Вие сте тук

"Б" РФГ / Group "B" 1956

 

 

Северна "Б " Група / Group "B" North

- За изваждането на "Динамо" Русе от групата след 13 мача, в-к "Народен Спорт" излиза със следната декларация: "По решение на ОС на ДСО Динамо Русе, футболният отбор на тази организация преждевременно напуска борбата. Такава е съдбата на всеки отбор, на който са чужди понятията другарски колектив, дисциплина, трудолюбие и спортен морал". Според тогавашният регламент, точките и головата разлика от изиграните мачове се запазват в крайното класиране

- Победителите от 7те "Б" групи се срещат във финален турнир в система "всеки срещу всеки" за определяне на двата най-добри, които влизат в "А" РФГ на мястото на двата изпадащи  през следващият сезон

- Предпоследният в "А" РФГ, Завод 12 играе бараж за влизане в квалификационната група срещу шампиона от Софийска "Б" РФГ , "Септември". Звод 12 печели място в турнира.

- After having won only once in 13 games, the team of Dinamo Ruse ended its participation in the competition issuing a statement pointing out the low morals and lack of discipline of its players as the main reason for leaving the group. With this move the Voluntary sports organisation  Dinamo Ruse was actually disbanded.

- The winners from the 7 groups "B" met each other in a final tournament held in Sofia with the first two winning a promotion for Group A in the following season.

- The second last from Group A, (Zavod 12) played off with the winner of Group B Sofia (Septemvri). Zavod 12 won a place in the final tournament.

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.   г.р. точки
1. СКНА Русе   15/04 0-0 12/05 3-2 19/08 1-1 5/08 2-3 29/04 2-0 17/09 1-0 3/09 4-2 27/05 5-0 10/06 3-1 17/10 3-0c 3/10 8-1   55-22 35
2. Ч. знаме Павликени 29/07 0-2   2/09 4-2 13/05 2-0 29/04 2-1 23/09 6-0 27/05 5-2 10/06 2-0 16/09 0-0 30/09 5-0 8/04 7-0 24/06 1-2   45-19 31
3. Локомотив Дряново 26/08 2-1 20/05 0-0   23/09 1-0 12/09 2-1 3/06 1-2 08/04 0-1 24/06 5-0 17/10 3-0 17/06 2-1 6/05 2-1 22/04 1-0   36-20 30
4. Динамо Габрово 5/05 3-2 26/08 2-0 10/06 2-1   19/05 0-0 12/09 1-1 30/09 5-1 30/09 1-0 24/06 2-2 8/04 4-1 12/08 1-0 29/07 2-1   37-25 30
5. Динамо Г.Оряховица 22/04 0-0 12/08 3-1 27/05 0-1 2/09 0-1   13/05 1-2 30/09 1-0 16/09 1-1 10/06 3-0 12/07 3-0 29/07 6-0 17/10 3-1 8/04 3-0 43-22 30
6. Спартак Русе 12/08 2-1 5/05 0-1 16/09 1-1 27/05 0-0 26/08 0-0   10/06 1-1 24/06 2-2 30/09 1-0 18/10 3-0c 22/04 4-0 8/04 1-0   28-24 26
7. Локомотив Г.Оряховица 3/06 1-2 23/09 1-0 24/06 1-1 1/07 1-2 17/06 3-3 12/10 3-0c   15/04 6-1 05/08 0-1 6/05 0-0 12/09 3-2 26/08 3-0 20/05 3-0 34-32 21
8. Динамо Трявна 20/05 1-2 12/09 1-2 12/10   1-1 17/06 4-2 15/07 0-1 23/09 1-0 29/07 3-1   8/04 2-1 22/04 2-0 26/08 3-0c 12/08 3-0 6/05  4-0 38-41 21
9. Локомотив Русе 12/09 1-2 03/06 0-1 1/07 1-0 6/10 1-1 23/09 3-1 17/06 0-2 22/04 0-1 8/07 1-0   12/08 4-1 20/05 3-2 5/05 0-0   23-36 19
10. Ч. знаме Силистра 23/09 1-3 17/06 3-0 15/04 0-2 8/07 2-2 6/10 1-1 1/07 2-0 19/08 1-0 5/08 5-2 29/04 1-1   3/06 3-0 20/05 1-1   26-42 17
11. Ч. знаме Разград 1/07 1-3 08/07 0-1 19/08 0-2 29/04 4-3 15/04 0-1 5/08 2-1 13/05 2-1 13/05 2-1 2/09 4-2 17/09 2-1   10/06 1-0   26-56 15
12. Ч. знаме Търново 17/06 0-2 12/10 0-2 5/08 0-2 15/04 0-2 1/07 0-3 8/07 0-2 29/04 1-1 27/05 2-4 19/08 1-0 2/09 1-1 23/09 2-2   3/06 1-1 16-46 10
13. Динамо Русе 24/06 0-3 1/07 0-3 28/04 0-2 22/04 0-0 8/07 2-4 14/04 0-3     13/05 1-2 27/05 1-1 xx/xx 3-1        

