Вие сте тук

1972/73

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
1. ЦСКА "Септ. знаме"   3/09 2-0 4/03 1-1 17/09 2-2 7/10 0-2 9/12 4-0 6/05 2-0 19/08 5-3 13/12 3-1 19/05 2-1 29/11 3-1 17/06 3-1 10/06 1-0 25/11 3-0 18/03 4-1 1/04 2-0 29/10 8-1 14/04 7-1
2. Локомотив Пловдив 10/03 0-1   21/04 2-2 20/05 2-1 6/06 2-0 23/09 4-0 17/12 5-1 22/10 5-1 25/02 0-1 27/08 1-1 8/09 3-2 7/04 3-3 25/03 1-0 6/05 4-1 11/11 1-1 26/11 3-0 13/06 3-2 3/12 1-0
3. Славия София 27/08 0-0 28/10 2-1   11/11 0-0 26/11 2-0 25/03 4-1 13/06 1-0 8/04 1-1 16/12 3-2 24/02 3-0 11/03 1-0 23/09 4-1 8/09 1-0 15/04 5-0 5/05 0-0an 20/05 5-1 3/12 3-1 5/06 2-0
4. Левски - Спартак 24/03 1-2 22/11 2-1 2/06 1-1   13/06 1-2 21/10 4-1 26/08 5-0 3/11 0-0 10/03 2-1 8/09 4-1 23/09 1-0 21/04 3-1 7/04 4-0 6/06 4-2 27/05 2-2 3/12 5-2 25/02 5-1 17/12 3-1
5. Академик София 7/04 2-3 29/11 0-1 27/05 1-2 10/12 1-1   5/11 1-0 9/09 7-0 22/11 1-0 24/03 0-0 24/09 3-3 22/10 4-0 15/05 2-1 21/04 4-1 20/08 1-1 10/06 4-0 16/06 3-2 11/03 4-1 27/08 1-0
6. Дунав Русе 13/06 2-2 1/04 0-1 17/09 1-0 14/04 1-1 6/05 1-1   26/11 1-0 18/03 3-1 8/06 1-0 3/12 1-0 17/12 0-0 2/09 1-0 25/02 2-0 4/03 2-1 7/10 1-1 29/10 1-0 20/05 3-0 11/11 0-0
7. Локомотив София 4/11 2-0 16/06 1-0 11/12 5-1 3/03 0-1 17/03 1-1 27/05 2-0   9/06 0-0 22/10 1-0 22/04 2-2 16/05 4-0 29/11 3-2 22/11 2-0 7/10 0-1 20/08 3-3 2/09 0-0 3103 3-1 16/09 2-0
8. Ботев Враца 25/02 1-2 14/04 3-1 7/10 1-0 6/05 1-1 19/05 4-1 8/09 1-1 3/12 1-0   13/06 5-2 17/12 3-1 27/08 2-2 26/03 1-0 11/03 3-1 1/04 0-0 29/10 2-0 11/11 1-0 6/06 3-1 26/11 2-1
9. Тракия Пловдив 16/05 1-3 19/08 3-4 16/06 2-1 2/09 1-0 16/09 3-2 29/11 0-2 14/04 2-3 9/12 3-1   5/11 1-1 22/11 2-0 10/06 0-0 27/05 3-1 29/10 1-1 4/03 4-1 18/03 0-0 7/10 1-0 1/04 3-0
10. Черно море Варна 22/11 1-3 4/03 0-0 19/08 2-3 18/03 2-1 1/04 0-1 10/06 2-3 29/10 0-1 16/06 3-2 6/05 1-1   25/05 2-0 9/12 3-0 24/12 1-0 11/11 2-0 2/09 3-1 16/09 2-1 15/04 3-1 7/10 3-1
11. Спартак Плевен 6/06 3-3 18/03 2-1 2/09 2-0 1/04 0-1 14/04 1-2 16/06 1-4 11/11 2-1 4/03 3-0 20/05 3-0 26/11 3-1   19/08 3-1 9/12 2-1 3/12 0-0 16/09 3-0 7/10 6-3 6/05 0-1an 29/10 2-0
12. Черноморец Бургас 17/12 2-0 7/10 0-1 1/04 2-0 29/10 1-0 11/11 3-2 11/03 1-0 6/06 0-0 16/09 3-1 3/12 0-0 13/06 2-1 25/02 0-0   27/08 1-0 18/03 1-0 15/04 1-0 6/05 0-0 26/11 1-0 20/05 3-0
13. Берое Ст. Загора 3/12 2-0 17/09 0-3 17/03 2-2 7/10 1-0 29/10 0-2 19/08 5-1 20/05 3-1 2/09 4-0 26/11 1-3 6/06 3-1 13/06 2-0 3/03 4-0   17/12 4-0 31/03 1-1 14/04 1-1 11/11 1-0 6/05 4-0
14. Перник 27/05 3-1 5/11 2-2 22/10 0-0 29/11 2-1 25/02 3-3 27/08 1-1 7/04 0-0 23/09 2-1 21/04 0-2 16/05 2-2 10/06 1-2 8/09 2-1 16/06 2-2   22/11 0-0 10/12 1-0 25/03 1-0 11/03 4-1
15. ЖСК Сп-к Варна 8/09 1-3 16/05 0-1 5/11 0-2 26/11 0-2 3/12 1-0 8/04 1-0 25/02 0-0 22/04 3-1 27/08 1-0 11/03 1-3 25/03 2-0 22/10 2-0 23/09 0-4 20/05 2-0   6/06 1-0 17/12 0-0 13/06 6-1
16. Етър В. Търново 23/09 2-2 27/05 3-0 22/11 1-1 10/06 0-0 17/12 2-1 22/04 1-1 11/03 1-1 16/05 3-0 9/09 2-1 25/03 0-0 8/04 2-3 5/11 2-1 21/10 2-2 13/06 1-1 29/11 1-1   27/08 2-0 25/02 0-0
17. Н. Лъсков Ямбол 21/04 1-1 10/12 1-1 10/06 1-1 19/08 2-2 2/09 2-1 22/11 1-0 23/09 1-2 29/11 1-2 7/04 0-0 22/10 4-1 5/11 2-0 27/05 2-1 16/05 3-0 16/09 1-1 16/06 0-1 4/03 2-0   17/03 1-0
18. П. Волов Шумен 21/10 1-2 10/06 0-4 29/11 1-1 16/06 3-1 4/03 1-1 16/05 0-6 25/03 1-3 11/05 1-0 23/09 1-0 8/04 0-2 21/04 2-0 22/11 1-1 3/11 0-0 2/09 4-0 10/12 2-0 19/08 1-2 8/09 0-3  

