Вие сте тук

"Б" РФГ / Group "B" 1968/69

Северна "Б" група / Group "B" North

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
1. Етър В. Търново   3/05 1-0 23/11 2-0 9/11 2-0 5/10 1-1 9/03 3-0 7/06 1-0 7/11 6-0 17/08 2-0 31/08 2-0 20/04 4-0 25/05 1-0 18/05 2-0 6/04 4-0 14/09 3-1 23/03 4-0 19/10 3-1 служ 3-0
2. Бенковcки Видин 12/10 3-1   25/05 3-0 3/05 0-1 6/04 2-1 23/11 4-0 26/10 1-0 8/06 4-0 22/06 2-2 9/03 3-1 31/08 3-2 13/03 2-0 26/04 2-0 17/08 6-0 23/03 1-0 7/12 4-0 29/09 3-0 9/11 3-0
3. Академик Свищов 14/06 0-0 2/11 1-0   30/11 2-0 18/05 2-0 31/08 3-2 28/06 3-0 23/03 3-0 6/04 2-0 20/04 1-0 19/10 2-0 11/08 2-0 17/11 3-0 5/10 4-1 3/05 0-0 14/09 2-0 служ 3-0 17/08 3-0
4. Чардафон-O Габрово 1/06 0-0 19/10 2-2 22/06 3-0   3/05 1-0 17/08 1-0 23/11 2-1 9/03 3-0 23/03 2-1 6/04 2-0 5/10 3-2 8/06 3-1 2/11 1-0 15/09 1-0 20/04 1-0 31/08 1-1 служ 3-0 7/12 1-0
5. Спартак Варна 26/04 1-3 8/09 1-1 26/10 2-1 12/10 3-1   8/06 3-1 10/05 5-2 9/11 3-2 23/11 2-0 7/12 1-0 23/03 2-0 29/03 3-0 29/09 0-0 9/03 0-0 17/08 3-0 21/06 7-0 служ 3-0 служ 3-0
6. Локомотив Мездра 11/08 1-0 14/06 2-1 30/03 2-1 16/03 2-1 17/11 1-3   25/08 3-0 13/04 1-3 5/10 3-0 19/10 0-0 1/06 2-0 29/09 1-0 28/06 1-1 17/05 5-0 2/11 0-0 3/05 1-0 30/11 2-2 8/09 2-1
7. Септ. слава Мих-град 17/11 4-0 18/05 4-1 07/12 2-0 14/06 4-2 19/10 0-0 23/03 4-1   17/08 1-1 31/08 2-1 14/09 2-0 3/05 2-0 22/06 3-3 1/06 2-1 20/04 1-0 5/10 1-0 6/04 5-0 2/11 2-2 служ 3-0
8. Светкавица Търговище 28/06 2-0 17/11 2-1 25/08 1-0 11/08 1-0 1/06 2-0 14/09 1-2 16/03 2-1   20/04 2-3 3/05 1-1 2/11 0-0 8/09 2-0 30/11 2-1 19/10 3-1 18/05 0-2 5/10 3-2 служ 3-0 служ 3-0
9. Левски Лом 16/03 1-1 30/11 0-2 08/09 1-1 25/08 2-1 14/06 1-0 26/04 2-1 23/03 1-1 29/09 2-1   18/05 0-0 16/11 3-1 12/10 1-0 29/08 2-0 2/11 2-0 1/06 3-1 19/10 2-0 служ 3-0 служ 3-0
10. Кърпачев Ловеч 30/03 1-1 11/08 1-0 29/09 3-10-3c 8/09 2-1 28/06 2-1 10/05 2-1 13/04 3-1 12/10 0-3 26/10 3-0   30/11 1-0 9/11  пр0-4c 25/08 2-0 17/11 2-1 14/06 1-0 25/05 3-1 служ 3-0 служ 3-0
11. Волов Шумен 29/09 1-0 30/03 2-3 10/05 0-1 26/04 1-0 25/08 3-1 9/11 0-0 12/10 1-0 25/05 4-0 8/06 2-0 22/06 3-1   16/03 3-0 13/04 1-0 7/12 2-1 9/03 2-0 23/11 1-1 8/09 1-1 26/10 0-1
12. Доростол Силистра 2/11 0-0 14/09 2-2 09/03 2-1 17/11 1-1 1/09 1-0 20/04 2-0 30/11 1-1 6/04 1-0 3/05 0-2 1/06 4-1 17/08 0-0   19/10 1-0 14/06 2-0 28/06 2-0 18/05 2-1 5/10 1-1 служ 3-0
13. Локомотив Русе 26/10 1-2 5/10 1-3 29/05 0-3 25/05 1-0 20/04 1-0 7/12 0-0 9/11 3-0 22/06 1-0 9/03 3-2 23/03 2-0 14/09 1-0 10/05 2-0   31/08 3-0 6/04 2-0 17/08 3-1 служ 3-0 23/11 1-1
14. Раковски Севлиево 8/09 1-1 16/03 0-0 26/04 1-1 13/04 1-2 11/08 0-0 26/10 1-1 29/09 2-0 10/05 5-0 25/05 4-2 8/06 1-0 28/06 2-1 23/11 3-0 30/03 3-0   30/11 1-0 9/11 2-0 25/08 1-1 12/10 2-1
15. Локомотив Г. Оряховица 13/04 1-2 25/08 2-0 12/10 1-2 28/09 1-1 16/03 4-0 25/05 0-0 26/04 2-1 26/10 1-0 9/11 2-0 23/11 1-1 11/08 2-0 7/12 1-0 8/09 0-0 21/06 5-0   8/06 1-0 служ 3-0 служ 3-0
16. Левски Лясковец 25/08 1-3 28/06 2-2 12/04 0-2 30/03 1-3 30/11 1-1 12/10 4-2 8/09 1-0 26/04 1-2 11/05 2-1 2/11 1-0 14/06 1-0 26/10 2-0 15/03 2-0 1/06 1-0 17/11 3-2   11/08 0-1 29/08 1-0
17. Септември София служ 0-3 служ 0-3 09/11 1-0 26/10 4-2 14/09 1-0 служ 0-3 служ 0-3 24/11 2-0 8/12 1-0 17/08 1-1 служ 0-3 служ 0-3 12/10 4-1 служ 0-3 1/09 2-0 служ 0-3   x
18. Локомотив Варна  30/11 0-1 служ 0-3 служ 0-3 служ 0-3 3/11 0-1 служ 0-3 10/08 1-1 31/08 0-0 14/09 3-0 5/10 3-0 служ 0-3 25/08 3-1 служ 0-3 служ 0-3 19/10 1-0 служ 0-3 17/11 2-1  

