You are here

"Б" РФГ / Group "B" 1954

 

Подобно на предишната година, първенството в "Б" група се провежда на регионален принцип в 5 групи от 12 отбора. Победителите се срещат във финален турнир в Пловдив, играейки по един мач всеки срещу всеки.  Трите  най-добри отбора от този турнир, (ДНА Пловдив, ВВС  София и "Червено знаме" Павликени)  добиват право на участие в "А" група през следващият сезон на мястото на отпадащите "Червено знаме" Кюстендил, "Торпедо" Плевен и "Ударник" Стара Загора . Just as in the year before, the competition in Group "B" was held in 5 regional groups. The winners in each of them met in a final tournament in Plovdiv. The three higher placed teams in the tournament (DNA Plovdiv, VVS Sofia and Red Flag Pavlikeni) won a promotion to Group "A" for the next season replacing the relegated teams of Red Flag Kyustendil, Torpedo Pleven and Udarnik Stara Zagora. 

 

Североизточна "Б " Група / "B" Group North-East

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Спартак Русе   3/07 1-0 23/05 5-2 18/07 3-0c 17/09 0-0 2/05 0-1 18/04 0-0 26/08 2-1 19/06 2-0 21/05 3-1 4/04 5-0 20/03 5-0 47-14 35
2. Ударник Коларовград 11/04 0-2   11/07 2-0 13/06 2-0 25/04 1-1 28/03 2-1 30/05 2-0 26/06 4-0 14/05 3-0 10/09 3-2 2/09 3-2 15/08 3-1 40-22 29
3. ДНА Коларовград 10/04 3-0 18/04 1-0   2/05 1-1 21/03 1-0 26/08 5-0 18/07 0-1 21/05 1-1 4/04 1-0 30/05 2-0 28/09  2-0 19/06 1-0 29-22 26
4. Академик Сталин 25/04 2-2 20/03 2-4 15/08 0-0   14/05 2-1 11/04 1-0 19/06 0-0 10/07 0-1 23/05 2-2 4/04 1-1 17/09 3-1 2/09 4-2 31-25 25
5. Динамо Сталин 30/05 0-2 17/07 0-2 12/06 2-1 26/08 0-2   21/05 2-2 15/08 1-1 10/09 4-0 4/07 1-0 19/06 2-0 18/04 1-1 4/04 4-1 28-24 23
6. Септември Толбухин 15/08 2-1 19/06 2-1 14/05 1-0 4/07 1-2 2/09 3-2   4/04 1-0 25/04 2-2 17/09 2-1 18/04 0-1 21/03 4-0 28/05 5-0 31-31 22
7. Локомотив Русе 11/07 1-2 17/09 2-2 25/04 0-1 28/03 1-1 02/05 1-1 0-3с 25/06 1-0   11/04 3-1 2/09 1-2 21/03 3-1 23/05 1-1 14/05 1-0 21-23 22
8. Ч. знаме Силистра 14/05 1-2 4/04 1-0 2/09 2-2 18/04 0-0 23/05 3-0 18/07 1-1 4/07 3-1   21/03 2-1 2/05 0-1 19/06 2-0 17/09 3-0 28-33 21
9. Динамо Русе 28/03 0-2 26/08 2-0 26/06 0-0 10/09 3-0 11/04 1-1 30/05 2-1 21/05 0-0 13/06 2-0   18/07 0-2 2/05 1-2 10/07 0-0 22-28 18
10. Локомотив Сталин 2/09 0-4 23/05 1-2 17/09 3-0 25/06 0-4 28/03 0-1 11/07 1-1 11/06 1-2 15/08 2-2 25/04 2-0   14/05 1-1 11/04 1-0 22-33 17
11. Ч. знаме Попово 26/06 0-1 21/05 1-1 11/04 2-3 30/05 0-0 11/07 0-1 13/06 3-0 10/09 0-1 28/03 2-2 15/08 0-1 26/08 1-1   25/04 1-0 20-34 15
12. Ч. знаме Нови пазар 13/06 0-3 2/05 0-3 28/03 2-2 21/05 0-4 26/06 1-1 10/09 3-1 25/08 1-1 30/05 3-0 18/04 4-4 2/07 1-0 18/07 0-2   19-49 11