 

Североизточна "Б " Група / Group "B" North-East

- През първата седмица на юни, Сборен отбор на Търговище променя името си на "Септември"  

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. *СКНА Сталин   16/04 2-1 20/05 0-0 6/05 2-1 10/06 2-0 8/07 6-1 1/10 3-0c 29/04 4-0 16/09 4-0 24/06 0-0 14/05 1-0 29/05 8-0 57-10 38
2. Ч.знаме Толбухин 1/07 2-2   23/09 2-0 3/06 2-2 26/08 5-3 12/09 1-1 25/06 2-0 22/04 1-0 17/06 1-1 20/05 2-0 18/10 3-0c 6/05 3-1 37-24 27
3. Локомотив Сталин 7/10 2-3 11/06 2-0   26/08 1-3 22/04 0-0 6/05 3-0 16/09 5-0 30/09 3-0 27/05 1-1 12/08 3-0c 7/04 0-0 2/07 2-1 32-19 26
4. Спартак Коларовград 19/08 0-2 17/09 1-3 14/05 2-1   1/07 1-0 29/04 1-1 27/05 2-0 10/06 0-0 3/09 3-2 22/04 2-0 30/09 5-0 8/04 3-1 31-23 25
5. Ударник Сталин 23/09 0-6 14/05 1-0 10/07 1-3 14/04 0-0   23/06 2-1 19/08 0-2 3/09 3-0 28/04 1-0 17/06 2-1 27/05 2-0 17/09 1-0 27-30 24
6. Септември Толбухин 21/04 1-1 27/05 2-2 19/08 0-1 12/08 1-0 8/04 1-2   3/09 3-1 16/09 1-1 14/05 2-1 1/07 2-0 10/06 3-0 18/10 3-0c 28-31 22
7. Сб. отбор Попово 17/06 0-0 8/04 1-1 3/06 0-2 12/09 0-1 6/05 1-0 20/05 1-1   1/07 2-1 23/09 3-1 19/08 1-1 22/04 0-1 12/08 1-0 19-27 21
8. Локомотив Коларовград 3/10 0-3 8/07 0-2 17/06 1-2 23/09 3-2 20/05 4-1 3/06 2-3 15/04 1-3   24/06 1-0 12/09 2-1 6/05 1-0 26/08 2-1 24-34 19
9. Сб. отбор Търговище 3/06 0-2 30/09 2-0 12/09 1-1 20/05 0-0 12/08 1-1 26/08 1-0 10/06 1-1 8/04 2-1   6/05 0-0 1/07 4-0 22/04 1-0 21-26 18
10. Динамо Сталин 9/04 0-2 2/09 1-0 1/05 3-0c 8/07 0-1 30/09 1-2 17/04 4-0 26/05 0-1 29/05 0-0 14/08 2-1   16/09 3-0 10/06 0-0 19-22 17
11. Академик Сталин 26/08 1-1 28/07 0-0 25/06 1-0 17/06 1-0 12/09 1-1 23/09 0-0 8/07 1-0 20/08 0-1 13/04 1-1 3/06 0-2   20/05 2-0 9-30 16
12. Сб. отбор Нови пазар 18/10 1-3 19/08 2-4 15/04 0-0 24/06 3-1 3/06 0-4 17/06 1-1 29/04 0-1 14/05 0-3 8/07 1-0 23/09 1-0 3/09 2-0   15-43 11