 

- Отборът на "Войвода"Враца не започва шампионата. На негово място от 2 рият кръг се включва "Левски" Лом

- През зимната пауза отборът на "Септември" София се обединява с ЦСКА "Червено знаме" , играещ в "А" РФГ. Името на обединеният отбор е променено на  ЦСКА "Септемврийско знаме". Отборите на "Спартак" и "Локомотив" от Варна се обединяват под името ЖСК "Спартак". Обединеният отбор продължава участието си с актива на "Спартак" Варна.  До краят на сезона в мачовете на "Септември" и "Локомотив" се записват служебни победи в полза на противниците им.

 

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Етър Велико Търново 34 22 7 5 62-21 51
2. Бенковcки Видин 34 20 6 8 70-31 46
3. Академик Свищов 34 21 4 9 55-24 46
4. Чардафон-Oрловец Габрово 34 13 5 11 49-36 41
5. ЖСК Спартак Варна 34 15 7 12 51-34 37
6. Локомотив Мездра 34 14 8 12 46-43 36
7. Септ. слава Михайловград 34 14 7 13 54-44 35
8. Светкавица Търговище 34 15 4 15 42-52 34
9. Левски Лом 34 14 5 15 43-47 33
10. Христо Кърпачев Ловеч 34 13 6 15 35-45 32
11. Панайот Волов Шумен 34 13 5 16 39-38 31
12. Доростол Силистра 34 12 7 15 37-42 31
13. Локомотив Русе 34 13 5 16 35-40 31
14. Раковски Севлиево 34 12 7 15 40-51 31
15. Локомотив Горна Оряховица 34 12 6 16 36-33 20
16. Левски Лясковец 34 12 4 18 37-60 28
17. Септември София 33 8 6 19 26-67 22
18. Локомотив Варна  33 6 3 24 17-66 15

 

 

