You are here

"Б" РФГ / Group "B" 1972/73

Северна "Б" група / Group "B" North

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
1. Чардафон-О. Габрово   5/05 1-0 2/12 2-3 18/11 2-1 19/08 3-0 14/04 2-1 4/11 1-0 19/05 2-0 31/03 4-0 2/09 3-0 14/11 2-0 17/06 1-0 18/10 2-0 3/03 2-0 3/06 4-0 16/09 3-0 21/10 6-0 17/03 2-0
2. Бдин Видин 28/10 1-1   19/08 2-0 2/12 5-1 2/09 3-1 28/04 1-0 18/11 5-0 3/06 3-1 14/04 3-1 16/09 5-0 11/11 2-0 3/03 1-0 14/10 2-0 17/03 0-0 17/06 3-0 18/10 2-0 12/05 3-0 31/03 3-0
3. Академик Свищов 9/06 2-3 24/02 0-0   8/09 2-1 14/04 2-0 25/11 1-0 26/08 1-2 10/03 1-1 11/11 1-1 28/04 4-1 31/03 3-0 18/10 3-1 23/05 4-1 14/10 2-0 24/03 3-1 12/05 1-0 9/12 5-1 28/10 3-1
4. Металург Елисейна 23/05 0-2 9/06 2-0 17/03 4-0   31/03 3-1 11/11 3-0 9/12 2-0 24/02 2-0 28/10 3-0 14/04 2-0 3/03 3-1 16/09 1-1 12/05 1-1 18/10 5-0 2/09 1-1 28/04 6-2 25/11 1-0 14/10 2-0
5. А. Кънчев Трявна 24/02 1-3 10/03 1-1 7/11 1-1 23/09 2-0   9/12 0-1 8/09 0-0 24/03 2-1 25/11 3-0 12/05 2-1 28/04 3-0 21/04 1-0 9/06 1-1 28/10 1-0 7/04 2-0 23/05 2-0 26/08 1-0 11/11 1-0
6. Чавдар Троян 7/11 1-1 21/10 1-0 4/06 3-0 19/05 1-0 17/06 3-0   5/05 6-2 4/11 2-1 16/09 1-1 3/03 3-1 18/10 1-1 2/12 2-0 31/03 2-0 19/08 1-1 18/11 3-0 17/03 2-0 21/04 5-1 2/09 0-0
7. Лудогорец Разград 12/05 0-0 23/05 2-2 3/03 0-0 17/06 5-2 11/04 1-2 28/10 2-0   2/12 1-0 14/10 2-1 31/03 2-0 25/11 0-0 2/09 2-1 28/04 2-0 16/09 2-2 19/08 3-1 14/04 1-0 11/11 3-1 18/10 2-1
8. Локомтив Г. Оряховица 12/11 1-2 25/11 2-0 2/09 3-1 19/08 2-1 16/09 2-2 12/05 2-1 9/06 0-0   28/04 1-1 18/10 2-0 9/12 2-0 4/04 4-1 28/10 0-1 31/03 1-0 3/03 1-0 14/10 1-0 23/05 5-2 14/04 3-0
9. Д. Ватев Белослав 24/09 1-1 7/11 0-2 19/05 0-0 5/05 1-1 3/06 1-1 24/03 3-0 21/04 4-0 21/10 2-0   17/06 2-0 3/09 2-1 18/11 2-1 9/09 1-0 2/12 0-1 5/11 1-0 3/03 1-0 7/04 1-0 19/08 1-1
10. Септ. слава Мих-град 10/03 2-2 24/03 0-1 21/10 1-1 7/11 2-2 4/11 2-1 26/08 3-1 23/09 1-1 7/04 1-0 9/12 4-1   16/05 0-0 5/05 3-0 24/02 6-0 19/05 1-0 21/04 2-2 9/06 1-3 8/09 1-0 25/11 2-0
11. Кърпачев Ловеч 21/04 0-0 19/05 1-0 23/09 0-0 26/08 1-1 21/10 3-1 7/04 1-0 3/06 3-0 17/06 3-0 10/03 1-2 18/11 2-0   7/11 1-0 26/03 3-0 4/11 1-1 8/09 3-0 24/02 0-0 5/05 2-2 2/12 3-0
12. Светкавица Търговище 9/12 0-1 26/08 2-2 7/04 1-0 24/03 1-1 14/10 0-0 9/06 4-1 10/03 2-0 8/09 0-2 23/05 2-0 28/10 2-1 14/04 0-0   25/11 1-2 28/04 1-1 23/09 2-0 11/11 4-1 24/02 1-0 12/05 3-1
13. Ч. знаме Павликени 7/04 1-0 21/04 0-1 18/11 1-0 4/11 1-0 2/12 1-1 23/09 3-0 21/10 0-1 5/05 1-2 17/03 1-0 19/08 0-1 16/09 1-1 3/06 1-0   17/06 1-0 19/05 1-0 2/09 3-1 7/11 1-1 3/03 2-1
14. Добруджа Толбухин 26/08 0-1 8/09 0-1 21/04 2-0 7/04 2-0 5/05 1-0 24/02 1-2 24/03 3-0 23/09 4-1 9/06 1-1 11/11 1-0 12/05 3-0 21/10 2-3 9/12 1-1   7/11 0-0 25/11 2-0 10/03 1-0 23/05 4-1
15. Доростол Силистра 25/11 1-4 9/12 2-0 16/09 1-0 10/03 0-1 18/10 1-1 23/05 3-2 24/02 2-0 26/08 1-1 12/05 1-1 14/10 1-0 4/04 4-0 31/03 1-0 11/11 3-2 14/04 2-1   28/10 0-1 9/06 5-0 28/04 2-1
16. Ком Берковица 26/03 1-0 7/04 0-0 4/11 0-1 21/10 4-3 18/11 1-2 8/09 1-0 7/11 3-1 21/04 1-1 26/08 2-0 2/12 1-2 19/08 2-0 19/05 1-3 10/03 3-1 3/06 1-0 5/05 1-0   23/09 1-0 17/06 3-1
17. Дунав Лом 28/04 0-0 4/11 0-0 17/06 2-1 3/06 2-1 3/03 1-0 14/10 1-0 19/05 3-3 18/11 1-0 18/10 0-0 17/03 0-2 28/10 1-1 19/08 3-3 14/04 1-1 2/09 2-1 2/12 1-0 31/03 2-0   16/09 2-0
18. Локомотив Русе 8/09 1-1 23/09 1-0 5/05 0-2 21/04 0-0 19/05 0-0 10/03 1-2 7/04 5-1 7/11 1-0 24/02 0-0 3/06 1-4 10/06 4-0 5/11c 4-20-3 26/08 5-0 18/11 1-0 22/10 0-0 9/12 3-0 24/03 2-0  