 

Северозападна "Б " Група / Group "B" North-West

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Локомотив Лом   8/07 0-1 15/04 1-0 16/09 1-1 29/04 2-2 24/06 1-0 6/05 7-1 27/05 4-1 10/06 3-1 19/08 4-1 2/09 2-0 18/10 3-0 44-16 32
2. Академик Свищов 22/04 1-3   27/05 1-0 06/05 1-2 16/09 3-0 1/07 2-0 10/06 1-0 xx/10 2-0 1/07 1-0 10/07 3-0 19/08 2-1 2/09 3-0 33-20 29
3. Спартак Враца 1/07 0-0 12/09 2-0   16/07 5-1 22/04 1-1 20/05 2-1 12/08 1-2 6/05 0-0 27/08 6-0 3/06 6-0 23/09 1-0 24/06 1-0 35-18 28
4. Ч. знаме Видин 3/06 1-2 26/08 1-0 30/09 3-0   8/04 3-1 6/05 0-1 1/07 2-1 22/04 3-1 12/08 1-3п1-2 20/05 1-0 27/05 3-1 16/07 1-1 34-26 26
5.  Динамо Б. Слатина 12/08 1-0 3/06 3-3 8/07 1-1 24/06 0-2   12/09 2-0 6/05 3-1 26/08 1-0 20/05 3-1 23/09 6-0 17/06 3-0 15/04 2-1 36-28 25
6. Ударник Плевен 9/04 0-0 14/04 1-1 2/09 0-1 20/08 1-0 27/05 2-2   16/09 3-3 10/06 0-1 30/09 1-0 8/07 1-0 28/04 1-1 13/05 0-0 21-20 22
7. Септември Михайловград 26/08 1-4 23/09 0-0 29/04 2-3 15/04 3-0 19/08 1-0 3/06 2-1   20/05 1-1 12/09 5-0 17/06 8-2 24/06 0-2 8/07 4-0 38-38 19
8. Торпедо Плевен 2/09 0-2 17/06 2-3 19/08 3-1 9/07 1-2 0-3сл. 13/05 3-1 23/09 1-2 2/09 2-2   3/06 2-1 24/06 2-1 15/04 2-2 29/04 5-0 29-37 18
9. Урожай Ново село 23/09 1-0 24/06 1-1 13/05 1-2 7/10 0-1п1-2 2/09 1-0 17/06 0-0 27/05 1-0 12/10 3-0   15/04 0-1 8/07 3-1 19/08 3-1 21-34 17
10. Урожай Пордим 6/05 1-1 12/08 1-1 16/09 0-1 02/09 2-1 10/06 0-0 22/04 0-1 30/09 2-0 8/04 1-1 1/07 2-0   6/05 2-0 27/05 2-1 18-39 17
11. Урожай Комощица 20/05 1-1 16/07 1-2 10/06 1-1 12/09 0-2 30/09 1-1 22/08 0-0 8/04 1-1 1/07 0-0 22/04 1-0 27/08 1-0   16/09 2-2 17-29 16
12. Септември Плевен 12/10 1-3 19/05 2-1 7/04 0-0 24/09 2-1 1/07 2-3 26/08 1-5 22/04 2-0 12/08 4-2 6/05 1-1 12/09 0-0 3/06 0-0   21-42 15

 

 