 

Северозападна "Б " Група / "B" Group North-West

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ч. знаме Павликени   16/05 1-1 26/06 1-0 30/05 2-1 2/05 3-2 22/08 2-0 2/07 1-0 5/09 3-0 13/06 2-0 18/04 0-0 28/03 5-1 18/07 2-0 37-18 32
2. Ударник Търново 29/08 0-0   9/05 2-1 11/07 1-0 21/03 1-0 20/06 1-0 4/04 2-1 11/04 2-0 25/04 4-0 23/05 3-2 15/08 2-1 12/09 3-0c 26-14 30
3. Локомотив Г. Оряховица 4/04 3-2 21/08 2-0   5/09 4-2 18/07 6-3 2/05 1-1 20/06 1-0 16/05 1-1 30/05 1-1 2/07 3-1 28/09 3-0 18/04 3-1 46-29 26
4. Академик Свищов 12/09 1-0 18/04 0-0 23/05 3-2   4/04 1-1 2/07 1-0 2/05 1-0 18/07 4-0 9/05 2-1 21/03 2-2 29/08 5-1 20/06 3-2 33-25 26
5. Динамо Габрово 15/08 1-1 13/06 1-0 25/04 3-2 26/06 2-0   30/05 0-0 5/09 0-0 28/03 4-0 11/04 1-1 9/05 5-3 11/07 2-1 29/08 0-0 3-0c 37-29 26
6. Спартак Враца 9/05 0-2 28/03 1-0 15/08 2-1 11/04 0-0 12/09 1-2   21/03 1-0 26/06 0-2 11/07 2-0 29/08 1-1 25/04 1-0 23/05 2-0 22-19 23
7. Ч. знаме Видин 11/04 1-0 26/06 3-1 28/03 1-0 15/08 2-1 23/05 4-0 13/06 1-1   11/07 2-1 29/08 1-1 25/04 1-2 12/09 4-1 9/05 1-1 25-21 22
8. Септември Михайловград 23/05 5-2 2/07 0-0 29/08 1-2 25/04 1-0 20/06 2-2 4/04 1-0 18/04 0-0   15/08 6-0 12/09 2-0 7/06 0-3 21/03 3-0 29-32 19
9. Урожай Пордим 21/03 0-2 18/07 0-0 12/09 2-0 22/08 3-0 2/07 0-3 18/04 1-5 16/05 2-2 2/05 1-0   20/06 3-0 23/05 2-0 4/04 1-0 20-36 18
10. Урожай Ново село 11/07 0-2 5/09 1-1 11/04 0-0 13/06 0-2 22/08 1-0 16/05 0-1 18/07 1-0 30/05 1-1 28/03 1-1   26/06 3-2 2/05 1-0 23-36 17
11. Ч. знаме Г. Оряховица 20/06 1-2 2/05 0-1 21/03 1-8 16/05 0-2 18/04 1-1 18/07 3-0 30/05 3-0 22/08 3-2 5/09 3-0c 4/04 4-2   2/07 2-1 31-48 15
12. Септември Плевен 25/04 1-2 30/05 0-1 11/07 1-2 28/03 1-2 16/05 1-1 5/09 0-3c 22/08 0-1 12/06 2-1 25/06 1-0 15/08 2-1 11/04 2-0   16-38 10

 

