Вие сте тук

"Б" РФГ / Group "B" 1971/72

Северна "Б" група / Group "B" North

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
1. Волов Шумен   20/05 3-0 6/05 1-0 27/11 1-0 28/08 2-1 12/03 1-1 26/09 3-2 11/12 1-1 22/04 2-0 8/04 0-0 10/06 2-0 21/06 1-0 30/10 3-1 14/08 6-0 16/10 4-0 13/11 4-2 25/03 1-0 11/09 0-0
2. Академик Свищов 6/11 0-0   11/09 1-0 23/10 2-0 14/06 1-0 20/11 2-0 12/03 0-0 26/09 1-2 28/08 2-1 14/08 2-0 29/04 1-0 13/05 2-0 8/04 1-0 3/06 1-1 25/03 2-0 9/10 5-1 5/12 2-0 27/06 7-0
3. Металург Елисейна 23/10 0-1 2/04 3-2   9/10 3-1 3/06 3-1 6/11 2-2 26/06 1-1 28/08 1-1 14/08 2-1 5/12 2-0 15/04 1-1 29/04 3-1 4/09 4-0 13/05 5-0 12/03 2-0 18/09 3-0 20/11 1-2 14/06 7-0
4. Чавдар Троян 14/06 3-0 6/05 1-0 22/04 0-1   14/08 2-1 27//06 3-0 11/09 1-0 13/11 2-0 8/04 1-1 25/03 1-1 20/05 1-0 20/11 5-0 16/10 3-1 5/12 1-1 26/09 2-1 30/10 1-0 12/03 4-0 28/08 4-1
5. Бдин Видин 18/03 1-2 27/11 0-0 13/11 4-0 4/03 2-1   2/04 1-1 6/05 1-0 8/04 2-0 30/10 1-0 16/10 2-0 11/12 1-1 21/08 3-0 10/06 2-1 4/09 2-0 20/05 2-1 21/06 3-1 26/09 2-0 22/04 3-0
6. Локомотив Русе 21/08 0-0 10/06 3-1 20/05 2-0 11/12 1-4 11/09 0-0   16/10 0-2 25/03 1-1 6/05 1-1 23/04 0-0 21/06 2-0 4/03 2-2 13/11 2-1 18/03 2-1 30/10 1-1 27/11 1-0 8/04 4-2 26/09 3-2
7. Добруджа Толбухин 15/04 0-1 21/08 0-0 11/12 1-1 2/04 0-0 23/10 0-1 29/04 1-1   10/06 3-0 27/11 1-2 3/06 3-1 04/09 0-0 18/09 2-1 4/03 3-2 9/10 2-1 21/06 1-1 18/03 6-0 13/05 1-1 6/11 3-0
8. Кърпачев Ловеч 27/06 1-2 15/04 2-1 18/03 2-1 3/06 1-2 18/09 1-1 4/09 1-0 20/11 1-1   5/12 0-0 6/11 3-0 13/05 4-2 14/06 2-2 2/04 0-1 21/08 8-0 4/03 0-2 29/04 0-0 9/10 3-1 23/10 1-0
9. Доростол Силистра 9/10 2-2 18/03 1-2 4/03 4-2 18/09 4-0 13/05 2-1 23/10 1-1 14/06 3-2 21/06 0-0   20/11 0-0 2/04 5-1 15/04 2-0 21/08 2-0 29/04 1-0 11/12 7-0 04/09 3-3 6/11 5-1 3/06 2-2
10. Светкавица Търговище 18/09 1-1 4/03 2-1 21/06 0-0 4/09 2-1 29/04 0-1 9/10 0-3 13/11 3-2 20/05 3-0 10/06 1-0   18/03 1-1 2/04 1-0 11/12 0-0 15/04 0-0 27/11 1-2 21/08 2-3 23/10 0-1 13/05 5-1
11. Локомотив Г. Оряховица 20/11 0-0 16/10 0-1 26/09 2-1 6/11 1-0 27/06 1-2 5/12 0-0 26/03 0-0 30/10 1-0 11/09 0-0 28/08 2-1   3/06 0-0 22/04 1-0 14/06 4-3 9/04 4-1 6/05 1-1 14/08 1-0 12/03 1-1
12. Септ. слава Михйловград 5/12 0-3 30/10 1-0 16/10 1-2 10/06 0-0 12/03 1-0 14/08 2-2 8/04 2-1 27/11 0-0 26/09 2-0 11/09 2-1 13/11 3-1   6/05 3-2 27/06 1-2 22/04 2-1 20/05 3-0 28/08 3-3 25/03 2-0
13. Анг. Кънчев Трявна 13/05 1-0 18/09 2-0 25/03 2-2 29/04 1-2 20/11 1-0 3/06 2-2 14/08 2-0 11/09 2-2 12/03 3-1 27/06 1-2 9/10 1-1 23/10 1-1   6/11 2-1 28/08 1-1 15/04 2-1 14/06 3-0 5/12 2-1
14. Дунав Лом 4/03 0-2 13/11 1-2 30/10 1-0 21/06 1-1 25/03 1-0 28/08 0-1 22/04 1-2 12/03 4-1 16/10 2-0 26/09 1-1 27/11 2-0 11/12 2-1 20/05 2-1   6/05 6-2 10/06 2-1 11/09 0-0 8/04 1-0
15. Лудогорец Разград 29/04 0-1 4/09 3-1 21/08 1-3 15/04 1-1 6/11 0-0 13/05 1-0 5/12 0-1 14/08 5-2 27/06 2-1 14/06 1-2 2/10 0-2 9/10 1-0 18/03 1-0 23/10 1-1   2/04 1-1 3/06 2-1 20/11 1-1
16. Раковски Севлиево 3/06 0-2 22/04 1-1 8/04 0-1 13/05 2-0 5/12 1-0 14/06 0-1 28/08 1-1 16/10 0-1 25/03 2-1 12/03 0-1 23/10 0-0 6/11 0-1 26/09 2-1 20/11 1-0 11/09 0-0   27/06 4-1 14/08 2-0
17. Локомотив Мездра 4/09 0-1 21/06 3-6 10/06 0-2 21/08 5-1 15/04 4-0 18/09 3-0 30/10 0-0 22/04 1-2 20/05 0-0 6/05 0-1 4/03 1-0 18/03 1-2 27/11 0-0 2/04 0-0 13/11 1-1 11/12 3-3   16/10 4-0
18. Левски Лясковец 2/04 2-1 11/12 1-1 27/11 2-2 18/03 0-0 9/10 0-0 15/04 2-0 20/05 0-3 7/05 0-1 13/11 3-0 30/10 0-0 21/08 0-1 4/09 2-0 21/06 1-3 18/09 2-1 10/06 0-1 4/03 1-3 29/04 2-1  

