Вие сте тук

2016/17

 

От този сезон "А" РФГ е преобразувана в Първа лига, в която числото на участниците е увеличено на 14. Останалите 9 отбора от миналия сезон запазват мястото си, а "Дунав 2010" Русе спечелва мястото си като шампион на "Б" РФГ, която от този сезон е преобразувана във Втора лига. Оставащите 4 места се попълват от отбори, показали банкови гаранции, независимо от класирането им през изминалия сезон. From this season on Group "A" makes place to a new competition under the name First league. The remaining 9 teams from the last season, after the expulsion of Litex, keep their places in the league. The champions of Group "B" Dunav 2010 Ruse gets promoted. Four more places were filled in with teams presenting bank guaeantees, regardless of  their standings at the end of the previous season.  

 

Редовен сезон

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
1. Лудогорец Разград   30/11 2-1 05/11 2-1 14/12 1-1 10/12 1-0 18/03 2-2 06/08 4-1 19/11 1-0 05/03 3-0 26/02 4-0 17/09 3-1 02/10 3-1 22/10 4-0 20/08 2-0
2. Левски София 13/08 1-0   04/03 2-1 04/11 1-0 26/11 1-2 02/10 2-0 19/03 2-0 22/10 2-0 17/09 2-0 28/08 4-0 03/12 1-0 14/12 1-0 25/02 1-1 31/07 0-0
3. ЦСКА-София Сф. 01/04 0-2 15/10 1-1   18/09 1-0 29/10 0-1 16/12 3-0 28/02 0-0 25/09 4-0 04/12 2-0 27/11 1-1 29/07 2-0 14/08 5-1 27/08 2-0 11/03 2-1
4. Черно море Варна 09/09 1-3 01/04 1-0 19/02 0-2   19/08 2-0 11/12 1-0 11/03 1-1 02/03 1-0 18/11 0-0 14/10 2-1 25/09 0-0 30/10 3-1 29/11 1-1 8/08 1-0
5. Локомотив Пловдив 28/08 2-2 07/08 2-2 18/03 1-1 02/12 1-0   21/10 0-0 20/11 2-0 02/11 1-1 30/09 2-3 16/09 3-1 14/12 1-1 25/02 0-0 04/03 2-1 29/11 2-0
6. Дунав Русе 28/10 3-5 28/02 2-2 11/09 2-0 27/08 3-0 10/03 1-1   24/09 1-2 17/02 0-4 12/08 1-0 30/07 0-0 02/04 1-1 27/11 3-0 03/12 1-0 16/10 1-1
7. Ботев Пловдив 26/11 1-3 30/10 1-1 01/10 0-0 22/10 2-3 30/07 1-1 24/02 0-2   06/03 2-0 15/12 3-2 05/12 2-1 15/08 3-2 27/08 2-1 17/09 4-0 31/03 2-0
8. Берое Ст. Загора 16/11 0-2 12/03 1-0 25/02 0-1 30/09 0-1 01/04 3-2 18/09 0-0 16/10 3-4   26/08 1-0 13/08 1-0 27/11 1-1 04/12 2-0 15/12 1-1 29/10 2-1
9. Пирин Бл-град 14/10 1-3 18/02 1-0 20/08 1-1 31/07 1-3 01/03 1-0 30/11 4-1 11/09 2-1 12/12 1-1   31/10 1-1 12/03 4-0 31/03 1-0 05/08 2-1 23/09 1-0
10. Верея Ст. Загора 23/09 1-5 10/12 0-1 06/08 1-0 05/03 0-0 20/02 0-1 19/11 1-0 22/08 1-0 01/12 1-0 18/03 2-0   02/03 3-0 23/10 1-1 04/11 1-0 9/09 3-0
11. Славия София 20/02 0-2 21/08 0-4 19/11 0-1 26/02 2-1 10/09 5-2 02/11 0-2 30/11 3-2 07/08 1-2 23/10 3-1 01/10 3-1   05/03 0-3 16/03 3-1 10/12 2-0
12. Нефтохимик Бургас 01/03 1-1 10/09 1-2 01/12 0-2 19/03 1-3 24/09 1-2 05/08 1-2 09/12 4-0 21/08 1-0 04/11 3-1 13/03 1-0 15/10 2-0   21/11 1-1 18/02 2-0
13. Локомотив Г. Оряховица 12/03 0-5 26/09 0-1 11/12 0-0 14/08 2-2 17/10 2-1 19/08 0-2 18/02 0-1 12/09 0-1 25/11 1-0 02/04 5-0 28/10 1-0 29/07 0-0   1/03 0-1
14. Монтана 12/02 0-4 20/11 1-3 21/10 0-2 26/11 0-2 12/08 0-3 04/03 1-2 03/11 3-1 17/03 0-3 26/02 1-2 13/12 1-1 26/08 1-2 16/09 2-0 01/10 2-4  

 

  класиране след редовен сезон: м. п. р. з. г.р. т.
1. Лудогорец Разград 26 21 4 1 69-19 67
2. Левски София 26 15 6 5 38-17 51
3. ЦСКА-София София 26 13 7 6 35-16 46
4. Черно море Варна 26 12 7 7 30-24 43
5. Локомотив Пловдив 26 10 9 7 35-30 39
6. Дунав Русе 26 10 8 8 32-31 38
7. Ботев Пловдив 26 10 5 11 36-42 35
8. Берое Стара Загора 26 10 5 11 27-28 35
9. Пирин Благоевград 26 10 4 12 30-36 34
10. Верея Стара Загора 26 8 6 12 22-36 30
11. Славия София 26 8 4 14 30-45 28
12. Нефтохимик 1962 Бургас 26 7 5 14 27-37 26
13. Локомотив Горна Оряховица 26 5 7 14 22-39 22
14. Монтана 26 3 3 20 16-49 12