Югоизточна "Б" Група / "B" Group South-East

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. ДНА Пловдив   25/06 1-0 5/09 4-0 25/04 0-0 11/07 3-1 28/03 0-0 15/08 4-1 29/08 1-1 12/06 1-1 28/05 1-0 9/05 2-1 11/04 4-0 47-9 36
2. Динамо Пловдив 4/04 1-1   15/08 5-0 22/05 0-0 29/08 1-1 17/07 2-1 12/09 5-2 18/06 7-0 17/04 3-0 3/07 5-1 21/03 2-0 8/05 3-0 49-14 32
3. Локомотив Ст. Загора 23/05 0-1 2/05 0-0   28/03 1-1 12/09 1-0 10/07 2-0 11/04 1-1 8/05 1-1 26/06 2-0 13/06 1-1 25/04 3-1 29/08 3-0c 26-25 24
4. Ударник Пловдив 18/07 0-2 8/09 2-2 19/06 0-0   11/06 1-0 15/05 0-1 4/04 0-0 18/04 1-0 22/08 0-1 1/05 1-0 3/07 2-0 29/05 3-1 18-17 23
5. ДНА Сливен 18/04 0-5 16/05 0-1 30/05 3-1 21/03 3-0c   22/08 1-0 20/06 2-0 3/07 0-1 2/05 2-0 18/07 0-0 4/04 1-1 5/09 3-0c 24-20 22
6. Спартак Бургас 20/06 0-2 25/04 2-1 18/04 1-2 29/08 0-2 9/05 1-0   23/05 2-2 21/03 1-0 28/09 0-1 4/04 1-0 12/09 2-0 15/08 6-0 23-20 22
7. Ч. знаме Поморие 2/05 0-0 30/05 0-0 3/07 0-0 26/06 1-0 28/03 1-0 5/09 0-0   18/07 3-1 16/05 2-2 22/08 0-0 18/04 3-0 13/06 3-2 26-32 21
8. Торпедо Чирпан 16/05 1-1 28/03 0-1 22/08 3-1 11/07 1-1 11/04 0-0 13/06 0-1 25/04 3-1   30/05 1-1 5/09 2-1 15/08 3-0 26/06 2-1 26-35 20
9. Ч. знаме Пазарджик 21/03 1-1 11/07 1-1 4/04 0-1 9/05 0-1 15/08 1-3 11/04 1-1 29/08 1-1 12/09 5-2   20/06 1-0 23/05 7-2 25/04 3-1 31-34 19
10. Локомотив Бургас 12/09 0-2 11/04 1-1 21/03 0-5 15/08 1-0 25/04 0-0 26/06 0-2 8/05 4-0 22/05 2-0 28/03 3-1   29/08 0-0 11/07 5-2 22-30 17
11. Ч. знаме Асеновград 22/08 1-4 13/06 0-1 18/07 2-0 11/04 1-1 26/06 0-0 30/05 3-1 11/07 3-2 2/05 3-1 5/09 4-2 16/05 2-2   28/03 4-3 28-43 17
12. Ч. знаме Хасково  3/07 0-7 22/08 1-7 16/05 1-1 12/09 2-2 23/05 2-4 2/05 1-0 21/03 3-3 4/04 2-3 18/07 2-1 18/04 3-1 20/06 1-0   28-68 11

 

Югозападна "Б " Група / "B" Group South-West

 

-През май 1954 г., в средата на шампионата, "Строител" Благоевград и "Строител" Петрич променят имената си на "Торпедо", а ДНА Гоце Делчев става "Червено знаме".

-Преди началото на първенството всички ДСО във Своге се обединяват под името "градски отбор". Такъв е случаят и в Сливница.

-In May 1954 some of the teams changed their names. Stroitel Blagoevgrad to Torpedo, Stroitel from Petrich became also Torpedo and DNA Gotze Delchev to Cherveno Zname (Red Flag).

- Before the start of the competition all VSO in Svoge merged under the name "Svoge". Same as in Slivnitza

