Вие сте тук

"Б" РФГ / Group "B" 1958/59

- в началото на септември 1958, отборът на "Левски" Бургас се преименува на "Ботев"

- през февруари 1959, "Черно море" Варна се обединява с АСК "Ботев" Варна, играещ в "А" РФГ и оставя името си, което е запазено до сега. Пак през февруари, отборите от Стара Загора, "Локомотив" и "Ботев" (играещ в "А" РФГ) се обединяват под името "Берое". На противниците на "Локомотив" и "Черно море" в останалите мачове от "Б" РФГ се присъждат служебни победи до края на първенството.

- през май 1959, отборите от Горна Оряховица, "Локомотив" и "Никола Петков" се обединяват под името "Локомотив". На съперниците на "Никола Петков" се присъждат служебни победи до края на първенството.

- от следващият сезон първенството се провежда в единна "Б" РФГ, съставена от първите 8 в двете "Б" групи от този сезон, като се вземат под внимание влизащите и отпадащите във и от "А" РФГ

 

 

Северна "Б " Група / Group "B" North

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. г.р. т.
1. Спартак София   14/11 3-2 21/06 1-1 27/09 1-0 25/08 2-0 25/10 4-0 7/06 2-0 12/04 2-0 8/09 0-2 10/05 2-1 30/03 2-0 28/11 1-2 24/05 5-2 27/04 1-0 9/08 3-1 xx/10 3-1 49-22 41
2. Добруджа Толбухин 14/06 1-0   14/09 2-0 8/10 2-0 28/09 3-1 9/11 1-0 19/04 0-0 22/03 1-1 17/05 1-0 5/04 3-1 30/11 1-0 21/06 3-2 31/08 4-0 17/08 1-0 3/05 2-0 служ. 3-0 41-30 37
3. Етър Търново 23/11 0-1 26/04 3-2   24/08 0-0 10/08 0-0 7/09 2-0 16/11 3-2 4/10 2-1 29/03 2-1 2/11 4-0 10/05 3-0 xx/11 6-3 7/06 1-0 служ. 3-0 28/06 3-0 служ. 3-0 46-32 36
4. Волов Koларовград 3/05 1-0 24/05 1-3 5/04 1-0   19/04 0-0 4/10 2-1 17/08 4-1 16/11 1-0 14/09 2-1 30/11 4-0 7/06 0-1 2/11 2-1 22/03 2-0 служ. 3-0 31/08 9-0 служ. 3-0 46-28 34
5. Локомотив Г. Оряховица 5/04 1-1 10/05 2-0 22/03 0-0 6/09 1-1   28/09 3-0 30/11 0-0 2/11 0-0 12/04 2-1 16/11 2-1 24/05 3-1 4/10 1-1 21/06 1-1 служ. 3-0 17/08 1-0 служ. 3-0 29-19 34