Южна "Б" група / Group "B" South

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
1. Марица Пловдив   6/04 2-1 31/05 1-2 20/04 3-1 17/08 1-0 31/08 1-0 18/05 1-1 19/10 2-0 3/05 2-0 8/06 1-0 22/06 2-1 7/12 4-1 14/09 3-0 23/11 2-1 9/03 3-0 22/03 1-0 5/10 3-1 2/11 1-0
2. Лъсков Ямбол 8/09 1-0   30/03 2-0 14/06 2-1 10/05 2-2 25/05 2-1 16/03 3-2 11/08 1-1 28/06 2-1 9/11 3-0 22/09 2-0 26/04 1-0 17/11 5-0 13/04 4-1 12/10 4-0 26/10 3-2 30/11 1-0 25/08 3-3
3. Сливен 9/11 1-1 31/08 1-1   14/09 1-0 9/03 2-2 23/03 2-0 19/10 1-0 3/05 1-0 5/10 0-0 25/05 3-0 23/11 6-1 22/06 4-1 6/04 3-1 8/06 1-0 7/12 1-0 17/08 4-0 служ 3-0 служ 3-0
4. Д. Канев Хасково 22/09 3-1 23/11 1-1 13/04 1-0   25/05 2-1 8/06 4-0 23/03 2-1 25/08 1-0 16/03 4-0 7/12 0-0 12/10 3-0 10/05 1-0 22/06 2-1 26/04 3-0 26/10 3-0 9/11 4-3 11/08 1-0 8/09 3-0
5. Гoрубсо Мадан 16/03 4-1 19/10 1-0 11/08 0-0 2/11 1-0   3/05 2-1 30/11 2-1 14/06 1-1 17/11 2-1 22/09 2-1 30/03 4-1 8/09 3-1 18/05 3-0 25/08 3-0 13/04 2-0 5/10 2-0 служ 3-0 служ 3-0
6. Локомотив Бургас 30/03 0-1 2/11 1-0 25/08 4-0 17/11 2-1 12/10 1-0   11/08 1-1 28/06 2-3 30/11 1-0 26/10 3-1 13/04 1-0 28/09 4-0 31/05 3-1 8/09 1-0 26/04 2-0 10/05 1-0 служ 3-0 служ 3-0
7. Родопа Смолян 26/10 2-2 17/08 0-0 10/05 4-2 31/08 3-1 22/06 2-1 9/03 1-1   13/04 2-1 14/09 2-1 26/04 3-0 9/11 2-1 8/06 3-1 23/03 2-0 25/05 2-1 23/11 3-0 7/12 0-0 служ 3-0 12/10 1-0
8. Димитров грaд 10/05 0-0 9/03 1-1 12/10 0-0 23/03 1-0 23/11 3-1 7/12 1-0 22/09 1-0   6/04 1-1 13/04 0-1 25/05 1-1 9/11 5-1 17/08 3-2 26/10 3-1 8/06 3-0 22/06 3-0c 31/08 5-1 служ 3-0
9. Ботев Пазарджик 12/10 1-0 7/12 1-0 26/04 1-1 17/08 1-2 8/06 3-2 22/06 4-2 13/04 2-1 8/09 1-0   30/03 1-1 26/10 5-0 25/05 2-0 14/06 3-0 10/05 0-0 9/11 2-1 23/11 2-0 служ 3-0 22/09 1-2
10. Ботев Блгоевград 17/11 2-1 1/06 0-2 2/11 2-1 28/06 1-2 20/04 1-1 18/05 3-1 5/10 1-0 14/09 1-1 31/08 0-0   9/03 2-1 23/03 0-0 9/03 2-0 30/11 1-0 6/04 1-1 3/05 1-1 17/08 1-0 19/10 2-0
11. Рл спортист Самоков 30/11 0-1 20/04 1-0 14/06 3-1 3/05 4-2 31/08 1-1 14/09 1-1 1/06 3-2 2/11 1-1 18/05 4-1 11/08 2-1   17/08 3-2 5/10 1-0 28/06 3-2 23/03 2-1 6/04 5-1 20/10 0-3 17/11 2-1
12. Левски Кюстендил 28/06 2-3 5/10 1-1 30/11 1-0 19/10 3-1 6/04 0-2 20/04 1-0 17/11 3-1 1/06 2-0 2/11 1-0 25/08 4-3 16/03 1-0   3/05 4-0 11/08 1-0 31/08 1-0 14/09 1-0 служ 3-0 служ 3-0
13. Миньор Маджарово 13/04 0-0 8/06 1-1 8/09 2-2 30/11 2-0 26/10 2-1 9/11 3-1 25/08 1-1 16/03 1-0 11/08 1-0 23/11 1-0 26/04 1-0 12/10 1-0   22/09 3-1 10/05 1-0 25/05 0-0 служ 3-0 служ 3-0
14. Асеновец Асенoвград 14/06 0-1 14/09 1-1 17/11 0-0 5/10 0-0 23/03 0-0 6/04 0-1 2/11 2-1 18/05 1-0 19/10 1-0 22/06 3-2 7/12 4-1 9/03 2-0 20/04 3-0   17/08 1-1 31/08 1-0 служ 3-0 служ 3-0
15. Орлин Пирдоп 11/08 2-1 3/05 1-1 28/06 0-2 18/05 1-0 14/09 0-1 5/10 0-1 14/06 4-1 17/11 0-0 1/06 1-2 8/09 1-1 25/08 0-0 30/03 0-0 19/10 1-0 16/03 1-1   20/04 1-0 2/11 2-2 30/11 0-0
16. Роз. долина Казанлък 25/08 0-0 3/06 2-20-1 16/03 1-5 1/06 0-0 26/04 1-0 19/10 0-0 28/06 0-3c 30/11 0-0 14/06 0-3c 12/10 1-1 8/09 1-0 13/04 1-0 2/11 0-0 30/03 0-0 22/09 0-1   17/11 1-0 11/08 1-0
17. Металург Перник служ 0-3 служ 0-3 22/09 2-0 служ 0-3 9/11 3-1 23/11 2-2 8/09 2-1 служ 0-3 25/08 2-1 служ 0-3 служ 0-3 26/10 1-1 7/12 0-0 12/10 2-0 служ 0-3 служ 0-3   x
18. Спортист Кремиковци служ 0-3 служ 0-3 26/10 0-1 служ 0-3 7/12 0-0 17/08 1-1 служ 0-3 5/10 4-1 служ 0-3 служ 0-3 служ 0-3 23/11 2-1 31/08 2-2 9/11 0-0 служ 0-3 служ 0-3 14/09 1-0  