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. Ч. знаме Радомир   20/06 2-0 9/05 1-0 29/08 4-0 21/03 2-1 4/04 1-3 23/05 4-0 4/07 1-0 18/04 5-1 2/05 4-1 18/07 3-0 12/09 3-1 44-21 33
2. Строител  Благоевград 4/12 1-0   26/06 0-0 11/04 2-1 15/08 3-0c 16/05 1-1 11/07 3-0 xx/12 0-3c 30/05 5-1 22/08 5-2 13/06 4-0 25/04 3-0 47-31 27
3. Динамо Ст. Димитров 22/08 0-1 4/04 0-5   23/05 4-2 20/06 3-2 4/07 2-0 12/09 3-0c 18/04 3-0 18/07 3-2 16/05 3-0c 2/05 0-1 21/03 2-0 33-25 24
4. град. отбор  Сливница 16/05 5-0 4/07 2-1 5/09 1-1   4/04 2-0 18/04 2-1 13/06 3-0 xx/xx 0-3c 2/05 0-2 30/05 3-0c 22/08 1-2 20/06 2-1 34-33 24
5. Ч. знаме      Елин Пелин 13/06 0-3 2/05 5-3 28/03 2-1 26/06 1-2   22/08 0-2 11/04 2-0 16/05 3-2 5/09 4-0 18/07 3-0c 30/05 1-1 19/09 2-2 33-31 22
6. Ч. знаме Самоков 26/06 1-0 29/08 4-1 11/04 0-0 11/07 1-0 9/05 0-3   25/04 1-1 30/05 1-2 13/06 1-0 5/09 0-3 28/03 4-1 15/08 3-2 29-32 22
7. Строител  Петрич 5/09 1-0 18/04 1-1 30/05 0-3c 21/03 1-1 4/07 0-1 18/07 1-2   2/05 3-0c 28/09 4-0 28/06 2-0 16/05 2-1 4/04 0-3c 30-30 21
8. ДНА Гоце Делчев 11/04 1-2 19/12 3-0c 11/07 1-4 25/04 0-1 28/08 0-0 12/09 2-0 15/08 0-3   28/03 2-1 21/03 0-2 26/06 1-0 9/05 1-0 28-30 21
9. градски отбор  Своге 11/07 1-2 12/09 2-1 25/04 2-0 15/08 4-2 23/05 2-2 21/03 4-0 9/05 2-1 20/06 2-0   4/04 0-0 11/04 2-1 xx/xx 3-4 32-43 19
10. Ч. знаме  Петрич 15/08 1-2 9/05 2-3 29/08 1-0 12/09 3-0c 25/04 2-0 23/05 2-2 20/08 0-4 13/06 0-1 26/06 0-0   11/07 2-0 11/04 2-1 26-38 17
11. Спартак Кюстендил 25/04 2-2 21/03 1-3 28/09 3-0 9/05 2-3 12/09 0-1 20/06 2-1 19/09 0-3 4/04 0-3c 4/07 4-1 18/04 5-0   23/05 2-2 31-39 17
12. Динамо Костинброд 30/05 1-2 18/07 1-2 13/06 1-1 28/03 0-1 18/04 1-0 2/05 2-1 26/06 0-3 22/08 4-3 16/05 2-0 19/09 0-3c 5/09 0-3   28-42 15

 

 

Софийска "Б" Група / "B" Group Sofia

- Още преди да започне първенството, от групата е изваден отборът на ВИФ, заради липса на юношески отбор.

- "Стройобединение" напуска групата по собствено искане.

- The team of the National Sports Academy (VIF), was not allowed to compete because it could not field a youth team for the Youth competition.

- Stroj-obedinenie left the competition voluntarily and joined the Sofia Regional Group, one level lower

