You are here

"Б" РФГ / Group "B" 1973/74

Северна "Б" група / Group "B" North

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16.
1. Дунав Русе   11/08 4-1 3/11 0-0 8/06 6-1 7/11 1-1 13/04 2-0 22/09 1-0 25/05 2-0 27/04 4-0 20/10 2-1 25/08 1-1 15/09 2-0 17/11 7-1 9/03 2-0 11/05 4-1 23/03 5-0
2. Светкавица Търговище 2/03 1-2   7/11 2-0 11/05 3-0 1/09 4-1 16/03 0-0 18/08 1-0 27/04 1-0 30/03 2-0 22/09 3-0 1/06 5-1 18/05 4-1 20/10 4-0 11/11 4-0 13/04 4-0 24/11 3-0
3. Локомотив Г. Оряховица 18/05 0-0 20/04 3-1   24/10 3-2 24/11 2-0 1/06 1-0 11/11 1-0 15/09 2-1 1/03 3-1 18/08 1-1 4/05 3-0 22/03 3-0 6/04 3-0 13/10 4-0 15/03 2-0 28/10 4-0
4. Волов Шумен 24/11 0-2 28/10 0-2 13/04 1-0   16/03 0-0 18/08 4-2 2/03 0-0 7/11 3-0 1/09 2-0 30/03 3-0 11/11 1-0 4/05 2-1 27/04 2-2 18/05 0-1 22/09 1-0 1/06 3-2
5. Ч. знаме Павликени 20/04 1-1 22/03 3-4 8/06 1-1 25/08 1-1   4/05 3-1 13/10 1-0 11/08 2-1 3/11 2-1 25/05 1-0 6/04 2-0 28/10 2-1 8/03 4-2 15/09 2-0 17/11 2-1 24/10 0-0
6. Академик Свищов 24/10 1-3 25/08 4-0 17/11 0-0 8/03 0-0 20/10 2-0   20/04 2-1 8/06 2-1 11/05 2-1 3/11 2-0 15/09 4-0 13/10 3-0 11/08 1-1  22/03 0-2 25/05 2-0 6/04 4-0
7. Д. Ватев Белослав 7/04 0-0 11/03 1-2 25/05 1-0 11/08 2-2 27/04 2-1 7/11 2-0   17/11 1-0 20/10 0-0 11/05 1-0 25/03 0-0 24/10 1-0 8/06 0-1 25/08 2-1 3/11 3-0 15/09 2-0
8. А. Кънчев Трявна 11/11 2-0 13/10 2-1 30/03 1-0 20/04 1-2 2/03 0-0 24/11 1-0 1/06 1-2   18/08 0-0 16/03 1-1 28/10 2-1 8/04 1-0 24/10 3-1 4/05 2-0 1/09 4-0 18/05 1-1
9. ЖСК Металург Мездра 13/10 0-0 15/09 4-2 11/08 1-0 23/04 0-0 18/05 2-1 28/10 0-3 4/05 2-2 9/03 0-0   17/11 4-0 24/10 3-2 11/11 3-0 25/08 2-0 6/04 6-2 8/06 2-2 20/04 4-3
10. Ком Берковица 4/05 1-1 6/04 2-0 9/03 2-1 15/09 0-0 11/11 1-0 18/05 2-1 28/10 3-3 25/08 1-2 1/06 2-1   20/04 1-2 24/11 0-0 23/03 4-0 24/10 1-0 11/08 3-0 13/10 2-1
11. Септ. слава Мих-град 16/03 4-1 17/11 3-0 20/10 3-1 25/05 1-1 22/09 2-1 30/03 2-0 1/09 2-1 11/05 0-0 13/04 1-1 7/11 0-0   11/08 0-1 3/11 2-1 8/06 0-1 27/04 6-2 18/08 4-2
12. Добруджа Толбухин 3/04 0-2 3/11 0-0 1/09 1-0 20/10 1-0 11/05 2-1 27/04 3-2 13/04 1-0 22/09 3-1 25/05 1-0 8/06 1-0 1/03 0-0   7/11 4-0 17/11 2-0 18/08 3-0 15/03 3-1
13. Локомотив Дряново 1/06 0-1 4/05 1-0 22/09 1-1 13/10 2-0 18/08 1-1 2/03 0-0 24/11 1-0 13/04 2-1 16/03 2-2 1/09 0-0 18/05 4-1 20/04 2-1   28/10 2-0 30/03 5-0 11/11 0-0
14. Доростол Силистра 8/09 0-0 25/05 3-1 27/04 1-1 3/11 0-1 30/03 1-1 1/09 0-2 16/03 0-0 20/10 2-2 22/09 1-1 13/04 2-1 24/11 2-0 1/06 1-0 11/05 1-0   7/11 3-1 2/03 1-1
15. Ботев Нови Пазар 28/10 1-1 24/10 0-1 25/08 0-0 6/04 1-1 1/06 1-2 11/11 0-1 18/05 1-1 24/03 0-0 24/11 0-0 2/03 0-0 13/10 0-0 9/03 1-0 15/09 2-1 20/04 1-0   4/05 3-1
16. Чавдар Б. Слатина 1/09 0-0 8/06 1-1 11/05 0-0 17/11 1-2 13/04 0-1 22/09 1-1 30/03 1-0 3/11 0-0 7/11 3-2 27/04 0-1 9/03 0-0 25/08 2-0 25/05 2-3 11/08 1-2 20/10 1-1  