Южна "Б" Група / Group "B" South

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Локомотив Пловдив   16/09 3-0 10/06 2-1 02/09 3-0 12/05 0-1 27/05 2-0 28/04 3-0 19/08 0-2 24/06 7-3 8/07 4-1 30/09 11-1 16/04 1-0 53-15 35
2. Миньор Кърджали 3/06 1-1   19/05 0-1 29/04 0-1 8/07 1-0 3/10 ,0-1 24/06 2-0 15/04 1-0 26/08 1-1 17/06 3-1 12/09 3-0 23/09 4-0 34-15 29
3. Ударник Пловдив 23/09 1-2 3/09 1-4   20/08 1-1 29/04 2-0 13/05 1-0 14/04 4-0 8/07 1-2 12/09 3-1 24/06 2-0 3/06 5-1 17/06 4-1 44-22 28
4. Торпедо Димитровград 19/05 2-2 27/09 1-2 6/05 1-0   24/06 0-1 8/07 1-0 23/09 1-0 17/06 1-1 15/04 3-1 3/06 3-1 26/08 5-0 12/09 2-1 31-22 28
5. Урожай Перущица 3/10 1-1 22/04 0-2 12/10 1-2 08/04 0-1   2/07 1-0 3/06 1-1 23/09 1-0 17/06 2-0 12/09 2-0 5/05 1-1 19/05 2-1 19-17 25
6. СКНА Хасково 12/09 0-2 06/05 0-2 26/08 2-3 22/04 1-0 15/04 1-1   17/06 3-1 24/06 3-2 12/08 1-1 23/09 2-2 19/05 2-1 3/06 3-2 31-34 21
7. Динамо Пазарджик 12/08 0-3 08/04 2-1 1/07 1-1 10/06 1-2 16/09 0-0 30/09 4-1   27/05 2-1 19/05 4-3 26/08 3-0 22/04 0-1 5/05 2-0 27-33 20
8. Динамо Пловдив 5/05 0-1 01/07 1-1 22/04 0-0 30/09 2-0 10/06 0-1 8/04 1-2 12/09 2-2   4/06 2-0 18/05 1-1 12/08 4-1 26/08 5-0 28-22 19
9. Спартак Хасково 8/04 0-0 13/05 0-3 27/05 1-0 01/07 3-3 30/09 3-1 29/04 2-1 2/09 1-1 16/09 2-2   19/08 3-0 10/06 3-1 8/07 0-1 30-44 16
10. Динамо Кричим 22/04 0-1 30/09 0-0 8/04 0-5 16/09 1-1 27/05 0-1 10/06 3-1 13/05 1-1 2/09 1-0 6/05 4-2   1/07 2-0 12/08 1-0 22-41 16
11. Ч. знаме Харманли 17/06 1-1 27/05 0-2 16/09 0-0 13/05 1-1 19/08 0-0 2/09 1-5 8/07 1-0 29/04 1-0 23/09 1-0 15/04 3-3   24/06 1-1 17-51 15
12. Торпедо Велинград 2/07 0-3 10/06 1-1 30/09 2-6 27/05 0-1 02/09 1-1 16/09 1-2 19/08 1-2 13/05 0-0 22/04 3-0 29/04 3-0 8/04 2-0   21-41 12

 

Югоизточна "Б" Група / Group "B" South-East

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ударник Ст.Загора   23/06 2-1 15/04 0-2 23/09 5-0 2/09 2-0 19/08 3-2 12/05 3-0 29/04 1-0 8/07 1-1 27/05 3-1 17/06 5-1 15/09 3-1 51-19 33
2. Локомотив Ст.Загора 8/04 2-1   29/04 1-0 22/04 4-1 16/09 2-0 1/09 1-1 27/05 2-0 12/05 1-3 19/08 3-2 10/06 0-0 1/07 4-0 30/09 3-0 34-15 29
3. Торпедо Чирпан 1/07 1-6 12/08 2-0   6/05 2-0 10/06 1-1 27/05 4-1 15/09 7-0 2/09 4-2 12/05 5-1 30/09 2-0 22/04 2-3 8/04 1-0 42-24 28
4. СКНА Сливен 10/06 1-1 8/07 0-1 19/08 2-0   29/04 2-0 30/09 7-0 1/07 2-0 15/09 2-0 2/09 2-1 12/05 4-0 8/04 2-1 27/05 3-0 41-25 28
5. Спартак Ст.Загора 19/05 0-2 3/06 0-2 23/09 2-1 12/08 2-2   15/04 3-0 8/07 1-1 24/06 3-2 17/06 1-2 6/05 2-1 18/10 3-0c 26/08 7-0 39-27 25
6. Миньор Върли бряг 5/05 2-1 19/05 1-0 12/09 0-0 17/06 4-1 1/07 2-1   8/04 1-1 23/09 4-1 3/06 1-2 22/04 0-2 12/05 1-2,3-0c 12/08 3-0 33-35 25
7. Ч. знаме Поморие 26/08 0-1 12/09 1-0 3/06 0-1 15/04 0-0 22/04 1-1 25/06 1-0   17/06 1-2 23/09 1-0 12/08 2-1 19/05 3-2 5/05 1-0 18-29 21
8. Динамо Ямбол 12/08 0-0 26/08 0-1 19/05 3-1 3/06 1-3 8/04 1-3 10/06 0-1 30/09 0-0   12/09 0-0 1/07 1-0 5/05 5-1 22/04 1-0 27-32 19
9. Спартак Бургас 22/04 2-1 6/05 0-0 26/08 0-1 19/05 0-2 30/09 1-2 15/09 4-1 10/06 0-1 27/05 1-1,3-0c   8/04 1-2 12/08 3-2 1/07 0-1 26-29 18
10. Ударник Бургас 11/09 1-2 23/09 1-0 17/06 0-0 26/08 2-0 19/08 0-4 8/07 1-2 29/04 1-1 15/04 1-3 24/06 0-0   3/06 2-3 19/05 4-0 22-30 18
11. Септември Бургас 30/09 1-3 15/04 0-2 8/07 2-2 24/06 1-1 27/05 0-0 25/08 1-2 2/09 3-3 19/08 0-1 29/04 2-1 15/09 0-1   10/06 2-3 25-53 10
12. Ч. знаме Поляновград 3/06 0-5 2/07 0-4 24/06 0-3 12/09 0-4 12/05 2-3 29/04 1-2  19/08 1-0 8/07 2-1 15/04 0-2 2/09 0-1 23/09 2-0   13-53 10