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. г.р. точки
1. ВВС   15/07 3-2 16/04 1-1 14/05 4-1 11/08 10-0 4/06 1-0 24/11 3-0 29/05 3-0 25/06 4-1 3/04 6-1 24/04 3-0 12/06 9-1 74-14 40
2. Спартак 1/05 0-0   2/04 3-1 16/04 2-0 24/04 4-2 29/05 3-1 14/05 1-1 8/05 1-0 12/06 7-0 4/06 1-1 25/06 4-1 2/06 1-1 45-17 33
3. Септември 4/07 2-4 15/07 2-0   25/09 4-2 11/04 2-2 13/08 1-0 18/07 9-1 11/07 3-3 2/06 3-1 29/05 3-0 12/06 2-0 15/05 3-2 45-27 29
4. Торпедо xx/xx 0-0 4/07 0-0 4/06 1-1   18/07 3-0 9/04 2-2 12/06 3-1 xx/xx 3-1 29/05 0-0 7/05 2-1 16/06 3-1 11/07 2-1 28-29 21
5. Н ско поделение 8/05 0-2 11/07 0-2 25/06 0-1 1/05 1-1   xx/xx 8-0 27/08 1-0 20/08 2-1 2/04 2-1 xx/xx 2-0 16/04 1-0 23/09 3-0 28-34 21
6. Червено знаме 25/09 0-3c xx/xx 0-3c 7/05 2-0 25/06 2-0 2/06 0-1   3/04 2-1 12/06 0-0 2/05 3-1 23/04 4-2 15/05 1-1 17/04 1-0 25-33 21
7. Академик 2/06 1-3 20/08 0-2 3/05 1-1 25/09 2-0 29/05 1-0 3/04 1-2   4/06 1-0 23/04 1-0 4/07 1-1 8/05 2-1 25/06 3-0 25-35 20
8. Локо-вагонен завод xx/xx 0-0 3/10 0-2 24/04 1-0 2/06 1-1 14/05 1-1 25/09 1-0 25/09 2-3   16/04 3-0 25/06 0-1 1/05 1-0 3/04 0-1 22-25 18
9. Завод "6ти септември" 11/04 0-4 xx/xx 1-2 3/10 1-2 xx/xx 1-0 17/06 0-0 18/07 2-1 11/07 2-1 4/07 2-1   18/08 2-0 4/06 1-1 8/05 3-2 22-41 18
10. ЗСИ "В. Червенков" 5/04 1-6 25/09 1-1 xx/xx 1-2 14/08 2-1 12/06 1-1 11/07 2-1 17/04 1-0 9/04 1-1 15/05 2-2   2/06 1-2 2/05 1-0 23-40 16
11. Завод "Kл. Ворошилов" 11/07 1-4 11/04 0-2 xx/xx 2-1 2/04 2-1 20/08 0-1 12/08 0-2 xx/xx 0-2 15/07 0-3 25/05 2-0 xx/xx 3-1   27/08 1-0 19-37 14
12 Завод "9ти септември" xx/xx 2-4 xx/xx 2-2 19/08 1-0 23/04 1-1,0-3c xx/xx 2-1 4/07 0-2 11/04 1-1 xx/xx 1-2 13/08 0-1 18/07 2-1 15/07 2-1   21-45 13

 

 

КРАЕН ТУРНИР / FINAL TOURNAMENT (all matches were played in Plovdiv)

 

9/10 ДНА Пловдив Червено знаме Радомир 2-1
9/10 Спартак Русе Червено знаме Павликени 0-2
12/10 ДНА Пловдив Червено знаме Павликени 3-0
12/10 ВВС София Спартак Русе 2-0
16/10 ДНА Пловдив ВВС София 2-0
16/10 Червено знаме Павликени Червено знаме Радомир 3-0
19/10 ВВС София Червено знаме Радомир 4-0
19/10 ДНА Пловдив Спартак Русе 2-1
22/10 ВВС София Червено знаме Павликени 3-1
22/10 Червено знаме Радомир Спартак Русе 3-3

 

  класиране: г.р. точки
1. ДНА Пловдив 9-2 8
2. BBC София 9-3 6
3. Ч. знаме Павликени 6-6 4
4. Спартак Русе 4-9 1
5. Ч. знаме Радомир 4-12 1

 

 

  1950 1951 1952 1953 1954 1955
1956 1957 1957/58 1958/59 1959/60 1960/61 1961/62 1962/63
1963/64 1964/65 1965/66 1966/67 1967/68 1968/69 1969/70 1970/71
1971/72 1972/73 1973/74 1974/75 1975/76 1976/77 1977/78 1978/79
1979/80 1980/81 1981/82 1982/83 1983/84 1984/85 1985/86 1986/87
1987/88 1988/89 1989/90 1990/91 1991/92 1992/93 1993/94 1994/95
1995/96 1996/97 1997/98 1998/99 1999/00 2000/01 2001/02 2002/03
2003/04 2004/05 2005/06 2006/07 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11
2011/12 2012/13 2013/14 2014/15 2015/16