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. ЦСКА "Септемврийско знаме" 34 22 7 5 80-40 51
2. Локомотив Пловдив 34 18 7 9 62-38 43
3. Славия София 33 16 11 6 55-33 43
4. Левски - Спартак София 34 15 10 9 62-37 40
5. Академик София 34 15 8 11 61-43 38
6. Дунав Русе 34 14 9 11 42-41 37
7. Локомотив София 34 14 9 11 44-44 37
8. Ботев Враца 34 13 7 14 48-55 33
9. Тракия Пловдив 34 12 8 14 44-44 32
10. Черно море Варна 34 12 8 14 51-54 32
11. Спартак Плевен 33 13 5 15 46-51 31
12. Черноморец Бургас 34 12 7 15 35-44 31
13. Берое Стара Загора 34 12 6 16 50-47 30
14. Перник 34 8 14 12 35-54 30
15. ЖСК Спартак Варна 33 10 9 14 34-49 29
16. Етър Велико Търново 34 7 14 13 37-49 28
17. Николай Лъсков Ямбол 33 9 7 17 37-55 25
18. Панайот Волов Шумен 34 6 6 22 25-70 18

 

- В края на сезона отборите на "Дунав" Русе и "Черноморец" Бургас са извадени от групата за доказани нерегламентирани плащания към футболисти, треньори и съдии (т. нар. Черни каси)

- От следващият сезон "А" РФГ ще се състои от 16 отбора

- At the end of the season Dunav Ruse and Chernomorec Burgas were demoted to Group B for unregulated payments towards referees and players

- From the next season the number of teams in Group A will be reduced to sixteen