 

-преди последният кръг на шампионата (17/06/1973) отборът на "Чардафон- Орловец" променя името си на "Янтра" Габрово

- след краят на шампионата, поради уговаряне на мачове, от групата са извадени отборите на "Бдин" Видин, "Лудогорец" Разград, "Кърпачев" Ловеч и "Чавдар" Троян

 

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Чардафон-Орлов/ Янтра Габрово 34 23 8 3 64-18 54
2. Бдин Видин 34 19 8 7 54-20 46
3. Академик Свищов 34 15 8 11 48-37 38
4. Металург Елисейна 34 14 8 12 57-42 36
5. Ангел Кънчев Трявна 34 13 10 11 37-37 36
6. Чавдар Троян 34 15 5 14 48-41 35
7. Лудогорец Разград 34 13 9 12 41-54 35
8. Локомотив Горна Оряховица 34 14 6 14 43-40 34
9. Димитър Ватев Белослав 34 11 12 11 33-39 34
10. Септ. слава Михайловград 34 13 6 15 45-48 32
11. Христо Кърпачев Ловеч 34 10 12 12 33-40 32
12. Светкавица Търговище 34 12 7 15 43-42 31
13. Червено знаме Павликени 34 12 7 15 30-48 31
14. Добруджа Толбухин 34 11 8 15 36-35 30
15. Доростол Силистра 34 11 7 16 35-46 29
16. Ком Берковица 34 13 3 18 34-49 29
17. Дунав Лом 34 9 9 16 30-57 27
18. Локомотив Русе 34 8 7 19 33-51 23