6. Чавдар Б. Слатинa 5/07 2-1 7/06 3-0 19/04 3-2 17/05 1-0 3/05 0-0   31/08 2-2 30/11 2-0 28/09 2-2 17/08 3-1 21/06 3-1 16/11 4-1 5/04 2-0 22/03 1-1 14/09 2-1 8/10 1-0 40-36 33
7. Ч. знаме Павликени 9/11 1-0 7/09 2-1 14/06 3-1 29/03 1-0 28/06 1-0 12/04 0-0   10/05 1-1 10/08 1-0 24/05 2-0 28/09 0-0 26/04 0-0 2/11 0-1 4/10 2-1 23/11 1-0 25/08 4-0 34-31 32
8. Ботев Враца 31/08 0-2 10/08 0-1 17/05 1-5 14/06 1-0 31/05 0-0 28/06 0-0 25/10 1-1   9/11 2-0 14/09 1-1 24/08 1-0 29/03 2-0 3/05 2-1 19/04 1-1 8/10 3-1 23/11 3-0 31-29 32
9. Септември Плевен 18/04 1-0 4/10 1-0 17/08 0-1 26/04 2-3 31/08 0-1 10/05 0-1 22/03 3-0 7/06 1-1   21/06 1-0 1/11 2-2 24/05 4-0 30/11 2-0 16/11 1-0 4/04 3-0 28/09 0-1 37-34 31
10. Локомотив Дряново 4/10 0-1 24/08 2-1 31/05 3-0 28/06 3-1 14/06 2-0 29/03 2-1 8/10 3-0 26/04 1-0 23/11 1-0   7/09 4-1 12/04 2-2 17/05 0-0 28/09 0-1 9/11 4-0 10/08 0-0 41-37 30
11. Бенковски Видин 17/08 1-1 28/06 2-0 4/10 2-0 9/11 2-1 8/10 1-0 23/11 4-2 3/05 2-1 5/04 0-1 31/05 0-0 19/04 1-0   10/08 1-0 14/09 2-0 31/08 2-0 17/05 1-0 служ. 3-0 34-40 30
12. Балкан Габрово 28/06 1-2 23/11 0-0 3/05 0-0 31/05 0-1 17/05 2-1 14/06 2-1 14/09 3-1 17/08 3-0 8/10 1-1 31/08 0-2 22/03 1-0   19/04 1-0 5/04 2-0 4/10 2-0 9/11 2-0 36-39 29
13. Академик Свищов 8/10 2-0 12/04 0-1 9/11 2-0 10/08 2-1 23/11 1-1 24/08 0-0 31/05 1-0 28/09 0-1 28/06 0-1 4/10 3-0 26/04 3-1 7/09 0-0   10/05 2-0 14/06 3-0 служ. 3-0 28-29 28
14. Н. Петров Г. Оряховица 14/09 0-2 29/03 4-0 8/10 2-0 23/11 2-2 9/11 0-0 10/08 5-0 17/05 0-3c 7/09 1-1 служ.  0-3 3/05 3-2 22/04 1-1,3-0c 24/08 1-0 4/10 1-0   служ.  0-3   30-47 21
15. Д. Бурков Търговище 22/03 0-4 28/09 1-2 30/11 1-1 22/03 2-0,3-0c 29/03 0-0 26/04 1-0 21/06 2-1 24/05 1-3 25/08 0-2 7/06 0-2 28/09 5-2 10/05 2-0 16/11 0-0 2/11 4-0   7/09 0-1 30-56 19
16. Черно море Варна служ. 0-3 1/11 1-0 30/08 1-2 28/09 0-1 14/09 0-2 служ. 0-3 служ. 0-3 служ. 0-3 служ. 0-3 служ. 0-3 15/11 3-1 служ. 0-3 17/08 0-1 2/12 5-4 служ. 0-3   12-65 11