 

- преди началото на шампионата "Металург" Елисейна се обединява с "Локомотив" Мездра под името ЖСК "Металург" и се премества в Мездра  

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Дунав Русе 30 17 11 2 57-18 45
2. Светкавица Търговище 30 17 3 10 57-36 37
3. Локомотив Горна Оряховица 30 13 9 8 40-21 35
4. Волов Шумен 30 12 10 8 35-34 34
5. Червено знаме Павликени 30 12 9 9 38-35 33
6. Академик Свищов 30 13 6 11 42-30 32
7. Димитър Ватев Белослав 30 10 9 11 28-25 29
8. Ангел Кънчев Трявна 30 10 9 11 31-30 29
9. ЖСК Металург Мездра 30 9 11 10 43-42 29
10. Ком Берковица 30 10 9 11 30-33 29
11. Септ. слава Михайловград 30 10 9 11 38-41 29
12. Добруджа Толбухин 30 13 3 14 30-34 29
13. Локомотив Дряново 30 10 8 12 36-49 28
14. Доростол Силистра 30 10 7 13 27-41 27
15. Ботев Нови Пазар 30 4 10 16 19-54 18
16. Чавдар Бяла Слатина 30 3 11 16 25-53 17

 

 

Южна "Б" група / Group "B" South

 