 

 

Южна "Б" група / Group "B" South

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
1. Пирин Благоевград   19/05 2-2 2/12 1-0 3/06 3-3 16/09 4-1 21/04 2-0 7/11 1-0 19/08 1-0 5/05 4-0 7/04 3-0 23/09 2-0 17/06 1-1 17/03 2-0 4/11 1-0 3/03 3-0 2/09 3-0 18/11 4-0 21/10 1-0
2. Сливен 11/11 0-0   18/10 0-1 31/03 3-0 17/03 3-0 9/12 1-1 9/06 2-2 14/10 2-0 26/08 2-2 25/11 2-1 23/05 4-1 14/04 4-0 12/05 2-0 10/03 8-1 28/04 0-0 28/10 6-0 16/09 2-1 24/02 3-1
3. Марица Пловдив 9/06 1-1 7/04 0-0   22/04 2-0 28/04 3-1 11/03 2-1 26/08 1-1 12/05 1-1 26/03 1-0 24/02 0-0 9/12 1-0 28/10 1-0 25/11 3-0 24/09 2-0 12/11 1-1 23/05 3-3 7/11 2-1 9/09 1-0
4. Горубсо Мадан 25/11 1-1 23/09 0-1 14/10 1-0   14/04 2-1 26/08 2-0 24/02 0-0 28/10 1-0 8/09 3-1 9/12 0-0 9/06 2-1 28/04 1-1 23/05 2-0 24/03 3-0 12/05 1-1 11/11 0-0 7/04 1-4 10/03 2-0
5. Торпедо Карлово 24/03 0-2 8/09 1-1 21/10 1-0 7/11 2-0   19/05 4-0 5/05 3-0 18/11 3-1 17/06 1-0 21/04 1-0 7/04 3-0 4/11 2-0 10/03 2-0 26/08 2-0 2/12 0-0 24/02 2-0 23/09 2-1 3/06 2-1
6. Марек Ст. Димитров 14/10 2-3 17/06 1-1 2/09 2-1 3/03 2-0 11/11 0-0   12/05 2-0 16/09 3-0 3/06 4-1 28/10 5-1 28/04 0-2 17/03 1-0 14/04 1-0 2/12 1-0 31/03 1-1 18/10 4-1 19/08 3-0 18/11 2-0
7. Димитровград 14/04 0-0 2/12 2-0 3/03 0-0 19/08 0-0 28/10 2-0 4/11 0-0   17/03 4-0 18/11 1-0 28/04 1-0 14/10 1-1 2/09 1-0 18/10 1-0 16/05 1-0 16/09 2-1 31/03 1-1 17/06 0-0 19/05 0-0
8. Марица Пазарджик 24/02 1-3 21/04 1-1 4/11 3-1 5/05 2-2 23/05 1-0 24/03 3-1 8/09 4-2   7/04 0-0 10/03 3-2 26/08 2-1 19/05 4-1 9/12 1-1 7/11 3-1 25/11 2-0 9/06 1-1 21/10 2-1 23/09 5-0
9. Миньор Бухово 28/10 0-0 3/03 1-0 16/09 0-0 17/03 1-0 9/12 1-0 25/11 2-2 23/05 0-3 18/10 1-0   11/11 2-1 12/05 5-2 31/03 1-0 8/05 1-0 19/08 2-1 14/04 3-1 14/10 2-1 2/09 2-1 9/06 1-0
10. Асеновец Асеновград 18/10 2-2 3/06 0-0 19/08 1-0 17/06 2-2 14/10 4-1 5/05 2-1 21/10 1-0 2/09 4-1 19/05 4-3   14/04 1-0 3/03 1-1 31/03 1-0 18/11 2-0 17/03 1-1 16/09 3-1 2/12 3-1 4/11 2-4
11. Арда Кърджали 31/03 2-2 18/11 0-0 17/06 3-1 2/12 0-2 18/10 0-1 21/10 2-1 21/04 2-1 3/03 2-0 4/11 1-0 7/11 1-2   19/08 3-0 16/09 1-1 19/05 2-0 2/09 3-0 17/03 3-1 3/06 1-0 5/05 7-2
12. Д. Канев Хасково 9/12 0-0 7/11 1-1 5/05 1-0 21/10 0-2 12/05 2-0 8/09 1-0 10/03 0-1 11/11 2-1 23/09 2-2 26/08 0-0 24/02 0-0   9/06 3-0 7/04 2-1 23/05 2-1 25/11 1-0 21/04 1-0 24/03 4-1
13. Локомотив Бургас 8/09 1-0 5/11 0-0 3/06 1-4 18/11 2-0 2/09 0-0 7/11 0-1 7/04 1-0 17/06 0-0 22/10 0-0 23/09 1-0 24/03 2-1 2/12 1-0   5/05 4-1 19/08 0-0 3/03 1-0 19/05 1-0 21/04 2-0
14. Граничар Свиленград 12/05 0-0 2/09 3-2 31/03 0-1 16/09 1-1 3/03 1-0 9/06 2-1 25/11 3-0 14/04 3-2 24/02 2-0 23/05 2-1 11/11 1-0 18/10 2-2 28/10 3-1   14/10 3-2 28/04 3-0 17/03 2-1 9/12 2-1
15. Слив. герой Сливница 26/08 1-1 21/10 1-1 19/05 3-2 4/11 1-0 9/06 0-0 23/09 0-0 24/03 1-0 3/06 1-2 7/11 2-0 8/09 1-0 10/03 1-1 18/11 0-0 24/02 0-2 21/04 1-0   9/12 1-0 5/05 4-3 7/04 2-1
16. Пир. миньор Брежани 10/03 0-1 5/05 3-2 18/11 1-1 19/05 2-2 19/08 4-0 7/04 2-2 23/09 0-1 2/12 0-1 21/04 3-2 24/03 6-0 8/09 1-1 20/06 2-11-0 26/08 2-1 21/10 3-0 17/06 3-0   4/11 3-0 7/11 2-1
17. Родопа Смолян 23/05 4-0 11/04 0-1 14/04 0-0 18/10 0-0 31/03 2-0 24/02 0-3 9/12 2-0 28/04 2-0 10/03 0-0 9/06 2-1 25/11 2-0 14/10 0-0 11/11 2-1 8/09 1-0 28/10 3-1 12/05 1-1   26/08 2-0
18. Загорец Нова Загора 28/04 1-1 19/08 2-1 17/03 0-0 2/09 0-1 25/11 0-1 23/05 3-1 11/11 0-0 31/03 0-1 2/12 2-1 12/05 1-0 28/10 1-0 16/09 3-1 14/10 2-3 17/06 0-2 18/10 4-1 14/04 1-1 3/03 3-1  

