Вие сте тук

1961/62

 

- взето е решение от следващата година "А" РФГ да се разшири до 16 участника. Директно влизат първите 2 от "Б"РФГ, "Спартак" София и "Раковски" Димитровград, който променя името си на "Химик" . Третият и четвъртият от "Б" РФГ играят бараж с последните два от "А" РФГ. Така "Марек" Ст. Димитров успява да запази мястото си, а "Миньор" Перник го губи за сметка на 4 тият от "Б" РФГ, "Добруджа" Толбухин - As from the following season the group will be expanded to 16 participants, the first two teams from group "B" win a straight promotion, the 3d and 4th from "B" together with the last two from group "A" take part in a play off round from which the first two teams win a place in the upper level.

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
1. ЦДНА   18/08 4-1 26/11 1-1 18/10 3-1 20/09 2-0 22/03 1-0 17/03 1-1 3/07 7-1 10/02 3-0 17/09 1-0 7/07 0-1 30/09 2-1 14/10 3-0 17/06 3-1
2. Спартак Пловдив 4/02 2-0   27/08 3-3 9/09 4-4 17/06 0-0 19/11 2-4 14/10 4-0 11/03 4-3 1/10 2-1 14/07 4-3 25/03 1-0 28/06 4-0 22/03 6-0 2/12 3-0
3. Левски София 15/07 6-3 11/02 0-1   8/07 1-6 17/03 2-1 1/10 6-0 16/09 0-1 19/10 1-2 13/09 2-2 31/03 4-0 20/08 1-0 16/06 4-1 18/11 1-0 15/10 0-1
4. Ботев Пловдив 27/06 1-1 18/03 1-1 3/12 1-1   21/03 1-2 15/10 0-0 30/09 1-1 4/02 1-3 16/09 1-0 16/06 4-0 3/09 3-1 15/07 0-1 10/02 4-2 18/11 2-2
5. Славия София 11/03 1-2 7/10 1-1 9/09 3-3 24/09 0-2   3/12 1-0 19/11 3-1 24/03 5-1 24/06 6-1 28/06 1-3 24/02 1-0 4/02 1-0 15/07 4-1 27/08 4-1
6. Черно море Варна 24/09 0-2 1/07 0-0 24/02 1-2 24/06 1-1 8/07 2-1   20/08 2-2 8/10 2-0 22/10 3-0 11/02 1-0 26/11 0-0 10/09 2-1 3/09 0-0 25/03 3-0
7. Локомотив София 9/09 1-5 23/06 4-4 25/03 0-1 24/02 3-0 1/07 3-1 4/02 2-2   23/09 2-1 25/11 3-0 2/12 1-1 8/10 2-0 27/08 1-1 27/06 1-0 10/03 6-1
8. Спартак Плевен 19/11 1-3 3/09 1-0 28/06 2-3 20/08 3-0 17/09 1-1 17/06 2-0 21/03 0-0   18/03 0-0 1/10 1-0 11/02 1-0 15/10 4-0 3/12 1-0 15/07 2-1
9. Берое Ст. Загора 27/08 1-1 24/02 1-0 11/03 0-0 25/03 2-1 15/10 2-2 28/06 1-0 15/07 2-0 10/09 2-0   19/11 2-0 23/09 3-2 3/12 2-0 17/06 4-0 4/02 0-1
10. Дунав Русе 25/03 2-2 26/11 1-1 24/09 1-2 8/10 2-2 18/10 2-3 27/08 4-2 8/07 1-0 24/02 5-1 1/07 4-1   23/06 0-0 11/03 1-0 20/08 1-2 10/09 1-0
11. Спартак Варна 2/12 0-2 17/09 3-4 4/02 2-1 11/03 1-1 1/10 6-1 15/07 1-1 17/06 3-3 27/08 1-0 1/04 5-0 15/10 2-2   19/11 1-0 18/03 0-0 28/06 3-1
12. Локомотив Пловдив 18/02 1-3 18/10 0-0 8/10 2-0 26/11 1-2 20/08 1-1 17/03 1-1 11/02 2-0 24/06 1-0 8/07 1-0 2/09 1-1 1/07 3-1   17/09 0-0 24/09 2-0
13. Миньор Перник 24/06 1-3 24/09 0-1 1/07 0-1 27/08 1-1 26/11 1-0 11/03 0-1 18/10 0-0 8/07 1-1 8/10 3-2 4/02 1-1 10/09 0-0 25/03 1-1   24/02 2-0
14. Марек Ст. Димитров 7/10 0-2 8/07 1-2 24/06 3-0 1/07 1-2 11/02 1-1 17/09 0-1 3/09 3-1 26/11 0-1 20/08 0-1 18/03 1-4 22/10 0-0 1/04 3-2 1/10 2-2  

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. ЦДНА 26 18 5 3 60:25 41
2. Спартак Пловдив 26 13 9 4 55:35 35
3. Левски София 26 12 6 8 46:37 30
4. Ботев Пловдив 26 8 11 7 43:38 27
5. Славия София 26 10 7 9 45:40 27
6. Черно море Варна 26 9 9 8 29:30 27
7. Локомотив София 26 8 10 8 39:39 26
8. Спартак Плевен 26 11 4 11 33:40 26
9. Берое Стара Загора 26 10 5 11 30:40 25
10. Дунав Русе 26 8 8 10 40:40 24
11. Спартак Варна 26 7 9 10 33:31 23
12. Локомотив Пловдив 26 7 7 12 24:35 21
13. Миньор Перник 26 4 10 12 18:39 18
14. Марек Станке Димитров 26 5 4 17 24:50 14