0-3 20/07 1-1 8/06 0-2 25/05 1-0 5/07 1-3   9-66 7

Забележка: След края на първенството, отборът на "Торпедо" е изваден от групата, заради нередовни състезатели.

 

КРАЕН ТУРНИР / FINAL TOURNAMENT

 

9/11 София Септември Толбухин Червено знаме Видин 1-2
9/11 Дупница Спартак София Динамо Пловдив 4-0
9/11 Димитрово Динамо Ст.Димитров Завод 12 0-1
12/11 София Червено знаме Видин Динамо Ст.Димитров 1-1
12/11 Димитрово Септември Толбухин Спартак София 0-7
12/11 Дупница Завод 12 Динамо Пловдив 1-1
15/11 Дупница Спартак София Червено знаме Видин 2-0
15/11 Димитрово Завод 12 Септември Толбухин 0-0
15/11 София Динамо Ст.Димитров Динамо Пловдив 0-0
18/11 София Червено знаме Видин Динамо Пловдив 1-1
18/11 София Септември Толбухин Динамо Ст.Димитров 2-3
18/11 София Спартак София Завод 12 1-0
21/11 Самоков Завод 12 Червено знаме Видин 7-0
21/11 Елин Пелин Динамо Ст.Димитров Спартак София 0-1
21/11 София Динамо Пловдив Септември Толбухин 3-1

 

класиране:
1. Спартак София 15-0 10
2. Завод 12 София 10-2 6
3. Динамо Пловдив 5-7 5
4. Динамо Ст.Димитров 4-5 4
5. Червено знаме Видин 4-15 4
6. Септември Толбухин 4-13 1

 

 

    1950 1951 1952 1953 1954 1955
1956 1957 1957/58 1958/59 1959/60 1960/61 1961/62 1962/63
1963/64 1964/65 1965/66 1966/67 1967/68 1968/69 1969/70 1970/71
1971/72 1972/73 1973/74 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1978/79
1979/80 1980/81 1981/82 1982/83 1983/84 1984/85 1985/86 1986/87
1987/88 1988/89 1989/90 1990/91 1991/92 1992/93 1993/94 1994/95
1995/96 1996/97 1997/98 1998/99 1999/00 2000/01 2001/02 2002/03
2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11
2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16