 

 

Югозападна "Б " Група / Group "B" South-West

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ч. знаме Ст.Димитров   19/05 1-00-3c 26/08 4-1 23/09 1-0 1/07 1-0 12/08 2-1 5/05 2-1 17/06 2-0 3/06 5-1 24/06 2-0 12/09 1-0 22/04 4-1 31-20 28
2. Динамо Ст.Димитров 2/09 3-1   30/09 1-1 29/04 2-1 8/04 3-4 16/09 0-0 10/06 1-3 5/05 1-1 8/07 2-0 12/05 2-1 15/04 6-3 27/05 3-1 38-26 27
3. Ч. знаме Радомир 12/05 1-0 17/06 3-2   8/07 4-0 23/09 2-1 27/05 0-0 16/09 1-3 29/04 1-0 15/04 2-0 19/08 1-0 8/04 1-13-0c 2/09 2-1 32-27 26
4. Торпедо Димитрово 10/06 0-0 12/08 0-0 22/04 4-1   19/05 3-0 7/04 1-0 1/07 1-0 27/05 0-0 3/10 4-1 16/09 3-1 19/08 1-3,3-0c 30/09 3-0 32-23 25
5. Ч. знаме Самоков 15/04 1-3 24/06 0-1 10/06 1-0 2/09 3-0   12/05 2-1 27/05 2-1 16/09 4-0 19/08 8-0 30/09 3-2 8/07 1-0 29/04 4-1 39-33 24
6. Спартак Петрич 29/04 2-1 3/06 2-1 12/09 0-3 24/06 1-1 26/08 4-1   19/05 2-1 15/04 1-3 17/06 1-3 08/07 1-1 23/09 0-0 19/08 2-0 27-28 23
7. Бригадир Димитрово 19/08 0-1 23/09 2-1 3/06 1-1 14/04 2-0 12/09 3-0 2/09 0-1   8/07 1-0 8/04 1-0 29/04 5-0 17/06 3-2 12/05 7-1 39-27 22
8. Ч. знаме Кюстендил 30/09 0-0 19/08 0-2 12/08 1-0 12/09 2-0 3/06 0-0 2/07 3-1 22/04 3-2   19/05 1-0 10/06 1-2 26/08 1-1 8/04 1-0 20-24 21
9. Ч. знаме Петрич 16/09 1-1 22/04 0-0 1/07 3-3 12/05 3-2 5/05 0-0 30/09 2-0 24/06 2-2 2/09 3-1   27/05 4-1 13/08 3-2 10/06 1-0 29-41 20
10. Урожай Сливница 8/04 1-0 26/08 3-1 5/05 3-0 3/06 0-1 17/06 0-2 22/04 1-3 12/08 1-0 23/09 1-1 12/09 2-1   19/05 1-1 1/07 1-1 23-37 17
11. Торпедо Благоевград 22/08 3-0 1/07 0-2 7/04 1-1 5/05 1-4 23/04 4-1 10/06 2-3 30/09 1-0 12/05 1-0 29/04 2-0 02/09 3-0   3/10 0-3 28-39 16
12. СКНА Благоевград 8/07 0-0 12/09 0-1 19/05 1-1 17/06 1-1 11/08 4-1 6/05 0-1 26/08 4-1 24/06 1-1 23/09 1-1 15/04 1-1 3/06 3-1   25-38 15