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Волов Шумен 34 22 9 3 54-19 53
2. Академик Свищов 34 17 7 10 51-32 41
3. Металург Елисейна 34 16 8 10 61-38 40
4. Чавдар Троян 34 16 8 10 49-35 40
5. Бдин Видин 34 16 7 11 41-28 39
6. Локомотив Русе 34 11 15 8 40-40 37
7. Добруджа Толбухин 34 11 13 10 45-32 35
8. Христо Кърпачев Ловеч 34 12 11 11 44-43 35
9. Доростол Силистра 34 11 11 12 53-42 33
10. Светкавица Търговище 34 11 11 12 33-37 33
11. Локомотив Горна Оряховица 34 10 13 11 30-36 33
12. Септ. слава Михайловград 34 12 8 14 39-48 32
13. Ангел Кънчев Трявна 34 11 8 15 43-47 30
14. Дунав Лом 34 11 8 15 39-54 30
15. Лудогорец Разград 34 10 10 14 36-54 30
16. Раковски Севлиево 34 9 9 16 36-53 27
17. Локомотив Мездра 34 7 9 18 40-57 23
18. Левски Лясковец 34 6 9 19 27-66 21

 

 

Южна "Б" група / Group "B" South

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
1. Перник   11/12 3-0 10/06 2-0 4/03 3-0 28/08 2-0 13/11 0-1 25/03 2-1 27/11 2-1 31/05 1-0 21/06 3-2 12/03 2-0 22/04 5-0 11/09 4-0 8/04 2-0 26/09 7-1 6/05 4-2 30/10 2-0 16/10 4-2
2. Марица Пловдив 27/06 2-1   20/05 1-1 5/12 1-0 14/08 1-0 30/10 2-0 12/03 1-0 13/11 3-2 6/05 3-1 10/06 5-1 28/11 2-0 9/04 3-2 28/08 2-0 26/03 1-0 11/09 3-0 23/04 2-2 16/10 4-0 26/09 2-1
3. Велбъжд Кюстендил 20/11 1-0 6/11 2-0   3/06 2-2 14/06 3-1 22/04 0-0 5/12 3-0 23/10 2-0 26/09 3-1 13/05 1-1 16/10 1-0 28/08 2-0 27/06 2-0 14/08 2-0 12/03 4-1 11/09 3-1 8/04 0-1 25/03 1-0
4. Пирин Блгоевград 14/08 1-1 xx/06 2-2 13/11 2-1   12/03 2-0 20/05 2-0 28/08 1-1 10/06 1-0 30/10 5-0 27/11 2-2 11/12 1-0 25/09 5-0 25/03 2-2 11/09 1-0 8/04 3-0 19/10 1-1 6/05 1-2 22/04 5-0
5. Ботев Свиленград 18/03 0-0 4/03 0-0 27/11 3-2 21/08 3-1   10/06 1-0 11/09 1-0 21/06 2-1 13/11 2-1 11/12 4-1 25/03 0-0 16/10 1-0 8/04 2-1 25/09 0-1 22/04 2-3 30/10 2-1 21/05 5-1 6/05 3-0
6. Родопа Смолян 3/06 0-3 13/05 1-2 2/10 1-0 6/11 0-0 20/11 1-0   14/06 0-3 29/04 2-1 8/04 0-0 23/10 1-0 26/09 1-0 12/03 2-1 5/12 0-0 27/06 2-0 14/08 1-0 25/03 1-0 11/09 2-0 28/08 1-0
7. Д. Канев Хасково 4/09 3-2 21/08 2-3 21/06 2-0 18/03 0-1 1/04 1-0 27/11 2-0   11/12 2-1 10/06 0-0 4/03 0-2 8/04 1-1 6/05 1-0 26/09 4-1 22/04 1-0 16/10 2-0 20/05 2-1 13/11 2-1 30/10 1-0