 

- През зимната пауза отборът на "Металург" Перник се обединява с играещият в "А" РФГ "Миньор" Перник под името "Кракра". Отборът на "Спортист" Кремиковци се обединява със "Левски" и "Спартак" от София под името "Левски-Спартак". До краят на първенството, двата отбора записват служебни загуби.

- Мачът между "Розова долина" и "Лъсков" (2-2), игран на 18 май се преиграва след уважена контестация от страна на домакините по повод формално нарушение на правилника от главния съдия. Преиграният мач на 3 юни (0-1) е белязан с нови протести от страна на Казанлъшките футболисти. По тази причина "Розова долина" е наказана с изваждане от групата и служебни загуби в останалите 3 мача. Първенството завършва с 15 отбора.

 

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Марица Пловдив 34 21 6 7 52-27 48
2. Николай Лъсков Ямбол 34 18 11 5 58-27 47
3. Сливен 34 17 9 8 54-31 43
4. Димитър Канев Хасково 34 19 4 11 55-33 42
5. Гoрубсо Мадан 34 17 8 9 54-32 42
6. Локомотив Бургас 34 16 6 12 46-36 38
7. Димитровгрaд 34 13 11 10 46-31 37
8. Родопа Смолян 34 15 7 12 55-41 37
9. Ботев Пазарджик 34 15 6 13 47-36 36
10. Ботев Благоевград 34 12 10 12 39-40 34
11. Рилски спортист Самоков 34 14 5 15 49-56 33
12. Левски Кюстендил 34 14 4 16 41-48 32
13. Миньор Маджарово 34 12 8 14 33-47 32
14. Асеновец Асенoвград 34 10 9 15 33-38 29
15. Орлин Пирдоп 34 8 10 16 26-42 26
16. Розова долина Казанлък 34 7 10 17 20-43 24
17. Металург Перник 33 6 4 23 21-69 16
18. Спортист Кремиковци 33 4 6 23 16-68 14