You are here

"Б" РФГ / Group "B" 1961/62

 

- От следващата година броят на участниците в "А" РФГ се увеличава с два, на 16. По този повод, първите 2 от "Б" РФГ се класират директно, а заелите 3то и 4то място играят турнир с последните 2 от "А" РФГ за определяне на допънителните два участника.

- Поради разделянето на единната "Б" група на Северна и Южна през следващият сезон, тази година няма отпадащи от групата

 

 

  класиране: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.
1. Спартак София   27/06 1-0 20/06 0-0 18/03 1-2 30/09 2-0 20/08 4-0 17/06 5-0 xx/xx 5-0 15/10 3-1 27/09 3-0 29/11 5-2 2/09 4-1 17/09 4-0 3/12 3-0 1/07 1-0 4/04 5-1
2. Раковски Димитровград 18/10 0-0   3/09 0-1 20/08 2-1 22/04 4-2 1/07 1-0 5/11 5-4 17/09 1-0 6/05 3-0 3/06 4-1 15/10 3-0 27/08 2-1 1/04 2-1 17/06 6-0 3/12 3-2 1/10 2-0
3. Септември София 10/09 1-5 24/03 2-2   22/10 0-1 9/12 2-0 13/05 2-0 24/09 2-2 24/06 1-0 27/08 1-0 15/04 1-1 10/06 1-0 3/06 2-0 18/11 0-0 29/04 4-0 8/10 1-1 11/03 4-0
4. Добруджа Толбухин 27/08 1-1 11/03 2-2 27/05 0-1   19/11 2-1 29/04 3-1 10/09 1-1 10/06 3-1 10/12 2-2 25/03 1-0 6/05 5-2 15/10 2-1 29/10 1-0 15/04 1-0 24/09 4-0 24/06 4-1
5. Ботев Враца 21/03 0-1 24/09 2-0 1/07 2-1 17/06 2-0   5/11 3-1 13/05 4-0 18/03 4-0 15/04 1-0 8/10 7-1 3/09 2-1 3/12 2-0 20/08 4-0 22/10 4-1 3/06 0-0 10/09 2-0
6. Арда Кърджали 11/03 1-0 10/12 1-1 15/10 1-1 1/10 1-1 10/06 3-1   25/03 0-0 29/10 1-0 24/06 1-1 27/08 2-1 22/04 3-1 6/05 2-0 27/05 1-1 10/09 3-2 15/04 3-0 19/11 1-0
7. Академик София 19/11 3-3 10/06 1-1 22/04 0-2 1/04 2-2 15/10 0-0 3/09 2-1   6/05 3-0 29/10 3-1 24/06 2-1 10/12 1-1 17/09 2-2 1/10 4-1 20/08 3-0 18/03 2-0 27/05 0-2
8. Локомотив Г. Оряховица 24/09 1-0 15/04 2-3 3/12 0-2 5/11 2-0 27/08 3-1 3/06 1-1 8/10 3-0   10/09 1-2 29/04 2-0 20/08 2-2 17/06 2-2 1/07 3-1 13/05 7-0 6/09 4-0 25/03 2-0
9. Етър Търново 8/04 1-2 8/10 1-1 18/03 2-2 1/07 1-5 17/09 1-0 3/12 1-1 3/06 5-0 1/04 0-0   22/10 3-1 20/09 1-1 20/08 6-2 3/09 3-0 5/11 1-2 17/06 2-1 22/04 4-2
10. Ботев Бургас 1/07 2-2 29/10 0-0 17/09 0-3 3/09 1-2 6/05 4-0 18/03 3-0 3/12 1-1 1/10 2-1 27/05 1-1   19/11 2-0 1/04 4-0 22/04 4-1 1/07 2-1 20/08 1-0 15/10 0-0
11. Беласица Петрич 8/07 0-0 13/05 0-3 5/11 0-0 4/10 0-1 25/03 0-0 24/09 1-0 1/07 2-0 11/03 2-1 29/04 1-0 17/06 2-2   22/10 2-1 3/12 1-0 23/08 1-0 10/09 1-1 15/04 4-0
12. Миньор Димитровград 25/03 3-0 18/03 0-3 29/10 0-1 13/05 4-1 24/06 5-1 8/10 1-1 15/04 0-0 19/11 1-1 11/03 1-1 10/09 4-0 27/05 2-0   10/06 0-0 24/09 0-0 29/04 1-1 10/12 3-0
13. Левски Кюстендил 4/03 2-2 10/09 5-1 17/06 2-0 3/06 1-2 7/04 1-2 22/10 2-2 29/04 2-1 10/12 1-1 25/03 1-1 24/09 2-1 24/06 1-1 5/11 3-1   8/10 4-1 13/05 4-1 27/08 3-0
14. Д. Ватев Белослав 24/06 0-0 19/11 3-1 1/10 1-1 17/09 0-0 27/05 3-1 1/04 1-0 11/03 1-0 15/10 1-1 10/06 1-0 10/12 0-2 18/03 3-1 22/04 0-2 6/05 2-1   3/09 2-0 29/10 1-1
15. Бенковски Видин 10/12 2-4 24/06 0-3 6/05 3-00-3c 22/04 2-1 29/10 0-0 17/09 4-2 27/08 1-2 27/05 2-10-3c 19/11 1-0 11/03 1-0 1/04 3-1 1/10 1-0 15/10 3-0 25/03 1-0   3/06 1-1
16. Балкан Габрово 8/10 0-0 29/04 0-0 20/08 0-0 3/12 1-3 1/04 2-1 17/06 1-1 22/10 1-1 3/09 2-0 24/09 3-2 13/05 3-3 17/09 2-2 1/07 0-2 18/03 0-0 3/06 0-0 5/11 0-0  

 

- След краят на шампионата, резултатите от срещите  "Бенковски" Видин - "Септември" София (3-0) и "Бенковски" Видин - "Локомотив" Горна Оряховица (2-1) са анулирани и са присъдени служебни резултати в полза на гостите  

 

крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Спартак София 30 17 9 4 66-24 43
2. Раковски Димитровград 30 17 8 5 59-33 42
3. Септември София 30 15 11 4 42-20 41
4. Добруджа Толбухин 30 17 7 6 54-34 41
5. Ботев Враца 30 14 4 12 49-38 32
6. Арда Кърджали 30 9 11 10 35-40 29
7. Академик София 30 8 12 10 40-50 28
8. Локомотив Г. Оряховица 30 10 7 13 44-41 27
9. Етър Търново 30 8 10 12 44-44 26
10. Ботев Бургас 30 9 8 13 41-49 26
11. Беласица Петрич 30 8 10 12 32-45 26
12. Миньор Димитровград 30 8 9 13 40-44 25
13. Левски Кюстендил 30 8 9 13 40-49 25
14. Д. Ватев Белослав 30 9 7 14 26-51 25
15. Бенковски Видин 30 8 7 15 27-49 23
16. Балкан Габрово 30 4 13 13 23-51 21

 

 

Турнир за влизане в "А" РФГ (всички мачове се играят в Пловдив)

23/07 Септември София Миньор Димитрово 2-0
  Марек Станке Димитров Добруджа Толбухин 3-1
26/07 Добруджа Толбухин Миньор Димитрово 3-2
  Марек Станке Димитров Септември София 1-1
29/07 Добруджа Толбухин Септември София 4-3
  Марек Станке Димитров Миньор Димитрово 1-1

 

 

 

 

 

 

класиране:
1. Марек Станке Димитров 5-3 4 т.
2. Добруджа Толбухин 8-8 4 т.
3. Септември София 6-5 3 т.
4. Миньор Димитрово 3-6 1 т.