 

Южна "Б" Група / Group "B" South

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. г.р. т.
1. Септември София   8/06 2-0 24/08 1-0 16/11 1-0 21/11 2-2 26/04 1-0 3/10 3-3 xx/xx 1-0 13/04 3-0 23/05 2-0 2/11 3-0c 28/06 3-0 28/09 0-0 9/08 1-0 служ. 3-0 29/03 6-0 53-19 47
2. Марек Ст. Димитров 9/11 1-0   10/08 1-1 31/05 2-3 8/10 5-2 12/04 2-1 28/09 2-1 24/08 2-1 29/03 1-1 10/05 9-1 4/10 4-0 14/06 8-0 7/09 2-1 23/11 1-1 служ. 3-0 28/06 6-0 72-33 42
3. Локомотив Пловдив 4/04 1-1 21/03 1-1   17/08 2-0 3/05 5-1 24/05 2-2 15/11 2-0 4/10 2-1 10/05 3-0 21/06 1-3 2/12 2-1 30/08 10-0 01/11 3-0 18/04 4-0 служ. 3-0 13/09 6-0 61-25 39
4. Раковски Димитровград 14/06 1-0 2/11 1-1 29/03 1-0   9/11 2-1 7/09 0-2 10/05 0-1 12/04 1-1 24/08 1-1 4/10 2-1 24/05 3-1 23/11 4-1 26/04 3-1 28/06 2-0 28/09 3-2 10/08 4-1 38-31 35
5. Ботев Благоевград 21/06 2-0 24/05 2-1 28/09 2-1 7/06 2-0   16/11 1-1 12/04 2-0 2/11 1-1 4/10 2-0 26/04 2-1 10/05 1-0 10/08 0-0 30/11 2-0 24/08 3-0 служ. 3-0 xx/10 2-0 49-42 35
6. Академик София 14/09 0-1 31/08 0-2 8/10 1-3 19/04 1-2 14/06 3-1   22/03 0-1 9/11 1-1 30/05 3-1 15/08 3-2 xx/xx 0-2 3/05 1-0 20/06 2-1 4/10 4-0 30/11 1-0 17/05 6-0 41-28 34
7. Арда Кърджали 17/05 1-2 3/05 1-0 14/06 2-1 xx/xx 0-0 31/08 4-1 10/08 0-0   28/06 1-1 23/11 0-0 19/04 4-0 14/09 0-1 8/10 0-1 29/03 3-0 31/05 2-0 24/08 1-0 9/11 3-0 38-28 34
8. Ген. Заимов Сливен 19/04 1-3 5/04 0-1 17/05 0-1 31/08 4-0 31/05 4-2 7/06 0-0 30/11 3-0   8/10 1-0 22/03 2-2 17/08 3-0 14/09 3-1 16/11 1-1 3/05 0-0 служ. 3-0 xx/es 3-1 39-29 31
9. Ч. знаме Радомир 31/08 2-2 17/08 1-3 4/10 1-0 5/04 0-1 17/05 1-0 2/11 1-2 21/06 3-0 24/05 3-2   30/11 2-1 22/03 2-2 19/04 4-0 7/06 3-0 14/09 1-1 16/11 2-1 3/05 4-0 43-38 31
10. Левски Бургас 8/10 0-1 xx/es 2-1 23/11 0-1 17/10 0-0 14/09 1-0 29/03 3-0 7/09 3-0 10/08 1-0 28/06 3-2   3/05 5-1 31/05 2-1 24/08 2-0 9/11 1-0 служ. 3-0 14/06 6-0 45-42 31
11. Рил спортист Самоков 31/05 0-2 17/05 3-3 28/06 2-1 8/10 1-0 xx/es 3-2 24/08 0-2 26/04 0-1 29/03 0-0 10/08 1-1 28/09 2-0   9/11 1-1 12/04 2-0 14/06 4-0 7/09 2-3 23/11 2-1 42-45 31
12. Миньор Брежанe 30/11 0-1 16/11 1-2 12/04 0-0 21/06 1-0 22/03 2-2 28/09 0-2 24/05 0-0 26/04 1-0 7/09 2-0 2/11 1-0 7/06 1-2   10/05 1-1 29/03 2-1 служ. 3-0 24/08 4-0 28-57 24
13. Яворов Чирпан 3/05 0-3 19/04 1-2 31/05 1-2 14/09 3-0 28/06 1-2 23/11 0-1 17/08 1-0 14/06 0-1 9/11 2-0 5/04 1-1 31/08 2-1 xx/es 4-2   17/05 4-0 служ. 3-0 8/10 4-1 34-44 22
14. Бенковски Пазарджик 22/03 1-3 21/06 2-3 7/09 2-0 30/11 1-0 5/04 2-0 10/05 0-0 2/11 1-3 28/09 1-1 26/04 0-2 7/06 1-1 16/11 2-4 17/08 4-0 4/10 1-0   служ. 3-0 12/04 5-0 32-47 22
15. Локомотив Ст. Загора 25/10 4-1 14/09 3-2 9/11 1-2 служ. 0-3 17/08 1-2 служ. 0-3 служ. 0-3 23/11 3-0c служ. 0-3 30/08 3-0 служ. 0-3 4/10 2-2 10/08 3-1 8/10 2-0   служ. 0-3 29-65 16
16. Д. Канев Хасково 17/08 0-2 30/11 0-1 26/04 0-1 22/03 0-1 19/04 1-4 4/10 1-1 7/06 1-3 10/05 0-1 28/09 1-2 16/11 0-0 21/06 0-1 5/04 0-0 5/07 0-1 31/08 1-2,0-3c 2/11 1-1   12-83 6

 

 

    1950 1951 1952 1953 1954 1955
1956 1957 1958 1958/59 1959/60 1960/61 1961/62 1962/63
1963/64 1964/65 1965/66 1966/67 1967/68 1968/69 1969/70 1970/71
1971/72 1972/73 1973/74 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1978/79
1979/80 1980/81 1981/82 1982/83 1983/84 1984/85 1985/86 1986/87
1987/88 1988/89 1989/90 1990/91 1991/92 1992/93 1993/94 1994/95
1995/96 1996/97 1997/98 1998/99 1999/00 2000/01 2001/02 2002/03
2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11
2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16