 

 

Софийска "Б" Група / Group "B" Sofia

Поради символичният характер на домакинствата в групата и различните терени на които са се провеждали те, в таблицата не е взето под внимание кой е протоколният домакин в мача.  

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. г.р. т.
1. Септември   19/07 3-0 5/04 3-1 26/07 4-0 19/09 0-1 3/05 3-1 30/05 1-1 21/06 1-0 12/04 2-0 16/06 5-1 25/09 5-2 11/05 3-0 8/10 3-0 25/06 4-0 61-17 39
2. Академик 19/04 1-0   xx/xx 1-1 xx/xx 2-0 xx/xx 2-0 18/10 0-0 7/10 0-1 9/05 1-1 1/10 2-0 14/05 6-3 13/07 2-0 29/06 5-1 25/04 2-0 18/05 2-0 48-20 38
3. Родни криле 6/07 0-2 9/10 2-1   30/05 0-0 21/06 2-0 12/10 3-0 14/09 2-0 27/07 1-0 21/09 2-0 24/07 5-3 29/06 0-0 18/10 0-0 12/04 2-1 5/05 4-0 37-18 32
4. Локо-вагонен завод 25/04 2-0 15/10 1-1 8/10 1-0   13/04 0-0 xx/xx 0-0 xx/xx 2-2 21/09 1-0 5/06 1-1 xx/xx 2-1 19/07 3-0 6/07 4-0 4/06 3-0c 6/11 2-0 33-19 32
5. ЗСИ "В. Червенков" 16/05 1-1 3/07 1-5 xx/xx 2-0 15/07 0-0   18/04 1-1 14/05 3-1 8/10 2-10-3 25/06 1-0 1/10 0-0 11/05 2-1 25/04 2-0 23/05 0-0 20/10 3-1 29-30 29
6. Пренос Превоз 4/09 0-0 20/06 0-0 5/06 1-1 29/06 1-0 24/07 2-0   xx/xx 1-0 3/10 1-1 xx/xx 2-0 18/05 1-0 27/07 0-0 15/07 3-0 14/09 0-0 8/10 2-0 22-17 29
7. С Т З "Ворошилов" 1/10 0-0 5/06 1-1 9/05 0-0 20/06 2-2 4/09 2-1 6/07 2-1   11/04 0-0 25/09 2-1 25/06 0-2 16/05 1-0 19/07 0-1 18/10 2-0 25/07 2-0 31-26 28
8. Завод 9.IX. 15/10 0-2 14/09 0-1 25/04 1-1 18/05 0-0 5/06 1-1 23/05 1-1 15/07 1-0   4/05 0-0 5/07 0-1 20/10 3-2 1/10 0-1 xx/xx 4-1 xx/xx 1-0 26-19 28
9. Червено знаме 13/07 3-2 30/05 0-1 18/05 1-0 12/10 0-1 xx/xx 3-4 xx/xx 1-1 23/05 3-1 xx/xx 2-3   25/04 0-0 5/04 2-1 20/06 4-2 18/04 3-0 9/05 4-0 31-29 24
10. Завод 6.IX. 10/10 2-2 xx/xx 1-3 xx/xx 1-0 14/09 1-1 30/05 2-1 21/09 1-0 xx/xx 1-0 6/04 0-2 25/07 1-0   xx/xx 0-1 3/10 1-1 xx/xx 0-0 13/07 1-1 28-41 23
11. Завод "Хр.Смирненски" xx/xx 0-2 12/04 2-1 xx/xx 0-1 19/04 3-2 14/09 0-0 25/04 1-2 19/09 1-3 6/07 0-0 5/07 0-1 18/10 5-2   4/09 1-0 15/10 2-0 21/06 2-0 29-35 21
12. Торпедо 14/09 0-3 20/10 1-3 16/06 0-6 xx/xx 0-4 25/07 2-2 13/04 1-0 18/04 1-1 30/05 0-1 xx/xx 0-0 xx/xx 1-2 4/05 1-0   21/09 4-3 5/06 3-3 25-55 18
13. Искра xx/xx 0-4 24/07 1-4 13/07 0-3 3/05 1-0 25/09 1-2 xx/xx 1-1 xx/xx 1-4 25/06 0-0 19/07 0-2 xx/xx 2-1 30/05 1-1 16/05 2-1   6/07 1-2 16-51 12
14. Ц К С 18/10 1-6 22/09 0-1 19/09 0-0 23/05 0-1 16/06 0-1 30/05 0-0 25/04 0-3c 24/07 1-3 14/09 0-0 11/04 2-0 xx/xx 1-4 xx/xx 2-4 6/04 1-0   15-54 11