8. Димитров град 14/06 4-4 3/06 1-1 6/05 1-1 20/11 2-1 5/12 1-0 16/10 2-0 27/06 2-1   22/04 0-0 6/11 3-2 30/10 2-1 25/03 2-0 14/08 1-0 12/03 0-0 28/08 2-0 8/04 2-1 26/09 3-0 11/09 1-0
9. Марица Пазарджик 6/11 0-1 23/10 2-1 15/04 0-0 13/05 4-0 3/06 2-1 18/09 1-1 20/11 2-0 2/10 0-1   29/04 4-0 11/09 2-0 14/08 1-0 14/06 2-2 5/12 3-0 27/06 5-0 28/08 3-2 25/03 2-0 12/03 4-1
10. Миньор Бухово 5/12 0-0 20/11 1-0 30/10 0-0 14/06 2-0 27/06 2-1 6/05 2-1 14/08 1-0 20/05 2-0 16/10 2-0   13/11 0-2 11/09 3-0 12/03 1-3 28/08 1-0 25/03 4-1 26/09 4-1 22/04 1-1 8/04 1-0
11. Сливен 21/08 4-3 14/06 1-2 29/04 0-1 31/05 1-1 4/09 1-2 15/04 0-0 18/09 4-2 13/05 3-1 1/04 2-0 3/06 1-1   20/11 1-1 2/10 0-1 23/10 1-1 6/11 3-0 4/03 2-1 18/03 1-0 5/12 2-1
12. Горубсо Мадан 2/10 0-2 18/09 1-1 18/03 0-0 15/04 1-0 29/04 2-0 21/08 0-2 23/10 3-1 4/09 0-0 4/03 3-0 1/04 2-0 10/06 2-0   13/05 1-0 6/11 1-0 3/06 1-1 21/06 2-1 11/12 1-0 27/11 1-1
13. Сл. герой Сливница 1/04 0-6 18/03 1-0 11/12 1-2 4/09 0-0 18/09 1-2 21/06 0-2 15/04 2-0 4/03 4-0 27/11 2-0 21/08 2-0 22/04 1-1 30/10 1-0   16/10 2-1 6/05 0-0 13/11 2-1 10/06 0-0 20/05 1-1
14. Локомотив Бургас 18/09 1-1 4/09 0-0 4/03 0-0 1/04 2-2 15/04 2-0 11/12 1-1 2/10 1-3 21/08 2-0 21/06 2-0 18/03 2-1 6/05 1-1 20/05 0-1 29/04 0-2   30/10 3-0 10/06 2-0 28/11 3-1 13/11 1-1
15. Арда Кърджали 15/04 0-1 1/04 3-1 21/08 2-1 9/10 0-1 2/10 1-2 4/03 1-0 29/04 0-0 18/03 2-1 11/12 1-1 4/09 3-2 20/05 2-2 13/11 1-1 23/10 3-1 13/05 1-0   27/11 2-0 21/06 2-0 10/06 3-1
16. Торпедо Карлово 23/10 0-1 2/10 0-2 1/04 2-2 29/04 3-1 13/05 2-1 4/09 0-2 6/11 2-1 18/09 1-0 18/03 3-0 15/04 3-0 14/08 4-1 5/12 2-0 3/06 3-1 20/11 1-1 14/06 2-0   21/08 2-1 27/06 2-1
17. Яворов Чирпан 7/06 1-1 29/04 0-0 18/09 0-0 23/10 0-0 6/11 0-3 1/04 2-1 3/06 3-1 15/04 1-0 4/09 1-1 2/10 0-0 28/08 0-2 27/06 1-1 20/11 1-0 14/06 0-0 5/12 2-2 12/03 2-0   14/08 2-0
18. Балкан Ботевград 29/04 2-1 15/04 1-0 4/09 3-1 2/10 1-1 23/10 2-3 18/03 1-0 13/05 0-1 1/04 2-4 21/08 2-2 18/09 2-1 21/06 0-1 14/06 0-2 6/11 1-0 3/06 0-4 20/11 1-0 11/12 2-0 4/03 2-1  