 

- отборът на "Торпедо" Карлово е включен на мястото на "Велбъжд" Кюстендил, който не започва първенството

- от 7 април 1973, отборът на "Димитър Канев" официално носи името "Хасково"

 

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Пирин Благоевград 34 18 14 2 55-23 50
2. Сливен 34 13 15 6 58-29 41
3. Марица Пловдив 34 13 12 9 37-28 38
4. Горубсо Мадан 34 12 13 9 37-34 37
5. Торпедо Карлово 34 16 5 13 37-35 37
6. Марек Станке Димитров 34 14 8 12 49-39 36
7. Димитровград 34 12 12 10 28-26 36
8. Марица Пазарджик 34 14 7 13 48-48 35
9. Миньор Бухово 34 13 8 13 37-44 34
10. Асеновец Асеновград 34 12 8 14 43-49 32
11. Арда Кърджали 34 12 7 15 44-43 31
12. Д. Канев/ Хасково Хасково 34 10 11 13 29-37 31
13. Локомотив Бургас 34 12 7 15 27-36 31
14. Граничар Свиленград 34 14 3 17 40-53 31
15. Сливнишки герой Сливница 34 9 13 12 31-45 31
16. Пирински миньор Брежани 34 10 10 14 47-51 30
17. Родопа Смолян 34 11 6 17 38-44 28
18. Загорец Нова Загора 34 9 5 20 35-56 23