 

Квалификация за финалния турнир за влизане в "А" РФГ:

24/10 Септември София Завод 12 София 2-1
28/10 Завод 12 София Септември София 2-0

 

КРАЕН ТУРНИР / FINAL TOURNAMENT (all matches were played in Sofia)

1/11 *ВМС Варна Локомотив Лом 4-2
1/11 Ч. знаме Ст. Димитров СКНА Русе 1-0
1/11 Завод 12 София Ударник Ст. Загора 1-2
4/11 *ВМС Варна СКНА Русе 0-0
4/11 Локомотив Пловдив Локомотив Лом 1-1
4/11 Ч. знаме Ст. Димитров Завод 12 София 0-5
8/11 *ВМС Варна Завод 12 София 0-0
8/11 Локомотив Пловдив СКНА Русе 0-2
8/11 Ч. знаме Ст. Димитров Ударник Ст. Загора 1-0
11/11 *ВМС Варна Ударник Ст. Загора 5-0
11/11 СКНА Русе Локомотив Лом 2-0
11/11 Локомотив Пловдив Завод 12 София 1-0
14/11 *ВМС Варна Ч. знаме Ст. Димитров 0-2
14/11 Завод 12 София Локомотив Лом 4-1
14/11 Локомотив Пловдив Ударник Ст. Загора 5-0
18/11 Ударник Ст. Загора Локомотив Лом 1-1
18/11 Локомотив Пловдив Ч. знаме Ст. Димитров 2-2
18/11 СКНА Русе Завод 12 София 0-2
20/11 *ВМС Варна Локомотив Пловдив 2-0
20/11 Ч. знаме Ст. Димитров Локомотив Лом 3-1
20/11 СКНА Русе Ударник Ст. Загора 0-1

 

*Забележка: От 20 октомври 1956 г. , град Сталин отново е преименуван на гр. Варна и СКНА Сталин се преименува на ВМС Варна *- On 20 October 1956 the town of Stalin took its previous name Varna and the team SKNA Stalin was renamed VMS Varna

        

класиране:
1. Ч. знаме Ст. Димитров 9-8 9
2. ВМС Варна 11-4 8
3. Завод 12 София 12-4 7
4. Локомотив Пловдив 9-7 6
5. СКНА Русе 4-4 5
6. Ударник Ст. Загора 4-13 5
7. Локомотив Лом 6-15 2

 

"Червено знаме" Станке Димитров и СКНА Варна добиват право на участие в "А" РФГ през слеващият сезон.  The promotion winning teams are Cherveno zname (Red Flag) Stanke Dimitrov and SKNA (Sports club of the People's Army) Varna

 

 

    1950 1951 1952 1953 1954 1955
1956 1957 1958 1958/59 1959/60 1960/61 1961/62 1962/63
1963/64 1964/65 1965/66 1966/67 1967/68 1968/69 1969/70 1970/71
1971/72 1972/73 1973/74 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1978/79
1979/80 1980/81 1981/82 1982/83 1983/84 1984/85 1985/86 1986/87
1987/88 1988/89 1989/90 1990/91 1991/92 1992/93 1993/94 1994/95
1995/96 1996/97 1997/98 1998/99 1999/00 2000/01 2001/02 2002/03
2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11
2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16