 

- от 16/10/1971 отборът на "Ботев" Свиленград носи името "Граничар"

- "Велбъжд" Кюстендил е изваден от групата след краят на първенството поради наличие на "черна каса"

 

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Перник 34 22 6 6 76-29 50
2. Марица Пловдив 34 19 8 7 53-32 46
3. Велбъжд Кюстендил 34 15 11 8 44-28 41
4. Пирин Благоевград 34 12 13 9 48-37 37
5. Ботев/ Граничар Свиленград 34 17 3 14 47-39 37
6. Родопа Смолян 34 15 7 12 27-27 37
7. Димитър Канев Хасково 34 15 4 15 41-41 34
8. Димитровград 34 14 6 14 42-43 34
9. Марица Пазарджик 34 12 9 13 44-42 33
10. Миньор Бухово 34 13 7 14 43-48 33
11. Сливен 34 11 10 13 39-40 32
12. Горубсо Мадан 34 12 8 14 30-40 32
13. Сливнишки герой Сливница 34 11 8 15 34-45 30
14. Локомотив Бургас 34 9 11 14 31-33 29
15. Арда Кърджали 34 11 7 16 36-60 29
16. Торпедо Карлово 34 12 4 18 47-53 28
17. Яворов Чирпан 34 8 11 15 25-45 27
18. Балкан Ботевград 34 9 5 20 32-57 23