    1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19.
1. Сливен   1/12 3-1 23/02 2-0 30/04 5-0 3/11 1-2 11/05 1-0 11/08 4-0 16/09 2-0 17/11 3-0 25/05 2-0 30/03 1-0 20/04 2-0 25/08 2-0 29/11 5-0 20/10 1-0 10/04 0-0 8/06 3-0 23/09 2-0 9/03 1-0
2. Черноморец Бургас 1/06 0-0   11/11 0-1 1/04 1-0 23/09 6-0 10/04 1-0 4/05 3-0 9/12 3-0 7/11 1-1 20/04 2-0 18/02 4-1 18/03 5-1 18/05 3-1 1/09 5-1 15/09 3-3 4/03 1-1 28/10 2-0 18/08 4-3 24/11 7-1
3. Бенковски Пазарджик 18/08 2-1 11/05 2-1   7/11 3-2 20/04 2-0 20/10 3-0 25/05 1-0 4/03 1-1 30/04 0-2 3/11 2-0 1/09 0-0 23/09 1-1 9/12 5-1 1/04 0-0 10/04 1-0 15/09 2-0 17/11 2-0 18/03 3-1 18/02 4-0
4. Арда Кърджали 28/10 1-0 19/09 1-0 14/04 3-2   25/08 1-0 12/03 1-0 24/10 2-1 4/05 4-2 8/09 3-0 23/03 2-1 11/11 1-0 8/12 1-0 13/10 4-1 1/06 2-1 16/02 2-0 24/11 5-1 6/04 2-2 18/05 2-0 26/04 0-1
5. Марица Пловдив 3/05 0-4 6/04 2-1 29/11 0-0 5/03 1-1   9/09 0-1 14/04 3-0 11/11 4-0 26/03 1-0 19/09 2-1 17/05 2-0 19/02 4-0 26/04 0-0 9/12 4-1 18/08 5-0 1/06 2-0 24/10 2-2 24/11 3-0 28/10 4-1
6. Яворов Чирпан 11/11 1-3 24/10 0-1 26/04 2-1 1/09 0-3 16/03 3-0   13/10 2-1 18/05 1-0 19/09 0-0 6/04 2-0 24/11 2-0 18/08 3-3 28/10 1-0 16/02 1-4 2/03 3-1 8/12 2-0 14/04 0-1 1/06 2-1 4/05 5-0c
7. Велбъжд Кюстендил 16/02 0-0 3/11 0-3 24/11 0-0 10/04 4-2 7/11 1-0 20/04 2-1   18/08 2-0 20/10 0-0 30/04 3-1 2/03 2-1 30/03 4-1 1/06 2-0 15/09 2-0 23/09 0-0 16/03 1-0 11/05 1-1 1/09 1-1 9/12 5-0
8. Торпедо Карлово 25/03 1-2 8/06 3-2 25/08 0-1 3/11 1-1 11/05 2-1 17/11 0-0 25/02 2-0   25/05 2-0 2/12 4-1 23/09 1-1 20/10 1-0 11/03 3-1 20/04 0-0 30/04 2-0 7/11 2-1 11/08 3-0 10/04 4-0 8/09 1-1
9. Лъсков Ямбол 18/05 1-1 14/04 1-2 28/10 1-0 16/03 1-0 15/09 2-3 30/03 1-0 26/04 1-0 24/11 1-1   24/10 1-1 1/06 0-0 2/03 0-2 4/05 3-0 18/08 2-1 1/09 2-0 16/02 0-0 13/10 3-1 8/12 4-1 11/11 1-0
10. Хасково 24/11 0-0 13/10 1-2 4/05 2-0 15/09 2-0 29/03 1-0 23/09 2-1 28/10 1-2 1/06 2-0 10/04 2-0   5/12 2-1 1/09 2-0 11/11 2-3 1/03 0-0 15/03 3-0 18/08 3-2 26/04 2-1 15/02 2-1 18/05 3-0c
11. Димитровград 19/09 4-2 11/08 1-1 8/03 0-0 11/05 1-1 17/11 3-3 25/05 0-1 25/08 1-0 6/04 1-1 1/12 5-0 8/06 1-1   30/04 1-0 8/09 1-1 29/11 2-0 3/11 2-2 20/04 1-0 22/02 3-1 7/11 1-0 22/03 1-1
12. Горубсо Мадан 13/10 2-2 8/09 0-1 6/04 1-1 8/06 4-1 11/08 3-0 23/02 1-1 19/09 1-0 26/04 1-0 25/08 1-0 9/03 2-1 28/10 2-0   24/10 3-2 18/05 4-1 1/12 1-1 11/11 2-2 23/03 2-1 4/05 5-2 14/04 1-1
13. Асеновец Асеновград 4/03 1-0 17/11 1-0 8/06 0-1 20/04 2-0 20/10 1-2 30/04 1-1 2/12 1-0 1/09 0-0 3/11 3-2 11/05 2-0 18/03 3-0 10/04 5-1   23/09 2-1 7/11 1-0 1/04 1-0 25/05 3-1 15/09 0-1 18/08 3-0
14. Тракия Нови Кричим 14/04 0-0 11/03 0-0 19/09 0-2 1/12 3-3 8/06 0-1 11/08 2-0 25/03 2-0 19/11 2-0 25/02 0-0 25/08 4-1 26/04 1-1 17/11 1-0 6/04 2-2   25/05 2-0 4/05 2-1 8/09 3-2 28/10 0-0 24/10 3-1
15. Слив. герой Сливница 26/04 2-4 23/03 1-2 24/10 2-0 11/08 1-0 23/02 2-0 25/08 0-1 6/04 2-0 28/10 3-0 9/03 1-0 8/09 2-2 4/05 4-0c 1/06 0-0 14/04 3-0 24/11 1-1   18/05 3-2 19/09 4-1 11/11 4-0 13/10 3-3
16. Миньор Бухово 24/10 2-4 25/08 1-2 23/03 2-1 25/05 0-0 1/12 2-1 8/06 2-0 8/09 0-0 14/04 0-0 11/08 2-0 23/02 2-0 xx/12 2-0 11/05 1-0 19/09 3-1 3/11 0-0 17/11 1-0   9/03 3-1 26/04 1-1 6/04 2-0
17. Марек Ст. Димитров 8/12 0-2 30/04 3-5 18/05 0-1 23/09 3-1 10/04 1-0 7/11 2-1 11/11 0-0 16/02 3-1 20/04 1-0 20/10 3-1 18/08 0-2 15/09 3-0 24/11 3-1 16/03 3-0 30/03 0-2 1/09 0-0   2/03 2-0 1/06 3-0c
18. Локомотив Бургас 6/04 0-1 25/02 0-3 8/09 1-1 17/11 0-1 25/05 1-1 2/12 0-0 11/03 1-0 24/10 0-0 8/06 3-2 11/08 0-0 14/04 2-0 3/11 2-0 25/03 4-1 30/04 4-1 11/05 2-1 20/10 3-0 25/08 1-1   19/09 1-0
19. Граничар Свиленград 1/09 0-1 25/05 0-3c 11/08 0-2 20/10 4-1 30/04 4-2 3/11 1-1 8/06 0-3c 15/03 1-0 11/05 0-3c 17/11 2-2 15/09 0-2 7/11 2-1 22/02 3-2 10/04 1-1 20/04 3-1 23/09 3-1 1/12 1-1 29/03 1-0  