 

 

Плей-оф първа шестица

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. м. п. р. з. г.р. т.
1. Лудогорец Разград   20/05 1-1 14/04 0-0 09/04 0-1 31/05 1-2 01/05 4-0 36 25 8 3 87-28 83
2. ЦСКА-София София 23/04 1-1   28/05 3-0 07/05 2-0 17/05 0-0 08/04 3-1 36 19 10 7 51-21 67
3. Левски София 16/05 1-3 29/04 0-3   21/04 1-1 09/04 5-0 31/05 2-2 36 18 9 9 50-31 63
4. Дунав Русе 12/05 2-2 31/05 1-0 21/05 0-1   28/04 2-3 15/04 1-0 36 15 10 11 46-44 55
5. Локомотив Пловдив 05/05 0-3 13/04 1-2 12/05 2-1 28/05 3-4   21/05 2-1 36 14 10 12 50-52 52
6. Черно море Варна 28/05 1-3 13/05 0-1 07/05 0-1 17/05 1-2 23/04 3-2   36 13 8 15 39-45 47

 

 

Плей-оф втора осмица, група "А"

 

    1. 2. 3. 4. м. п. р. з. г.р. т.
1. Верея Стара Загора   05/05 3-1 10/04 0-1 22/04 1-0 6 5 0 1 9-4 45
2. Ботев Пловдив 14/04 0-1   10/05 3-1 07/04 7-1 6 3 0 3 15-8 44
3. Славия София 01/05 0-1 22/04 0-3   05/05 1-0 6 3 0 3 7-10 37
4. Монтана 10/05 2-3 30/04 2-1 15/04 3-4   6 1 0 5 8-17 15

 

 

Плей-оф втора осмица, група "Б"

 

    1. 2. 3. 4. м. п. р. з. г.р. т.
1. Берое Стара Загора   14/04 1-1 11/05 3-0 08/04 2-3 6 2 3 1 8-5 44
2. Пирин Благоевград 06/05 1-1   07/04 2-1 24/04 1-1 6 2 3 1 11-8 43
3. Нефтохимик Бургас 21/04 0-0 28/04 0-3   06/05 4-1 6 1 2 3 6-10 31
4. Локомотив Г. Оряховица 29/04 0-1 11/05 4-3 13/04 1-1   6 2 2 2 10-12 30

 

 

Плей-оф за 7-мо до 10-то място

(Класиралите се на 1во място в групи А и Б срещат вторите от противоположната група,

победителите играят един срещу друг за да определят кой ще играе бараж за Лига Европа)

15/05 Ботев Пловдив -  Берое Стара Загора 3-0
19/05 Берое Стара Загора - Ботев Пловдив 2-1

 

16/05 Пирин Благоевград - Верея Стара Загора 1-1
20/05 Верея Стара Загора - Пирин Благоевград 1-0

 "Ботев" Пловдив печели Купата на България и се класира за участие в Лига Европа. По тази причина, мача срещу "Верея" не се провежда

"Верея" участва във финален плей-оф срещу 3тия от първата шестица за определяне на последния участник в Лига Европа

 

4/06 София Левски София - Верея Ст. З. 1-1 9-8(д.)

 

 

Плей-оф на последните четири

(Класиралите се на 3то място в групи А и Б срещат последните от противоположната група,

победителите играят един срещу друг за да определят кой автоматично запазва мястото си в Първа лига)

18/05 Монтана - Нефтохимик Бургас 1-3
22/05 Нефтохимик Бургас - Монтана 2-1

 

18/05 Локомотив Горна Оряховица - Славия София 0-3
22/05 Славия София - Локомотив Горна Оряховица 1-1

Победителите играят за определяне на 11 тия в класирането, който запазва мястото си в Първа лига, 

победените играят за място в баража срещу 2рия и 3 тия от Втора лига, победеният между тях отпада във Втора лига

 

Финал за 11-то място

26/05 Нефтохимик Бургас - Славия София 0-1
29/05 Славия София - Нефтохимик Бургас 5-2

"Славия" запазва мястото си в Първа лига, а " Нефтохимик" играе бараж за оставане в нея срещу 3-тия от Втора лига

 

Финал за 13-то място

26/05 Монтана - Локомотив Г. Оряховица 1-1
29/05 Локомотив Г. Оряховица - Монтана 0-3

"Локомотив" Горна Оряховица отпада във Втора лига, а "Монтана" трябва да играе бараж срещу 2-рия от Втора лига

 

Плей-оф за оставане/влизане в Първа лига

2/06 Ст. Загора Нефтохимик Бургас - Витоша Бистрица 0-1
3/06 Пловдив Монтана - Септември София 1-2

*Победителите "Витоша" Бистрица и "Септември" София са новите членове на Първа лига

 победените "Нефтохимик 1962" Бургас и "Монтана" отпадат във Втора лига

 

 

 

 

 

 

1937/38 1938/39 1939/40

 

1948/49 1949/50 1950 1951 1952 1953 1954 1955
1956 1957 1958 1958/59 1959/60 1960/61 1961/62 1962/63
1963/64 1964/65 1965/66 1966/67 1967/68 1968/69 1969/70 1970/71
1971/72 1972/73 1973/74 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1978/79
1979/80 1980/81 1981/82 1982/83 1983/84 1984/85 1985/86 1986/87
1987/88 1988/89 1989/90 1990/91 1991/92 1992/93 1993/94 1994/95
1995/96 1996/97 1997/98 1998/99 1999/00 2000/01 2001/02 2002/03
2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11
2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16 2016/17 2017/18 2018/19