 

- преди началото на шампионата отборът на "Марица" Пазарджик променя името си на "Бенковски"

- отборът на "Граничар" Свиленград е изваден от първенството, поради непристойни прояви на футболистите му по време на мача им в Чирпан на 4 май 1974. В останалите мачове противниците на "Граничар" печелят служебно.

- отборът на "Марек" Ст. Димитров остава административно в групата, а класираният по-напред "Миньор" Бухово изпада

 

 

  крайно класиране: м. п. р. з. г.р. т.
1. Сливен 36 24 7 5 67-20 55
2. Черноморец Бургас 36 23 6 7 81-34 52
3. Марица/ Бенковски Пазарджик 36 19 9 8 48-26 47
4. Арда Кърджали 36 18 6 12 54-48 42
5, Марица Пловдив 36 16 6 14 55-48 38
6. Яворов Чирпан 36 14 7 15 39-39 35
7. Велбъжд Кюстендил 36 13 8 15 37-38 34
8. Торпедо Карлово 36 11 11 14 38-43 33
9. Николай Лъсков Ямбол 36 12 9 15 35-41 33
10. Хасково 36 13 7 16 45-51 33
11. Димитровград 36 10 13 13 38-44 33
12. Горубсо Мадан 36 12 9 15 46-55 33
13. Асеновец Асеновград 36 14 5 17 47-57 33
14. Тракия Нови Кричим 36 10 13 13 40-52 33
15. Сливнишки герой Сливница 36 12 8 16 49-50 32
16. Миньор Бухово 36 11 10 15 37-44 32
17. Марек Станке Димитров 36 12 7 17 47-57 31
18. Локомотив Бургас 36 10 9 17 37-54 29
19. Граничар Свиленград 36 9 8 19 36-75 26